Priatel stale kavickuje zo sestrou

Príspevok v téme: Priatel stale kavickuje zo sestrou
malinka94

Som povahy,velmi velmi citlivej,urazi ma alebo dotkne sa ma vemi vela veci,co mam bohuzial v povahe. Neviem prijat pravdu,ktory ma kriticky obsah,to je moja zla vlastnost.S priatelom mame vyse rok a 5mesiacov vazny vztah.Uz asi polrok sa so mnou vlecie nejaky zly duch, zmenila som sa ,zacala som vsetko riesit,aj to ked mi bolo raz vysvetlene,vratila som sa k tomu. Neuvedomjem si preco to vyvolavam,pri com hadku vyvolat samozrejme nechcem. Priatel je odo mna starsi cca 8 rokov, aj nase zmyslanie su ine, kedze je som si este poriadn zivot kde su ovela dolezitejsie problemy nezazila. Priatelovi toto polrocne posledne obdobie strasne vela vycitam, a on to vsetko obmedzuje,ja si to ale vazim,len to nedavam najavo.... vycitky pokracuju vzdy. Terat tento tyzden sme mali dufam ze prvu a poslednu hadku,kt. viedla k rozchodu. Pricina hadky bola, ze nedokazem akceptovat jeho kazdotyzdenne vysedaanie na kavach so sestrou,co sa deje uz vyse mesiaca a pol. Pratel ma sice vola,ze nech idem s nimi,ale kedze jeho sestra nam ucty stale plati(ja som nezamestnana ,som studentka) mne je vrcholne trapne vysedavat 3,4dni po sebe ze by na mna niekto zaraba a sale mi platil,to nie je jediny dood preco nejdem s nimi ale vycsinou som ja ten ktory sa stale pyta a pocuva, inak by tema asi nebola ziadna a tukali by sme si vsetci do mobilov.Dalsia pricina, rada by som bola s priatelom najradsej sama, volam ho domov , k nam pripadne k nim,ale on je naoru e nechce vzdy nasich v dome obmedzovat...(co sa tyka sukromia a tak) takze mi vlastne spol byt nemozeme nikde,iba v posilke,kde travime svoj cas kde sa odreagujeme... Vratim sa ale k tej poslednej hadke,v utorok bol volny den,volali sme si rano,ked som mu povedala ze si pojdem mozno zacvicit poobede ae nevedela som na isto,takte odpoved 100% nebola. On siel do mesa pracovne, a jeho setsra ho volala ci s nim neajjde do solarka a samozrejme kava nesmie chybat. Namiesto toho,zeby zavolal mna, siel so sestrou na kavu,nepytal sa ma ci idem s nimi,lebo som mu den pred tym napisala,ze s nimi nikde nikdy nepojdem. Proste vadilo mi ze nezavolal mna, ze ci sa s nim neprejdem hoc som ho upozornila ze ja sa rada prejdem kedykolvek aj bez toho ze by sme minali peniaze,pojdem hoci a len na otocku,lenze on bol v tom,ze ja idem cvicit. Nepytal sa ma ci s nim pojdem.VADI MI, ZE JEHO SESTRA NEBERIE OHLAD NA T,ZE JE TO JEJ BRAT KTORY MA PRIATELKU, A VSADE HO STALE VYVOLAVA,ASI 3,4X DO TYZDNA, PLATI MU SOLARKO,KAVICY,OBLECENIE, BENZIN...necudujem sa ze neodmietne,ked ma vsetko zadarmo. Ale kolko x om ho zavolala ja s tym ze by som aj aplatila ja,nepojde so mnou,lebo si nezarabam,zavolam ho k nam, bud je unaveny,alebo sa uci anglictinu.ON NEVIE SVOJEJ SESTRE POVEDAT NIE, MOZNO 5X DOKOPY ANI TO NIE AZ TOLKO S NOU NESIEL,ALE JA? MNE SA TO PRVIDELNE STAVALO,TA SOM HO PRESTAA VOLAT. DALA SOM MU NA VYBER BUD JA ALEBO SESTRA. Nevie svoju sestru presunut trosku na bok,lebo ma priatelku,nie, kavickuju vo velkom,POPRI TM VIE VEMI DOBRE,ZE MI TO ENSKUTOCNE VADI, neobmedzil to do doby,kym som nepovedal bud ja alebo ona.

V tom mi napisala eho sestra sms, kto mi dal pravo urcovat kedy ma cas travit s rodino,a e ju urazam mojim bezocivim spravanim.

Mam z toho pocit,ze nas chce rozdelit, na zaciatku vztahu sa o to pokusala, pripada mi to tak ze si ma upuje a tym u mna stupa, lebo vela veci okrem kaviciek mi zaplatila...Ale jej spravanie je niekedy tak trapne az to boli.Zacne mi rozpravat o jej bratovi( moj priatel) ako jej zapinal podprsenku (on tvrdi ze saty) ako jej pri nakupoch zapinal gombik na nohaviciach, ako sa mu kazuje v plavkach atd...proste som citliva a taketo spravanie je podla mna .... nehovorim ze ja som ,,zdrava,, tiez prehanam,ale odtial potial...

malinka94

mrska :))))zlato napisane

jelka

Ono to prejde aj nas uvidis... nebudeme chciet stale a stale travit cas s pratelmi,budu resp. pridu aj ine udalosti... a proste nebudeme tak velm naviazane na patnerov,by som povedala ze uz sa s tym pomaly ale isto zmierime,ja mu nemienim vkuse toto vycitat,si myslim ze by mu to malo dosjt samemu,a tak isto ako sa ON SPRAVA KU MNE BUDEM AJ JA.Dam m pocitit,ake to je,ak ma pocit ze nie je u neho na 1.mieste,na druhej strane t tak vraj je.

jela

juuj, no podobne presne to je.. Ja tiez preckavam v izbe, a minule bol hodinu na dvore s tym kamosom, tiez ako to zvykne, a ja som mala autobus bud hned o 15 minut alebo dalsi az o tri hodiny. Tak som sa obliekla, vzala tasku a isla na dvor. A ze KAM SA IDE? ...no kam asi, sama mozem byt aj doma........
Ale ja ho mam strasne rada, a tak ma to vsetko mrzi..
Aj to, presne, ze mi vycita, ze mi furt nieco vadi, ale on to nevidi, ze ma odsuva... Ach co s nami dievca bude? Uvidime casom. Dufam, ze ho neprestanem milovat. Potom uz prisaham ze budem radsej sama do konca.

malinka94

tak to mas tiez dost blbe jeli :(

to iste sa stavalo aj mne,v takej situacii, ze sme boli u neho v izbe ja som pozerala film,on ten film uz videl tak sa ucil Anglinu. Jeho sestra mu napisala smsku ci nejde na cigo,to je v pohode,povedal ze za chvilku sa vrati. Presla polhodina,a ja som v ize trcala sama,uz bolo aj pred koncom takze film bol skonceny,pozerala som do blba a cakala kym pride.A potm bolo zle ze som nastvana,boze ale to take veci im treba niekedy hovorit,az mam mrat na chrbate,potom ze vkuse nieco vycitam a podobne.... samozrejme ostala som bez nalady, v ten den si predstav,MALA SOM MENINY.Nikdy som m toto u nas doma nespravila, maximalne som vysla na wc ale keby som sa mala vykecavat so sestrou, by som sa vcitila do priatela..minule sme spolu volali, zrazu prisla spominana sestra,co mi povedal?mojko prisla Peta,potom ti zavolam. A CO ZE PRISLA???????? MNA TO ALE VOBEC NEZAUJIMA...

jela

Ja s Tebou sucitim. Prezivam podobne, nie sice so sestrou mojho draheho. Ide u mna o to, ze ked som u neho na navsteve napr.tak sa bavime v izbe a niekto mu zavola tak v pohode zdvihne a bavi sa s nim kludne desat minut, pricom ja ked mu volam a pocujem tam kamaratov pri nom, somnou nie je ochotny tak pokecat, ponahla sa zlozit, ze "dobre teda, tak neskor" a to som este nestihla ani vetu dopovedat. Alebo pride mu pred dom kamos s nejakou zalezitostou, trebars nejaku suciastku donesie alebo co, ja by som tam nemala co robit pri nich. Tak ide dole, a mna necha kludne hodinu samu v jeho izbe pricom ja som tam u nich len tri hodiny do kopy. Cize tretinu casu som sama pritom pridem vlastne za nim. Proste akoby ma odsuva nabok. A este mam dalsi priklad: ked pride on za mnou poobede napr. o stvrtej ma pozriet, sme u nas krasna pohodicka a on zahlasi okolo siestej, ze uz pomaly pojde, ze je unaveny a rano predsa vstava do prace. Ale ked ide v priebehu tyzdna s kamosmi na kofolu vecer alebo "na jedno", nevadi mu, ze vstava a vie byt v krcme aj do jedenastej. Niezeby sa ozral ale ten princip, ze uz nie je vtedy unaveny. Proste mi vravi, ze ma ma najradsej, a ze som prenho na prvom mieste, ale mne to pride iba ako prazdne slova..........

jela

Ja s Tebou sucitim. Prezivam podobne, nie sice so sestrou mojho draheho. Ide u mna o to, ze ked som u neho na navsteve napr.tak sa bavime v izbe a niekto mu zavola tak v pohode zdvihne a bavi sa s nim kludne desat minut, pricom ja ked mu volam a pocujem tam kamaratov pri nom, somnou nie je ochotny tak pokecat, ponahla sa zlozit, ze "dobre teda, tak neskor" a to som este nestihla ani vetu dopovedat. Alebo pride mu pred dom kamos s nejakou zalezitostou, trebars nejaku suciastku donesie alebo co, ja by som tam nemala co robit pri nich. Tak ide dole, a mna necha kludne hodinu samu v jeho izbe pricom ja som tam u nich len tri hodiny do kopy. Cize tretinu casu som sama pritom pridem vlastne za nim. Proste akoby ma odsuva nabok. A este mam dalsi priklad: ked pride on za mnou poobede napr. o stvrtej ma pozriet, sme u nas krasna pohodicka a on zahlasi okolo siestej, ze uz pomaly pojde, ze je unaveny a rano predsa vstava do prace. Ale ked ide v priebehu tyzdna s kamosmi na kofolu vecer alebo "na jedno", nevadi mu, ze vstava a vie byt v krcme aj do jedenastej. Niezeby sa ozral ale ten princip, ze uz nie je vtedy unaveny. Proste mi vravi, ze ma ma najradsej, a ze som prenho na prvom mieste, ale mne to pride iba ako prazdne slova..........

malinka94

olkg

ty mi inak niekoho pripominas :) a mne blizku osobu!! poriadne si precitaj co som napisala,lebo ZUJIMAVE ze kazdy ma pochopil len ty nie...zvlaaaastne az podozrive...ked ja mam dospiet,potom sa k nemu asi nehodim,ekovo zmyslanie inde..

HONOR

:)
dam na tvoje slova:) ja som si to s nim uz vyriesila,chcela som aby to obmedzil ale po tom vsetkom si hovorim, nech robi co chce...sme stale slobodny ludia,a j som po tomto probleme o nieco asi rozumnejsia ked sa mam takto vyjadrit.

olkg23

Dievča, ty si veľmi kadíš do úst. Na jednej strane píšeš, ako mu nadávaš, nech ťa nikam nevolá.. ale podstata tvojho "problému" spočíva v tom, že ťa nezavolal.

Zmeň najprv seba, potom rieš vzťah. Prípadne dospej.

Urážlivku, hysterku a panovčanú ženskú nechce žiadny chlap.

Je to celé smiešne, mala by si sa hanbiť.

Honor

Podľa mňa nerobí z komára somára, to by azda už vadilo každému. Je to niečo na spôsob ako keď synovia napríklad trávia aj príliš veľa času so svojimi matkami a nie manželkami alebo priateľkami. Je pekné mať taký dobrý vzťah s rodinou, ale odtiaľ potiaľ. Mám staršieho brata o dva roky, tiež spolu dobre vychádzame, vieme sa porozprávať o všeličom, ako mladšiu sestru ma chráni, ale v čase keď mal ešte priateľku a prišla k nám na chvíľku domov, tak sme sa pozdravili, spýtali sa ako sa máme, trochu som prehodila reč aj s ňou a potom sa zavreli do izby. Von som s nimi tiež nechodila. Volal ma von len ak sa konala nejaka narodeninová oslava na chate a bola tam aj ona alebo ak išli viacerí do mesta, nikdy nie vtedy ak bol s ňou osamote - je to úplne logické a normálne.

Ako sestru by som ju určite rešpektovala, ústa by som si neotvarala nikdy, ale riešila by som to s ním. Snažila by som sa čo najčastejšie o to, aby bol hlavne so mnou, samozrejme že aj so sestrou..ale 4 x do týždňa je moc. Navyše a žijú v jednej domácnosti. A myslím si, že by mal aj on o teba kus prejaviť záujem, nie len seba nechať volať von ako prehlásil.

Plus jedna rada odomňa - nenechaj si od nej nič platiť ;). Ak bude chcieť tak slušne odmietni, poďakuj a zaplať si kávu sama alebo hocičo iné. Nie je tvoj sponzor a takto si ťa len omotáva okolo prstu, hoc aj keby mala miliardy eúr. Ja si od priateľa nenechám platiť (sem-tam ak ma pozve alebo chce, inak som mu to po pár razoch zakazala, lebo mi to bolo kus nepríjemne a nie som na niekoho odkázaná, tobôž aby mi to platil ešte nejaký jeho rodinný príslušník).

Ak tento problém nevyriešiš, tak bude medzi vami stále a teba to bude trápiť vždy. Čiže čo najskôr to daj dokopy alebo sa rozíď, lebo nebudeš mať na to nervy.