Mám bulimiu a prejedanie, hladam podporu

Príspevok v téme: Mám bulimiu a prejedanie, hladam podporu
8_sarah

Ahojte vsetci. Mam 18rokov, 158cm a 45kg. Mala som aj 42 ale hrozne som pribrala lebo sa prejedam a casto zvraciam. Uz nevladzem, citala som milion knih o ppp a na psychologa nemame take ´´zvysne´´ peniaze. Potrebujem vasu radu, skusenosti alebo podporu. Prosim, neviem sa toho zbavit.Dokazem zjest 5 kaveniek, 5 horaliek a 400g chleba na posedenie, zapit to 0.5l caju a pojracovat s 250g susenym ovocim...no hrozne!!!!!neznasam sa!!

kailas

Odporúčam jedinečnú metódu RUŠ, ktorá rýchlo a účinne odstráni vaše problémy s garanciou úspešnosti, prestanete to žiť natrvalo!Pozrite www.metodarus.cz. vaša terapeutka ruš: dankavrabkova@gmail.com

tralalall

jedlo, ktore ta tak uspokojuje, ked ho jes, ti nakoniec znici zivot, zdravie...ver mi. treba s tym cim skor prestat. najlepsie je neostat doma sama, zamestnat hlavicku dacim uzitocnym. spravit si jedalnicek a drzat sa ho. dopraj si aj malu sladkost obcas a kludne bez vycitiek, pretoze pri zdravej zivotosprave a pravidelnom pohybe z toho ze si to das raz za cas nepriberies. ide hlavne o tom, aby sme boli zdrave, krasne a nie kost a koza s pokazenymi zubami, skaredou pletou bez zivin, s polamanymi nechtami...to su nasledky. vela stastia

olivka30

ahoj, ja mam taku vysku ako ty a 48 kg a to mi kazdy vravi ze som chuda. takze ty urcite tlsta nie si, si chuducka a byt este chudsia, tak ohrozujes svoje zdravie. ja som takmer vyliecena bulimicka. zhresim este tak raz za mesiac, ze si doprajem vela vsetkeho co nejem pocas dni ked som v pohode, ale vzdy sa prejem osamote, tajne, ked som sama doma. skus si vsugerovat do hlavy, ze ked sa prejest, nebudes mat moznost to vyzracat,lebo ta dakto bud uvidi alebo proste nebude moznost. cize si to radsej rozmyslis a nezjes toho tolko. ja som si zacala vazit toho, ze som zdrava relativne (myslim tak ze nemam rakovinu a pod.),tiez penazi, ktore zarobim predsa nemozu len tak skoncit v zachodovej mise. kedysi som vracala niekolko krat denne. prekonala som najprv anorexiu a mala som vyrazne zdravotne problemy. potom ked som pribrala, zacala som s bulimiou aby som sa dostala na svoju vahu. problemy som mala aj pocas bulimie, preto som sa potom snazila nechat v tele tie zdrave dobre veci. a az neskor sa prejest sladkosti a ineho a vyzvracat iba to, mala som potrebu jest jest jest hlavne veci,z ktorych sa najviac pribera a potom so spokojnou dusou to dat von, ze som chytrejsia jak to jedlo. teraz si 48 kg drzim uz asi rok, cvicim, zijem zdravo, ale vdaka anorexii aj bulimii mam problemy so zubami a to je asi najhorsie. treba si zacat vazit samu seba.

xx_yy

hugs

si taka zlata, urcite mas vo vsetkom pravdu.
ja bulimiou trpim cca . pol roka.. ale tak velmi s tym chcem prestat, tak velmi s tym bojujem..kazdodenne :(
nie kazdy den sa mi podari nevracat, niekedy to urobim aj 2x .. a to uz sa na seba velmi hnevam :(
proste to nejde zo dna na den ..ale musi to ist.
a obdivujem ta ako si to zvladla !

hugs

Zlatko, v prvom rade si treba uvedomit, ze ty niesi tucna. A ukludnit hlavicku ... Prave preto ze mas stresy z priberania tolko papas... Mas 45 kil ved si chuducka!! Pozri ja mam rovnaku vysku a 55. Chlapi sa za mnou otacaju a mam vela napadnikov :) Podla teba by som bola mozno tucna, ale vidis, zjavne to neprekaza. Nauc sa mat rada. Vytvor si jedalnicek, bohaty na zeleninu. BUdes mat pocit ze si zjedla vela. A skus zut pomalicky a nevracat . Stoji to vela sebazaprenia, ale zvladnes to, si silna osobka. Zaklad - ranajky, desiata, obed, olovrant, vecera. Staci ti vecera tri hodiny pred spanim, ak sa bojis ze priberies, daj si zeleninovy salat ( toho mozes spapat aj vela, a nejaky chudy syrik k tomu, napr . tofu, cottage cheese) A pomaly nabiehaj na normalnu stravu. Ale problem je v hlavicke. Proste sa vyser na vsetko. Si krasna urcite :)

Horney

Ahoj 8_sarah, viem si predstavit, ake to je tazke, sama som zazila co bulimia sposobuje.ale teraz som uz 5 rokov uplne v poriadku. To, ze nemas peniaze na terapiu u psychologa nieje problem, pretoze mnoho ludi nevie, ze terapie u klinickeho psychologa preplaca poistovna. Ak ti mozem poradit, urcite v tom neostavaj sama.

fettsack

3kg si pribrala a tomu vravis ,,hrozne,,?? omg ja som pribrala 30kg za 3 roky co som mam bulimiu a prejedanie,presne to zacinalo tak ako tu pises ale teraz zjem na posedenie 5x tolko co ty mozno aj viac,a stale sa to zhorsuje,radcej chod k psychiatrovi kym nieje neskoro

Lunam

poruchy prijmu potravy treba riesit z viacerych hladisk. Potrebujes psychologicku pomoc, spravne sa stravovat a viest spravny zivotny styl. Ak rada citas a nemas cas na psychologa, mozes skusit citat nejake khiny zamerane napriklad na zvysenie sebavedomia, spravne stravovanie, cvicenie pilatesu a jogy.
Na cloveka cihaju rozne nastrahy stale. Je tazke zistit, co je spravne.