Priatel stale kavickuje zo sestrou

Príspevok v téme: Priatel stale kavickuje zo sestrou
malinka94

Som povahy,velmi velmi citlivej,urazi ma alebo dotkne sa ma vemi vela veci,co mam bohuzial v povahe. Neviem prijat pravdu,ktory ma kriticky obsah,to je moja zla vlastnost.S priatelom mame vyse rok a 5mesiacov vazny vztah.Uz asi polrok sa so mnou vlecie nejaky zly duch, zmenila som sa ,zacala som vsetko riesit,aj to ked mi bolo raz vysvetlene,vratila som sa k tomu. Neuvedomjem si preco to vyvolavam,pri com hadku vyvolat samozrejme nechcem. Priatel je odo mna starsi cca 8 rokov, aj nase zmyslanie su ine, kedze je som si este poriadn zivot kde su ovela dolezitejsie problemy nezazila. Priatelovi toto polrocne posledne obdobie strasne vela vycitam, a on to vsetko obmedzuje,ja si to ale vazim,len to nedavam najavo.... vycitky pokracuju vzdy. Terat tento tyzden sme mali dufam ze prvu a poslednu hadku,kt. viedla k rozchodu. Pricina hadky bola, ze nedokazem akceptovat jeho kazdotyzdenne vysedaanie na kavach so sestrou,co sa deje uz vyse mesiaca a pol. Pratel ma sice vola,ze nech idem s nimi,ale kedze jeho sestra nam ucty stale plati(ja som nezamestnana ,som studentka) mne je vrcholne trapne vysedavat 3,4dni po sebe ze by na mna niekto zaraba a sale mi platil,to nie je jediny dood preco nejdem s nimi ale vycsinou som ja ten ktory sa stale pyta a pocuva, inak by tema asi nebola ziadna a tukali by sme si vsetci do mobilov.Dalsia pricina, rada by som bola s priatelom najradsej sama, volam ho domov , k nam pripadne k nim,ale on je naoru e nechce vzdy nasich v dome obmedzovat...(co sa tyka sukromia a tak) takze mi vlastne spol byt nemozeme nikde,iba v posilke,kde travime svoj cas kde sa odreagujeme... Vratim sa ale k tej poslednej hadke,v utorok bol volny den,volali sme si rano,ked som mu povedala ze si pojdem mozno zacvicit poobede ae nevedela som na isto,takte odpoved 100% nebola. On siel do mesa pracovne, a jeho setsra ho volala ci s nim neajjde do solarka a samozrejme kava nesmie chybat. Namiesto toho,zeby zavolal mna, siel so sestrou na kavu,nepytal sa ma ci idem s nimi,lebo som mu den pred tym napisala,ze s nimi nikde nikdy nepojdem. Proste vadilo mi ze nezavolal mna, ze ci sa s nim neprejdem hoc som ho upozornila ze ja sa rada prejdem kedykolvek aj bez toho ze by sme minali peniaze,pojdem hoci a len na otocku,lenze on bol v tom,ze ja idem cvicit. Nepytal sa ma ci s nim pojdem.VADI MI, ZE JEHO SESTRA NEBERIE OHLAD NA T,ZE JE TO JEJ BRAT KTORY MA PRIATELKU, A VSADE HO STALE VYVOLAVA,ASI 3,4X DO TYZDNA, PLATI MU SOLARKO,KAVICY,OBLECENIE, BENZIN...necudujem sa ze neodmietne,ked ma vsetko zadarmo. Ale kolko x om ho zavolala ja s tym ze by som aj aplatila ja,nepojde so mnou,lebo si nezarabam,zavolam ho k nam, bud je unaveny,alebo sa uci anglictinu.ON NEVIE SVOJEJ SESTRE POVEDAT NIE, MOZNO 5X DOKOPY ANI TO NIE AZ TOLKO S NOU NESIEL,ALE JA? MNE SA TO PRVIDELNE STAVALO,TA SOM HO PRESTAA VOLAT. DALA SOM MU NA VYBER BUD JA ALEBO SESTRA. Nevie svoju sestru presunut trosku na bok,lebo ma priatelku,nie, kavickuju vo velkom,POPRI TM VIE VEMI DOBRE,ZE MI TO ENSKUTOCNE VADI, neobmedzil to do doby,kym som nepovedal bud ja alebo ona.

V tom mi napisala eho sestra sms, kto mi dal pravo urcovat kedy ma cas travit s rodino,a e ju urazam mojim bezocivim spravanim.

Mam z toho pocit,ze nas chce rozdelit, na zaciatku vztahu sa o to pokusala, pripada mi to tak ze si ma upuje a tym u mna stupa, lebo vela veci okrem kaviciek mi zaplatila...Ale jej spravanie je niekedy tak trapne az to boli.Zacne mi rozpravat o jej bratovi( moj priatel) ako jej zapinal podprsenku (on tvrdi ze saty) ako jej pri nakupoch zapinal gombik na nohaviciach, ako sa mu kazuje v plavkach atd...proste som citliva a taketo spravanie je podla mna .... nehovorim ze ja som ,,zdrava,, tiez prehanam,ale odtial potial...

nika kvak

Ajeeeej. vzťah nie je o tom, že sa má len točiť okolo teba. vzťah je o zdieľaní spoločných hodnôt, záujmov, názorov, pohľadu do budúcnosti. ak je pre teba priorita, aby bol stále s tebou, kúp si plyšáka. každý človek potrebuje svoju slobodu - a každý má iné požiadavky na to, čo je sloboda. čo je pre teba sloboda? keby mne niekto vyčítal môj dobrý vzťah s bratom, tak ho pošlem do preč. moje riešenie je porozprávať sa spolu na tému sloboda, partnerský vzťah, vzťahy s rodinou. ak máte obaja na vec veľmi odlišné názory, čo asi máte, tak si nájdite režim, s ktorým budete súhlasiť obaja. partner nie je na to, aby som ho mala pod palcom.

xxxkalerab

Podla mna ta ten chlap neberie vazne. A jeho sestra uz vobec nie.
Mozno si spolu nieco zazili co ich vztah takto utuzilo a ona ho berie ako mladsieho brata o ktoreho sa citi potrebu starat preto za nho plati.

-elinka-

citujem:
....ja mam 18 on 26...
moja matka povedala ze to normalne neni hlavne ked on ma 34rokov. . .
Tak koľko vlastne má rokov? Ja som v Tvojom veku mala chalana,ktorý bol o 6 r.starší a fakt to bolo veľa, no teraz,keď sme dospelí, tak vekový rozdiel nehrá žiadnu rolu - musíš dozrieť, zabudni na chalanov, sústreď sa na školu, lebo máš veľké medzery, a to myslím úplne vážne

malinka94

Normalny charakterny zamilovany chlap sa vie od rodiny odmontovat a zit len pre svoju zenu.

PRESNE TAK!!!!!ZDIELAM TVOJ NAZOR!

anamarie

NailExpert ako je to "tvoj muz", ked stale byva so sestrou? Je to prinajlepsom priatel, prinajhorsom znamost. Normalny charakterny zamilovany chlap sa vie od rodiny odmontovat a zit len pre svoju zenu.

malinka94

NailExper

dakujem za rekaciu a pomoc, ak jeho sestra mi uprimne nepovedala nic,len tie jej ciny a obcasne detaily ktore by si mohla nechat pre seba vo mne vzbudzuju odpor k nej.Ja som ju tak velmi mala rada,teraz to je opacne. Ona bude este urazena,za to ze sa mi nepaci ako s vlastnou sestrou vysedava,ALE MNA TO NEZAUJIMA VOBEC,VZTAH JE O INOM , a kazda dvojicka je rada,ked su spolu, a robia vsetko preto aby sa videli,tavili spolu cas. To, ze maju super vztah ako surodenci je pekne, ale odtial potial. Bohuzial ja nie som povaha ktora toto bude znasat. Ked mam mat parnera,tak nech sa toci okolo mna, nie niekoho ineho. Jeho mamka by mozno tiez suhlasila,to ja neviem, ale myslim ze kazda zena by nebola spokojna s tymto jednanim. Priatelova sestra to tak nevnima,edze nikdy nemala taky vazny vztah a mozno nikdy nebola ani tak zamilovana ako ja. Ona je skor taky optimista a co teraz ? a co?noaco...jej odpovede,proste co mi rozpravala o byvaom,ziadna ziarlivost ,nic...hlavna vec, ze s byvalim su teraz fakt super kamarati, a ona sa urazila,lebo ju nezavolal na jeho oslavu... a to je jej kamarat,nie priatel.Priatel mi povedal,ze som taka ista ako ona- sebec ,myslim len na seba...:/

NailExpert

Ja si myslím, že s tým nenarobíš nič a nepomôže ti ani kydanie na jeho sestru či už pred ním alebo pred niekym iným. Zapamätaj si, že pokiaľ tu bude jeho sestra vždy bude najlepšia pre neho ona. Pokiaľ majú nadštandarný vzťah. A vždy tu je ich matka pre ktoru budu oni tí najlepší aj keby neboli. Vždy sa bude ich matka tešiť zo vzťahu aký majú, takže hlboko nerež. Nepáčilo by sa jej keby vedela, že tebe sa zas nepáči aký majú oni dvaja vzťah.
Poviem ti ako som to vyriešila ja. Dodnes sestra môjho dlhoročneho priateľa mu vypisuje smsky si predstav či už večer v noci alebo rano alebo len tak počas dňa, dobre čítaj!!! ĽUBIM ŤA VEĽMI A NEVIEM ČO BY SOM BEZ TEBA ROBILA! a vypisuje mu tam ešte že joj dufam že nebudeš toto a toto proste sa o neho prehnane stará. On mi to vždy povie ale len tak na margo. Nechce to rozoberať lebo boli pre to kedysi vojny. On mi len povie že jej piše že aj on je rad že ju a ma atď.
Malinka49 keď som sa ja preto nervovala, a hovorila že toto nie je normalne(keďže jeho sestra s nim chodila do fitka, solarka, na kavičku a vždy volala svojho brata aby pre ňu prišiel aj pre jej kamošky keď boli vonku = PRAVIDELNE!), tak som bola zlá ja, lebo ja žiarlim, ja nechapem atď ale s tym rozdielom že mňa nikdy nezavolali, lebo ona s nim chcela byť sama !pretože! ona sa s nim chcela sama dôverne porozpravať a nechcela o takych veciach hovoriť predomnou.Samozrejme viem čo jej chybalo. Chybal jej muž ako bol jej brat a teda môj muž! na to zabudala a zabuda dodnes že je to môj muž a že ma miluje čo ju ranilo. Našla si nakoniec stareho somara a dodnes neda pokj môjmu mužovi s takymi vecami akože poďme spolu na nakupy, poďme spolu do mesta, poďme spolu do fitka. No vratim sa k môjmu riešeniu. Ano povedala som že ju nenavidim že je to hlupa žialiva štetka ktora nam robila intrigy a keďže on sam to dobre vie,lebo mu to povedala, že ma nenavidi tiež a že nechce aby sme boli spolu a že na mňa žiarli lebo keď ma nemal všetok čas s nim bol jej,tak sme to vyriešili nasledovne: ja sa nezaujimam o ňu, ona sa do mňa sice stara ale veci o mne vie len cez neho, No a on s ňou už nekavičkuje, alebo ako spomenula winki naučila som sa byť prva ktora ho vola tu a tu. Športovať sa snažime spolu i keď ja šport nemusím. Aj napriek tomu že žiju stale spolu pod jednou strechou snažim sa získať všetok čas pre nas dvoch. Takže jediným východiskom je, že budeš o neho bojovať a on bude bojovať o teba a nie o sestru, alebo to vzdaj lebo ti vravím, že je to večný boj a navyše taky vzťah nie je boh vie ako perspektívny. Vieš to že niekto napíše že rodina je rodina a keby si bola manželka tak sa máš čo starať ale každý zabúda že v manželstve sa ľudia a ich hodnoty a priority nemenia. Je to cele o tom, či ťa miluje alebo nie, ja si myslim že ťa možno ľúbi ale nemiluje ťa - stopercentne.

malinka94

neviem ci by som dokazala s nou mat tky uzasny vztah,uz z toho jej spravania sa...tych reci a vsetk dokopy.Ona ako keby si ma kupovala a tym ako keby u mna stupala ale to tak nie je... ked som chcela pomoc netykajucu sa penazi,nie a nie si na mna najst cas.

Bola som na navsteve, boli spolu v meste,lebo ich mamka msela ist do prace,tak vybehli na kavu. Pridu domov, Sestre zavola kamarat ci nejdu do mesta,vedela ze som na navsteve -oslava narodenin,tak mi volala ci dojdu,ale odmietla som,samozrejme by to bolo enslusne aj rodine by sa to isto nepacilo.Tak volala len priatela-jej brata ci nepojde aspon on s nimi . HALO ALE PRIATEL JE ZADANY NIE?toto jej netuklo dokelu :(

malinka94

Winki

nene,mylis sa :) ja som ho x volala k nam, alebo na kavu.Ked som ho volala na kavu, povedal,ze si nenecha mnou platit, a on teraz nema financie na minane peniazi pri sedeni na kavy,ma mnoho vydavkov.Ked som ho zavolala k nam napriklad v pondelok,prisiel, zavolala som ho vo stvrtok neprisiel,lebo nechce obmedzovat moju rodinu - sukromie,a nechce, aby to dopadlo ako stale,pri milovani. To nechcem ani ja,ale nemozeme za to, ze dostaneme chut... To mi pride ako vyhovorka... Pretoze zapneme film pomojkame sa a uz to ide,nie je to tak ze pride lahke da dole tricko a ideme na hotovu vec. Takze prestala som ho volat,lebo mi bolo uz trapne, tak ja ho volam stale a pockat on mna nezavola? to sa dialo asi posledny pol rok,co som ho volala ja . A ked uz so ho zavolala napsiala smsku skor, vzdy som dostala odpoved,uvidim po fitku ako sa budem citit.Nemohla som sa tesit dopredu,ze budeme spolu.Tym padom som mu aj povedala,ze ho ja uz volat nebudem, ale kolko x ho zavolala sestra , neodmietol, mozno 5x povedal nie...aj to mi slubil, ze cely tyzden kolko x ho zavolam pride, zavolala mu sestra tak nepovedal jej NIE ale sa ma opytal ci sa nechcem prejst do mesta lebo sestra nas vola... tak som povedala ze dobre, pretoze den pred tym nas volala tiez ale chcela som byt u nas doma...