Očista organizmu - výzva k diskusii

Príspevok v téme: Očista organizmu - výzva k diskusii
Various

Neverím na zázračné prostriedky formou čarovných doplnkov a chémie. Spravil som si svoju očistu organizmu po svojom a cítim sa skvele. A ani to moc nestojí.Tu je zopár tipov:

1.vyhodiť akýkoľvek priemyselne vyrábaný cukor zo stravy
2.vyhodiť mliečne výrobky zo stravy
3.minimalizovať množstvo pečiva v strave
4.nepožívať alkohol a nefajčiť
5.ráno vypiť min.1 liter vody,po polhodine ešte 2 čajové lyžičky psyllia a vodu
6.piť veľa čistého čaju zo šípiek (z lekárne 100% šípky, žiadna prímes ibišteku)
7.odšťaviť si denne z 3 kg mrkvy a 0,5 kg červenej repy - piť priebežne celý deň
Tu je pár mojich zásad(lebo to robím odstredivkou):
A,mrkvu ostrúhať, orezať 1/4 z konca a 1/4 z vrchu, to isté s repou(kvôli dusičnanom)
B,po odstredení precediť šťavu (ja používam látkovú detskú plienku)a opakujem to 3x, stále vypláchnem misku a tak dookola-kvôli prípadným nežiadúcim látkam viazanými v dužine
C,dostanem asi 1,5 litra šťavy
8.na raňajky ovocie, najlepšie jablká, ananás..a tak
9.zelenina neobmedzene celý deň (pozor na obsah dusičnanov a ich elimináciu-na nete sú o tom články)
10.2x-3x denne uvariť natural ryžu (pololúpanú) pozor nie lúpanú!-balík cca.1éčko
11.na obed rybu, veľmi dobrý je losos, resp pstruh (z Lidlu je dobrý)
jednoducho len nasoliť soľou bez korenín a opiecť na olivovom oleji zo všetkých strán
12.na večeru trocha pečiva,celozrnné drahšie žemle(striedmosť)s tuniakom vo vlastnej šťave a tak..so zeleninou
13.nejesť žiadne mäso (kuracie,bravčové,hovädzie)
14.pozítívna myseľ a pevná vôľa sú dôležité aspekty
15.veľa vody, nezabúdať na jej prísun
(nie minerálky)-filtrujem cez kanvicu
16.čítať obsahy pozor na chémiu v potravinách v obchodoch
17.ešte si dávam 2x denne ráno a večer vitamín C po 1000 mg (kvalitný s bioflavonoidmi)
18.2x denne psyllium s vodou nalačno(za pár éčiek v lekárni)
19.nekonzumovať varenú alebo pečenú stravu

To je niekoľko základných rád ako som postupoval. Chcel som lepší pocit, a podarilo sa aj keď som si musel odoprieť hlavne sladké. Prejavy mojej sennej nádchy ktorá ma trápila už 14 rokov, ktorú som neriešil sa čuduj sa svete eliminovala o cca.90%. Schudol som síce nejakých 10 kilo ale úplne sa to zlepšilo. Je to niekedy boj, lebo tie pokušenia sú všade, ale to trvá len zopár dní ako si telo postupne zvyká.Vedel by som sa tu rozpisovať o ďaľších veciach a svojej intuícii. Nie som žiaden výživový poradca, len sledujem svoje telo. Kedže som skoncoval pred 6 rokmi s fajčením, postupujem ďaľší level :-)

Dajte aj Vy zopár príbehov o Vašej očiste, ale takej ktorá nepozostáva zo zbytočne drahých doplnkov výživy.

Lunam

tento detox je dobry dodrzat len kratkodobo, mozno tak maximalne mesiac.
Potom sa treba vratit k normalno-zdravej strave. Ja sama som este nezistila, co to vlastne je, lebo kazdy tvrdi nieco ine. Momentalne ma zaujala Ajurveda a Tradicna Cinska medicina. Dr. Bukovsky tiez nie je na zahodenie, napisal zopar knih, nemusis davat 60 EUR za konzultaciu, staci ti Navod na prezitie pre muza a Miniencykopedia prirodnej liecby. Ak si presiel detoxom, radim ti nasledovne:

1. priliz vela vody skodi. Neviem kolko vazis, merias, ale tak 2-3 litre vody, stiav dokopy denne sa odporuca. Aj varene obilniny obsahuju vela vody. Priliz vela vody vyplavuje nielen skodlive latky z tela ale aj ziviny.

2. ja si kupujem 5kg balenia z ekotrendmyjava alebo biopotraviny.bioweb.cz

3. treba jest aj maso, hoci ja ho nejem velmi rada... ale 1x do tyzdna sa donutim. Zo supermarketov je vraj najlepsie morcacie. Sem tam si dam zajaca. Da sa zohnat aj bio kura alebo ine bio maso, ale tym som sa zatial nezaoberala

4. mliecne vyrobky treba asi obcas jest. Mne osobne na konzultacii Tradicnej Cinskej Mediciny kazali kazdy den zjest 30g masla, vraj najlepsie je liptovske, ale su aj rozne bio masla. Ine vyrobky z napichanych krav moc nemusim, kupujem si bud kozie vyrobky (cesky, rakusky vyrobca) alebo ovcie vyrobky z farmy pruzina (bryndza hlavne). Ja jem 3x do tyzdna probiotika v tabletkach, kedze jem malo jogurtov.

5. jod obsahuju aj riasy a morska sol

6. namiesto umeleho cecka, si pestujem doma klicky a teraz sa da vypestovat aj pazitka a petrzlenova vnat v kochliku alebo v zahrade, zerucha.

7. Pokial viem, 90% dusicnanov v mrkve je v strede, ten preto hadzem do kompostu. V cvikle su dusicnany tak ako pises, na spodku a navrchu. V salate, spenate, kalerabe je vraj najviac dusicnanov v hrubych castiach, to treba vyrezavat.

8. Obilniny, strukoviny, semiacka a orechy treba namacat pred tym ako z nich budu pripravovat jedla.

9. co uz my tu vieme je, ze mikrovlnka a jedlo z konzerv jednoducho skodi. Tak isto aj vsetko modifikovane a inac upravovane. Tiez pozor na cistiace prostriedky, kozmetiku, mydla.

10. Dlhodobo treba jest z kazeho trosku, aj banany z dovozu a grepy...

11. Tiez dolezita je spravna kombinacia jedal a odstupy medzi jedlami.

Je to tazke vsetko dodrzat, ked sa clovek chce venovat aj inym veciam ako strave...

Pripomienky rada uvitam

RNG

Zabudol som dodat este doplnok jodu, ktoreho ako suchozemci podla novsich vyskumov nedostavame ani zdaleka dost , ani na rozne hormony(tj nielen hormony stitnej zlazy, ako sa vacsina lekarov mylne nazdava, ale aj rozne ine) a uz vobec nedostavame dost jodu na tvorenie roznych enzymov, vcitane tych, ktore nam prirodzene cistia telo.
A jod mozno dostat aj z doplnkov, aj transdermalne z tinktur a lugolovho roztoku a aj najma z kelpu, ako ho dostavaju priemerni Japonci, v davkach az skoro stonasobne velkych, ako je nas suchozemsky priemer prijmu.

RNG

Cistenie organizmu podla definicie je odstranovanie nepotrebnych a neziaducich latok z tela.
A na to je principialne potrebna voda, dobry zlcotok, absorbenty, enzymi a pripadne aj chelacia.
Da sa to urobit aj prirodnymi potravinami ale ovela intenzivnejsie je to najma specifickymi vytazkami/koncentratmi z nich, ktore su dnes podstatne ucinnejsie a popritom tak isto ako potraviny neskodne.

Uprava skladby stravy, aby menej zamorovala je samozrejme dobre preventivne opatrenie, ale nepomoze velmi tym, ktory sa dlhorocne zamorovali.
Tam treba silne enzymy, absorbenty, precistenie pecene protokolom dr Berksona
a u niektorych dokonca aj cielena chelacia

Various

-mira
díky pekne za koment.Pekne si to popísala o tej ryži.ja si tiež myslím že to je jeden zo základných pilierov pre očistu.

Various

sweet lollita
Tvoj koment sa mi páči,máš v tom očividne jasno. čo sa týka soli, ja používam diétnu soľ, ktorá sa dá kúpiť v lekárni to znamená že o 50% menej sodíka.
Čiže ostatok cca.51% je KCl(chlorid sodný)
Čo sa týka zeleniny a ovocia, najlepšia je domáca, s tým súhlasím. Na trhu Ti popíšu na tabličky kadečo,treba asi ochutnávať aby človek prišiel na to čo áno čo nie.
sladké mi nechýba.chýba mi sem tam pivo ale videl som už aj nepasterizované.-:)
ešte by som doplnil medvedí cesnak a kozí syr.

bingham

Ved to...niektori ludia tu pisu take sprostosti...., ale to je touto dobou...internet ludom odrbava hlavy a toto je vysledok..., ludia su tak naivní...a hlavne zeny(co sa týka diet)...precitaju si nejaku knizku, alebo clanocek a uz maju hlavu plnu sprostosti...a potom chudaci lekari ich musia davat dokopy....a hlavne tych uchylnych vitarianov a ostatnych vege...., ale tak co ked je niekto hlupy preco to nevyuzit a nezarobit na nom...

liv99

vitamin A z rastlinej stravy napr. mrkva vznika biochemickou premenou z betakarotenu! a tym sa neda predavkovat. narozdiel od napr. vitaminu A, ktory ziskame napr. z pecene alebo tabletiek. tym sa predavkovat mozeme. ale to by clovek musel mat nadpriemerny prijem kritickej potravy...
pri predavkovani betakarotenom z napr. spominanej mrkvy nevznika ani hypervitaminoza A, ani karcinogenne, mutagenne ani embryotoxicke ucinky ako pri predavkovani vit.A., mozeme akurat docasne ozltnut :).
ale ak ma niekto pochybnosti, odporucam obratit sa na doveryhodneho odbornika. ten vam moje slova potvrdi.

arman

Kolko odbornikov na vyzivu!
Chudak, vsak bude uplne popleteny, ked urobi zjednotenie vsetkych tych teorii, ostane mu prazdna mnozina. :-D