Som tehotna v 15tich

ja40

Niektori zabudate,ze aj dievcata z dobrych a vzdelanych rodin,kde rodicia nezanedbali vychovu otehotnievaju na dennom poriadku,takze o tomto polemizovat je velmi diskutabilne...

Deaa

Nela, ísť na potrat je jedna z možností, ktorú spomenie každý človek so zdravým rozumom... neviem prečo by sme mali byť zakomplexované, len preto že ponúkame aj túto možnosť

alena27383

TXJV

: ano, o par rokov sa budu moct mozno znova porozpravat,ale zit do konca zivota s tym,ze co som to vychovala,ze v 15tich uz ma dieta ..no neviem,ja by som sa asi zblaznila .. mam v lete 18 a sex som este nemala ..teraz ked uz vidim ako 13rocne sexuju jedna radost a chvalia sa jedna pred druhou ze uz to maju za sebou,no neviem .. verim ze raz najdem lasku ktora si zasluzi,ze bude v tomto prva..
drzim palce, uz nech sa rozhodnes akokolvek

Nela41

Niiektorí ľudia nechápu, že chceš radu nie moralizovanie. Ja by som si dieťa nechala. Viacej báb zo školy má doma dieťa a študujú externe. A zvládajú to.. určite nechoď na potrat lebo ti to poradí nejaká zakomplexovaná baba zo zdravia, dobre si rozmysli ako na tom finančne ste ako je na tom otec dieťaťa a či chceš obetovať zábavu s kamošmi za plienky. Na toto fórum ale kašli tu ti nikto nič dobré neporadí ;)

myshl

presne tak.. rodicom pribudne dalsi hladny krk a budu sa musiet o dieta starat, kym bude chodit do skoly.. aj ked len externe alebo individualne..

predpokladam, ze otec tiez nie je dospely muz, ktory sa dokaze o seba sam financne postarat, takze vsetka tarcha padne na rodicov..

ale je pravda, ze spytovat svedomie by si mali najma oni, ze zanedbali urcitu cast vychovy..

..za tieto chyby, ktorych sa urobilo dost, bude platit kazdy z nich.. kazdy zo svojej pozicie..

alen

TXJV, napísala si to úžasne...aj ja poznám ženy, ktoré otehotneli už na strednej škole a svet sa im pritom nezrútil. Naopak, poznám dievčatá/ženy, čo už podstúpili interupciu a teraz majú VELKE TAZKOSTI, jednej už avizovali, že nikdy nebude môcť opäť otehotnieť

darmo tu bude niekto moralizovať o tom, aký je ten správny čas na sex. Darmo, ten sex tu už bol a čas nikto nevráti, takže tie hlúpe reči nikoho ani nezaujímajú. Dievča je tehotné a chce si to dieťa nechať. Je primladá, neskúsená, áno, je...dnes si už aj ženy - karieristky, ochotné vzdať sa pre robotu rodiny i voľného času nevedia zohnať poriadne zamestnanie. O mladých mamičkách ani nehovoriac. ALE...ale...ak človek chce, všetko sa dá vyriešiť a ja jej držím palce! nech svoje rozhodnutie, nech bude akékoľvek, nikdy neoľutuje. Rodičom to povedz čo najskôr, nech sa ti aj oni môžu vyjadriť. Uvidíš, že ked im to konečne povieš, náramne sa ti uľaví

celestinka

veronicka2- prosim???? kazdy ma nejake ambicie tak co tu pises ze 15 rocny clovek neplanuje karieru? samozrejme ze kazdy chce v zivote nieco dokazat, dosiahnut nejaky uspech tak co tu riesis? nehovorim ze by ju nemalo zaujimat co ma oblecene ale pre boha jezisi kriste ty si myslis ze ona zije len v domienke "zajtra bude lepsie" ?

jankaaaaaaaaa

veronicka2: ty tu o com prosimta rozpravas?? nikto nepise, ze ten sex bol v poriadku a ze to je normalne co sa stalo. ako nechapem, ci sa tu snazis zo seba robit nejaku mudru zrelu zenu alebo o co ti ide... ale nikde tu nikto nepise ze to co sa stalo je super vec.. sa tu tvaris ako by nikto iny okrem teba nevedel ako to chodi s 15rocnymi, nas nemusis poucovat prosimta

TXJV

Ahoj, na zaciatku by som ti chcela dat precitat jeden clanok:
humenikova.blog.sme.sk

A aj ked nechcem narazat na to, chcem Ti napisat, ze som velmi rada, ze si sa rozhodla pre babatko. Mas pravdu, je to skoro, ale reci, ze si si pokazila zivot, podla mna nie su na mieste. Zivot si si nepokazila, iba trosku skomplikovala. Moja spoluziacka otehotnela, sice nie v 15, ale na strednej, stalo sa to aj mojej dalsej kamaratke, takisto uprosted strednej. Dieta sa narodilo, rok mali prestavku - podla koho, kto ako potreboval, skolu dokoncili a su stastne. Este som nepocula ani od jednej takejto mladej mamicky, ze si pokazila zivot, ked drzala svoje dieta v rukach... ale kolko zien som uz pocula plakat, ze dieta mohli mat, ale vlastnym rozhodnutim nemaju. Rodicia budu sklamani, to musis uznat... ale co by si cakala na ich mieste? :) pre svoje dieta len to najlepsie... ale je to vec, cez ktoru musis prejst a aj prejdes :) Ak chces, mozem Ti dat kontakt na moje zname, ktore by ti mohli povedat, ako to vyriesili ony... A ako sa im zije s babatkom :) predstav si to ako porod - bude to narocne, ale ked uvidis svoje dieta, zabudnes na to.. nieco podobne Ta caka u rodicov - bude to pravdepodobne dost zle, ale ked to vsetci prekonate, bude to znova nadherne.. a zivot ti neutecie.. ak budes mat podporu u rodiny, kludne o 5 rokov mozes ist na vysku - dieta do skolky resp do skoly a ty externe :-) drzim ti velmi prsty, zvladnes to :)
a budes skvela mama - Tvoj postoj k Tvojmu malickemu to uz teraz ukazuje :)