Uväznená vo vlastnom tele

Príspevok v téme: Uväznená vo vlastnom tele
OnlyShadow

Ani neviem ako by som začala, ale mám pocit že sa udusím myšlienkami. Veľmi túžim po smrti no nedokážem sa sama zabiť. Po niekoľkých pokusoch som si uvedomila čo by som spravila svojej rodine, že už by som sa s nimi nikdy nerozprávala, už by som nikdy mame nemohla povedať že ju ľubim, že mi to je ľúto...už len pri tých myšlienkach mi stekajú po tvári slzy. Je to strašne stiesňujúci pocit...pritom tento život nenávidím, doslovne, je mi zle ked si pomyslím na budúcnosť, každé ráno keď vstávam z postele čakám kedy príde večer a ja konečne budem môcť spať a na všetko zabudnúť...aspoň na tých pár chvíľ...čo mám robiť? Ako z tohto kruhu von? Psychologičke som po rokoch prestala chodiť, lebo mi to nič nedávalo a nebaví ma stále rozoberať to isté.

lesna bytost

Zaujal ma tvoj problem, mozno mame nieco spolocne, hoci ja netuzim po smrti, ale to z inych dovodov, nie ze by mi bolo v zivote tak dobre, ale chapem Tvoj pocit nezaclenenia sa, ci ako to nazvat. Dolezite je podla mna pochopit z coho vychadza. Chces len ujst z tohto sveta...kamkolvek? Alebo mas predstavu pripadne len tusenie ze sa potom niekam "vratis" niekam kam patris? Mozes byt totiz ina bytost nahodne, alebo zamerne (uz z akehokolvek dovodu) narodena na tento zivot v ludskom tele... Tvoj povodny svet moze existovat v inej sfere ci dimenzii, mohla si byt prirodna bytost, demonicka, zviera...cokolvek co ale nepatri do tohto sveta, skus si precitat tento clanok:
eprakone.wordpress.com
nedaj sa odradit nadpisom, je podla mna nespravny, kedze sa nepojednava v clanku len o anjeloch. Mne osobne pomohol pochopit svoju neschopnost zapadnut do tohto sveta. Este by som mala par otazok ak mozem, len pre porovnanie. Aky mas vstah k prirode? Nemyslim travnik na sidlisku ale napriklad hlboky les daleko od civilizacie. Ked pocujes, citas, alebo vidis film o inych bytostiach tzv fantazijnych, mytickych, demonickych...atd, proste inych ako ludi alebo zvierata zijuce bezne v tomto svete, nemas pocit, ze tam je nieco co ti chyba? Co si poznala a stratila? Alebo len nevysvetlitelny pocit spolupatricnosti?

arman

Kazdy je vlastne uvazneny vo vlastnom tele, telo ho vzdy bude obmedzovat. Ide o to, ako velmi, a kolko trapenia v nom zaziva.

chladomor

Arman
Nemal som na mysli priamo trest, ale niečo ako: "Tak, teraz budeš žiť život jednoduchého smrteľníka, keď si zlyhal ako Boh. Tvoja cesta začne odznova."
Chudák dotyčný Boh to potom znáša nedobre, život a ľudia okolo sa mu zdajú byť príliš primitívni, má pocit, že ho vlastný život neuspokojuje.
Názov Témy "uväznená vo svojom tele" mi evokoval práve také niečo.
Na reinkarnáciu však neverím, toto čo píšem beriem len ako polosrandu.

OnlyShadow

Ďakujem za komentáre, zaujalo ma to o tých minulých životoch. Ja náhodou tiež verím na reinkarnáciu, v určitých chvíľach mám tiež pocit, že som sa znova narodila, lebo som nezvládla svoj minulý život, možno životy. A budú sa stále opakovať, aby som sa niečo naučila.

pre xxl: mám 21 rokov, na inv. sôchodku som pre schizoafektívnu poruchu, depresie a hraničnú poruchu osobnosti.

arman

Pekna uvaha, ale ta jej v momentalnej situacii nijak nepomoze. :-)
To, co pises, sa neda dokazat, ani vyvratit. Ale rovno ti vyvratim, ze ide o trest.
Keby islo o trest, tak si predosly zivot pamata. Ked totiz niekoho trestas, a chces docielit vychovneho ucinku, teda aby si dotycny nieco uvedomil a pochopil, musis zabezpecit to, aby vedel, zaco to je. V tomto pripade sa ale clovek rodi do noveho zivota v nevedomosti, takze tym padom nema zmysel nejaky trest nadvazujuci na predchadzajuce zivoty. Nieje logicke, aby to nadvazovalo na minuly zivot, ako zla karma. Tym sa len strasia ludia, aby posluchali. V skutocnosti, najvacsi parazit, je karma a nabozenstvo, ktore drzi mysel cloveka v okovach strachu.

Pravda moze byt taka, nehovorim ze je, lebo si nou este niesom isty, ze proste nevedomost a utrpenie zazijes nezavisle na tom, ako sa snazis. Samozrejme, taku teoriu je ludska mysel velmi neochotna prijat, pretoze je nedokonala, ale nic to nemeni na fakte, ze to moze byt pravda. Ked prestanes nachvilu mysel pouzivat, a si v spojeni, tak to tam ucitis - teda, ze je jedno, v akom poradi si vedomie zazije zivoty, lebo v jednote sa to posklada ako mozaika dokopy.

Je jedno, ci skladas puzzle jednym, alebo druhym sposobom. Hlavne je, aby si mal k dispozicii vsetky casti skladacky. Napriklad aj zivot Onlyshadow.

chladomor

Odpusť mi, že sem napíšem takú fantazmagóriu. Keď ťa to urazí, čo nie je mojím cieľom, tak to proste odignoruj.
Takže, ja sa domnievam, že v niektorom z minulých životov v úplne inom vesmíre a čase si bola niekým mocným. Mala si veľkú moc a aj veľkú zodpovednosť, ktorú si napokon nezvládla. Morálne si zlyhala, keď si si zaumienila ovládnuť celý ten vesmír aj za cenu ľudských životov. Spôsobila si smrť miliárd. Nakoniec ťa porazili a zomrela si.
Po smrti si sa za trest narodila na tejto pochmúrnej planéte, aby si sa naučila žiť život jednoduchého človeka. (možno je to už tretí alebo desiaty "trestanecký život") Keďže si však z predchádzajúcich životov zvyknutá vládnuť miliardám svetov a mať moc takmer ako Boh, tento jednoduchý život ti nevonia a nevidíš v ňom zmysel. Podobne ako keby sa človek stal psom, tiež by nevidel zmysel v primitívnom psom živote a možno by tiež túžil zomrieť.
Potrvá ešte veľmi dlho, kým sa naučíš žiť v koži jednoduchého človeka a nebude to ľahké. Až potom môže začať tvoj vývoj, aby si sa stala jedným z Bohov. Ak aj vtedy zlyháš, ako naposledy, celý proces si zopakuješ znova.
Trochu sci-fi na odľahčenie :-)

arman

Onlyshadow, hlavne si nenechaj radit ludmi, ktorych zivot nieje otazka zivota a smrti, a nebojuju tak o holy zivot, len zabijaju cas do smrti. Posobis inteligentne a vedome, vnimas to, a to je dobre. Smrt je vlastne velkym ucitelom, a ty jej celis. Podla mna si mudrejsia, nez vacsina ludi, co vstupila do tejto miestnosti. Clovek, co nebol nikdy blizko smrti, vlastne nemoze vediet vela ani o zivote. Pretoze zivot je smrt, a smrt je zivot, je to vacsny kolobeh.
Ale cez internet ti tazko niekto poradi do zivota. Ja napriklad tiez neviem vobec odhadnut, co moze byt tvoj problem. Moze to byt vselico, nejaka disharmonia v tele, ci uz intoxifikacia, alebo rozladene cakry... proste vselico. Alebo mozno nevies objavit samu seba, tzv. spojenie, kedy si panom svojich myslienok a vole, a ostatni ti ju nevezmu. Vacsinou to tak byva, ze ostatni sa snazia iba kontrolovat, vnucovat svoju cestu, a tym padom znicia slabsieho cloveka vnutorne, rozladia mu energie v tele. Ale moze to byt aj vnutorna intoxifikacia, napriklad, mne velmi zladilo psychiku, ako som sa ocistil od parazitov... neustala zaplava toxinov a neurotoxinov, nieje bohvie co, to sa na sebe zle pracuje. Zivot je proste zlozity, a nikto ta nema pravo sudit. Najhorsie je, ked vacsina k tebe pristupuje, akoby si bola nieco menej, alebo chora, len zato, ze sa chces zabit. To je velky omyl. To mam uz za sebou, ze zivot vie nasekat take problemy, ze clovek chce zomriet, a ak to prekona, vacsinou zmudrie. Niekedy to ale nieje schopny prekonat, a vezme si zivot. NO A CO. Ja ho nesudim. Ja si naopak myslim, ze si vnutri dost silna, ze mas prebudenu dusu, o com vacsina ludi moze len snivat, a su vlastne len otrokmi vlastnej mysle.

xxl

Smieme vedieť, kvôli čomu si na invalidnom dôchodku? A koľko máš rokov? Chcel by som ti povedať tri myšlienky:
Nič nie je náhodou, všetko má svoj účel a zmysel.
Každá minca má dve strany.
Trpezlivosť ruže prináša.

xxxxxxxxxxxx

mas partnera? podla mna laska by vyliecila tvoje problemy. Ja viem otrepana fraza, ale zamilovany clovek premysla inak, tesi sa na buducnost, planuje si chvile so svojou polovickou atd. Ja mam podobne pocity a stale sa mi zdvihne nalada a vsetko ide lahsie ked mam po boku milovanu osobu. teraz som sa vsak po rokoch rozisla s priatelom, vo vsetkom sa nedari tiez mam blbe myslienky a kazdy den sa mi zviera hrdlo, placem, som zo vsetkeho znechutena, trcim len doma mam mastne vlasy a cumim do blba. Prvy krok urobim odtialto do sprchy :-)) druhy krok sadnem si na balkon pozriem sa ako sa dari mojej balkonovej zahradke, popocuvam cvirikajuce vtaciky, vezmem si knihu a budem citat a ucit sa na skusku. Musim ju urobit lebo ma vazne picne kazda neuspesna skuska mi len pridava do zlej nalady. A treti krok bude ten ze po skuske zavolam kamaratke a pojdem s nou na pivo a pozmurkam na chlapov aby prisli do zivota dalsie kroky...zacni si robit take male rodisti, mysli na seba kup si nieco co ta potesi navstiv kadernicku, manikuru, pedikuru... Mna by napriklad potesilo aj nejake zvieratko, starat sa napriklad o psika chodit s nim na prechadzky, venovat sa mu, vediet ze ma aspon niekto potrebuje. najhorsie veru je sediet doma a nic nerobit...