Nechcem nosit okuliare

Príspevok v téme: Nechcem nosit okuliare
AnOnYm98

túto tému som založila len zo zvedavosti...budem rada ak odpíšete ...môj problém a krátky životopis-som vysoká a vzhladom k tomu nosím okuliare..bojís sa ich zobrať si ich do školy kvôli spolužiakom..viem aké to je keď už jeden spolužiak na naše prekvapenie prišiel raz do školy s okuliarami a smiali sa mu celý deň a na druhý deň ich radšej nechal doma..ja čakám že odídem z 8 ročníka a tam začnem novú školu a budem mať okuliare a tam sa mi myslím nebude nikto smiať kedže ma nikto nebude poznať...máte aj vy podobný problém??

AnOnYm98

ahojte,chcela by som si kúpiť tie kontaktné šošovky tak mi prosím napíšte niake výhodné čo používate vy a ako bude prebiehať ich kúpa a skúšky u očnej ....

Bbiribbom

AnOnYm98

Chodím na sterdnú uz, končim prvý ročník :D svoju ,,stratégiu,, :D som uz vyskúšala :D a vyšlo mi to! :D ale to bolo niekdy v 8. ročníku :D teraz som staršia, tvrdohlavá :D rodičia na mňa s tými okuliarmi netlačia :D takze :D som v pohode :D a ešte viac som v pohode :D kedze mi očný povedal ze mám striedat okuliare so šošovkami :D Cize uz nastal čas na šošovky :D

dazdovka666

Keby som nebola na to prilis lakoma, hned by som si kupila okuliare s obycajnymi sklickami :). Okuliare sa mi velmi pacia... mozno vekom sa k nejakym "polkam" dopracujem :D

AnOnYm98

nathalia09-ja mám iba 14 rokov tak ešte nad očnou operáciou nerozmýšlam :D.....ale v dospelosti áno :).....no ja by som to vážne nezvládla v škole ...doma už rozmýšlam že si ich dám a odrazu som v škole kde zmením svoj názor....uvažujem nad tými šošovkami...len mama to nevie pochopiť prečo si nedám okuliare a také keci :D....

lochness

jasne ze v obchodoch su drahsie, ale nie je dobre hned sfleku si kupit z netu, najprv chod k ocnej alebo do optiky kde aplikuju sosovky, tam ti daju na vyber ake chces, vysetria ti oci, ukazu ti ako sa so sosovkami naraba a daju ti skusobny par, ak ti ten sadne, mozes si potom objednat z netu (na tom skusobnom pare budes mat aj znacku a parametre ake potrebujes), ja som to tak robila, hoci som pochodila niekolko optik, lebo mali vacsinou na vyber len zo tri druhy a furt mi tiskali len tie najdrahsie... take co u nich stali 39e boli na nete za 25... tak asi vies aku maju prirazku... pobehaj optiky, zisti si kolko sa plati za skus. par + vysetrenie (ja som sa tak odrbala, isla som rovno do prvej optiky a vysolila som 27e za vysetrenie + aplikaciu + sosovky a prislusenstvo a potom som zistila ze v inej optike robia to iste za 12e)... skusobny par mas tak na 2 tyzdne, za ten cas uvidis ake to je, chvilku trva kym si na to oci zvyknu, ak ti to nesadne pytaj si iny typ alebo chod rovno inam... stoji to za to veru :)

nathalia09

ahoj,
tak ja som bola prednedávnom v Blave kvôli vyšetreniu očí,lebo som chcela podstúpiť operáciu laserom.Ale odchádzala som velmi sklamaná,lebo mi opku neodporúčali,taktiež ani šošovky mi neodporúčajú,inak skúšala som ich aj napriek tomu,bola som v optike,tam mi zmerali zrak a skúsila som šošovky.To,ale už bolo dávnejšie,stáli iba 1000sk.
Ale ak ti možem poradiť,skús tie šošovky,pripadne tú peráciu,a máš pokoj.Síce to stojí nejaké peniaze,ale máš na celý život pokoj.Moja kolegyňa už je po tomto zákroku 10 rokov,a je velmi spokojná.Je to velmi dobrá vec,konečne sa zbaviť tejto príťaže.Ja som mala komplexy už od škôlky:(,tiež som ich schovávala,alebo sa mi deti vysmievali,ale dnes už ich nsí každý druhý.Nechápem takých ľudí,ktorí sa vedia vysmievať,ved aj ten kto sa vysmieva ich môže onedlho nosiť.
Tak buď si to nebudeš pripúšťať,alebo ako tu už bolo spomínané,kúpiš si nejaké ktoré ti svedčia,a nebudeš počúvať sprosté reči,alebo sa rozhodneš pre zásah do očí,a máš na celý život pokoj.
Skús sa porozprávať s rodičmi,ako ti to ubližuje.verím,že sa správne rozhodneš.pekný deň.

sweater*

no to hadam nie dievca :), ved okuliare vedia aj vylepsit vzhlad, ked si vyberies tie spravne urcite ti pristanu, a co ked sa ti budu smiat, decka v tom veku su este sproste ze to tak poviem, nic nechapu, a hlavne nie tie podstatne veci v zivote ale kazdi si tym presiel...

melindaaa

poviem ti, platila som za sosovky ktore mi vystacia na pol az tristvrte roka cca 70€..ale ja mam take troska lepsie...su aj drahsie aj lacnejsie..najskor by som to riesila u ocnej a potom ked odskusas ake dioptrie ti sadnu tak kupis cez net kde sa daju zohnat lacnejsie...sosovky ti daju najskor na skusku takze sa nemusis bat ja som mala mesacne na skusku, ze tyzden ich mam ponosit a prist s nimi na konrolu ci mi vyhovuju..na co cakas ked nechces nosit okuliare? sosovky su najlepsia volba...ina uz nieje,iba operacia ktora je draha,ale ak ti ju rodicia zaplatia 1000-1200€ tak neni o com:)ja som chodila tiez radsej slepa ako okuliare, ale to preto lebo som nebola zvyknuta sem tam som si dala voku okuiare ale necitila som sa s nimi dobre...tak som to takto riesila je to tvoje zdravie... mam vyse 20 rokov :) nejdem pisat konkretne

AnOnYm98

lochness-to myslíš že ja som blbé decko?..no po pravde ja sa potom sama odcudzujem a necítim sa v nich dobre....to nie kvôli nim prestúpim na druhú školu xD...vzdelanie a mama samozrejme :D ma tam ťahá .....ale uvažujem nad tými šošovkami..nemám žiadne skúsenosti nakupovať cez internet ...myslíte že v obchodoch to je drahé??