Zmenit gynekologa?

lil2a

zjavne sa mylis lebo slecna tam s problemom prisla co si myslis ze som tam prisla len tak z dlhej chvile? ty chodis naco k doktorovi len tak sa tam poobzerat alebo preto aby ta vysetril

maruska_123

sob rudolf zamyslel si sa niekedy nad tym, kolko zien ani nechodi na prehliadky? ked uz si pri tych umrtiach?niektore zeny nejdu na prehliadku 10 rokov a potom su strasne prekvapene ked maju zle vysledky..a takych zien je xyz

jankaaaaaaaaa

sob rudolf: pisal tu snad niekto ze ho lekar odmietol pri preventivke osetrit? ja nechapem o com tu splietas???? slecna bola prvykrat v zivote u gynekologa a tam to chodi tak, ze lekar jej zalozi kartu a slecna sa potom "zastavi" na vysetrenie, tak ako jej lekar povedal. zjavne dotycna slecna u lekara ani usta neotvorila a nepovedala mu rovno ze sa chce uz aj nechat vysetrit..

sob rudolf

maruska_123, rozdiel medzi vaginálnym a abdominálnym (cez brucho) ultrazvukom pozná snáď každý, alebo? Mne ide skrátka o to, že ma obklopujú ženy, ktoré nikdy nemali žiadne gynekologické problémy, no napriek tomu zomreli na rakovinu ženských pohlavných orgánov. Väčšinou vaječníkov alebo prsníka. Gynekológ by predsa mal ženu oboznámiť na čo má v danom stave (panna, nie panna) v rámci preventívnej prehliadky nárok.

maruska_123

presne, ani ja taku nepoznam....sak budte rady ze vas nestresuje hned pri prvej navsteve

a sob rudolf a co ma tu zenu odpanit vaginalnym ultrazvukom? ty co tu pises.....

jankaaaaaaaaa

sob rudolf: vysetrit sonom z vonka robia aj zenam ktore nemali pohlavny styk. aj lekar tejto slene to povedal ze jej ho spravi, nech sa zastavi este.
neviem ktorej zene robil gyn. hned pri rpvej navsteve vysetrenia, ked este bola panna a nemala ziadne problemy. mne teda ziadne vysetrenia nerobil, iba zalozil kartu a takto bolo v priapde asi vsetkych zien co poznam a nesli ku gynek. prvykrat uz s nejakym problemom

sob rudolf

Nemalo by sa USG vyšetrenie prsníkov robiť raz za dva roky bežne? Predsa sa nedá spoliehať iba na samovyšetrovanie. A s tým USG brucha sa mi to tiež zdá mierne pofidérne. To ak bude žena pannou do smrti, tak nikdy nebude mať urobený gynekologický ultrazvuk? Hm.

lil2a

tak dakujem za odpoved len som sa chcela uistit ze to je bezny postup, o to vysetrenie cez konecinik naozaj zaujem nemam len som nevedela ci sa pripadne tazkosti daju odhalit aj cez sono