Nechcem nosit okuliare

Príspevok v téme: Nechcem nosit okuliare
AnOnYm98

túto tému som založila len zo zvedavosti...budem rada ak odpíšete ...môj problém a krátky životopis-som vysoká a vzhladom k tomu nosím okuliare..bojís sa ich zobrať si ich do školy kvôli spolužiakom..viem aké to je keď už jeden spolužiak na naše prekvapenie prišiel raz do školy s okuliarami a smiali sa mu celý deň a na druhý deň ich radšej nechal doma..ja čakám že odídem z 8 ročníka a tam začnem novú školu a budem mať okuliare a tam sa mi myslím nebude nikto smiať kedže ma nikto nebude poznať...máte aj vy podobný problém??

lochness

ty vole, kvoli takej pakovine ako su okuliare prestupovat na inu skolu... tie dnesne deti su cim dalej tym viac blbe asi... okuliare su v dnesnej dobe modny doplnok, nosia ich aj ludia ktori ich nepotrebuju... ak sa budes riadit tym co hovoria ludia okolo teba, zle dopadnes v zivote (a duplom ak ti ludia su sprosti pubertaci)... vaz si samu seba a ak ti bude na okuliare niekto nieco hovorit, normalne sebavedomo im povedz ze ich nosis lebo ich potrebujes a pacia sa ti a ked sa niekomu nepaci ma smolu, sak to je primitivne, som myslela ze to sa deje na prvom stupni taketo nieco... a ak ich naozaj nechces, zacni nosit sosovky, ja to tiez tak robim lebo okuliare ma obmedzuju, sosovky ma vyjdu 15e na 3 mesiace (z netu) a je to v pohode...

AnOnYm98

Bbiribbom-a prečo nevyskúšaš tvoju stratégiu?:D:D a chodíš na strednú či stále na základnú?myslíš že je to dobrý nápad že z 8 ročníka odídem na gymnázium a tam ma nikto nebude poznať tak si dám tie okuliare?B-) čo myslíš?

Bbiribbom

Mám 16 :D a nie nerobí :D lebo zatial sa mi take nestalo :D a skoro vobec nepíšeme na tabulu :D takze mám štastie xD a test mame vzdy na papieri :D a tam zatial dovidím :D:D:D

fialôčka

presne ak nechceš okuliare, tak si daj šošovky a ich cena je individuálna .. ja osobne nosím mesačné šošovky , kupujem si ich po 3 páry a na tri mesiace ma vyjdú 50 eur + roztok cca 8 € (z netu) alebo 23 € (z optiky) .. predtým som platila si kupovala inú značku a to na polroka ma vyšli cca 100 € ,, ale keďže už rodičia investovali do tvojich okuliarov, čo tiež nie je lacná záležitosť, keďže ja mám tiež a vyšli ma tuším na 250 € a výmena skiel potom po roku na 100 € (som tam skoro odpadla), tak rodičia asi nebudú 2x nadšení ak im oznámiš, že chceš šošovky a okuliare nie ..

AnOnYm98

Omnis-ja som to zažila,nie osobne ale môj spolužiak-prišiel do školy a keď si jeden spolužiak všimol že má okuliare tak si to všimli potom všetci a na matematike ho otravovali že ako to vyzerá a tak a na druhý deň si ich už nevzal ....a neskôr keď som stretla spolužiaka tak mi povedal že sa teší zajtra do školy lebo si Boris(tak sa volal) zajtra vraj donesie do školi zas tie okuliare....neviem kolko máš rokov?

AnOnYm98

Bbiribbom-ale kolko máš rokov?:) a to ti nerobí problem keď idete napríklad na interaktívnu tabulu alebo keď píšete niaky test???

AnOnYm98

melindaaa- a kolko máš rokov?ja neviem aj nad tým som rozmýšlala ale niekto si nevie zvyknúť na šošovky a slzia im oči..atď...a kolko asi stoja?

AnOnYm98

digestor-áno ja si nevymýšlam..veď aj sám očný povedal že radšej sú ludia slepý ako by nosili okuliare a mali by psychycký stres zo školi a zo spolužiakov....no keď rýchlo vyrastieš tak sa ti môže porušiť zrak

Bbiribbom

No neviem čo myslíš tým ze či som nastúpila z 8meho ročnika :D..a nie okuliare teraz nenosim :D:D mala by som nosit ale nechcem :D a preto som slepa :D:D

Ale určite sa ti hodia viac jak mne :D:D
to si kazdy mysli ze sa mu nehodia, ale zvykneš si :D