Som tehotna v 15tich

veronicka2

aku mala planovat karieru? 15 rocny ludia su deti. darmo ale bez urazky nemaju este vyvynuty mozog aby vedeli triezvo uvazovat a niest nasledky. Su v puberte este sa im zda vsetko trapne, blbe, na nic, zbytocne...preto sa stalo to co sa stalo, tak aky mohla mat ona plan kariery ked je prvacka na strednej skole? :D ved vtedy ludi zaujima len to co maju na sebe oblecene ake maju vlasy a co si mysli o nich chalan z vedlajsej triedy. sorry ale 15 rocne decko nema co sulozit. nevie este o tom v podstate nic, nieje to zrela laska je to len ,,chodenie\\\" vodenie sa za ruky a podobne sex ma nastupit az ked su vsetci zrely na veci a pripadne nasledky. mi nehovorte ze parik bol mimoriadne zalubeny a rozhodli sa ze to spolu skusia. prosim vas 15 rocny este sami nevedia co chcu a robia veci len a len preto ze to robia bud iny alebo preto aby boli nieco viac v skupine. ako nechcem urazat len viem ako rozmyslaju 15 rocne deti. ja mam 24 rokov ale vidim ako to funguje vsetko. a dalsia vec je, co uz bolo spomenute. existuje X druhov ochrany ano stat sa moze hocico. ale pre boha. bud je hak alebo kondom alebo pharmatex alebo tabletka PO. ked uz chcu riskovat tak tu je znova problem lebo ak je chlapec neskuseny tak horko tazko ho dokaze vytiahnut vcas preto ked uz chce niekto fakt sulozit bez ochrany tak jedine s nasledkami. a ked je niekomu trapne alebo blbe pouzivat ochranu tak nech sa nestazuje co sa stalo. ale tu sme zas v kategorii 15 rocnych ze zrely clovek domysla co sa moze stat a bud pouzije ochranu a je to v pohode alebo ked nie tak s tym rata ze sa nieco stane...ale tu u 15r. nefunguje taketo rozmyslanie. sorry mozno som tu dievcatu nalozila ale to je len vysledok toho ze mlady clovek co nevie nic o zivote sulozi hlava nehlava a potom tu vypisuje do fora...viem ze je to individualne 15 r baby niektore uz same bezia k dr pre tabletky a vedia co a ako ale tu to evidentne zlyhalo...katastrofa no co uz. poucenie na cely zivot a fakt ze na cely...min na 18 rokov...

celestinka

v skole ste sa neucili ze pri pohlavnom NECHRANENOM styku spermie oplodnia vajicko a tym dochadza k otehotneniu? prepac za moj nasledovny prejav ale si obycajna hlupana. nechcem urazit tvoju osobu ale inak si neviem vysvetlit tvoje zmyslanie a konanie, ktore ta doviedlo k takejto osudnej chybe. pokazila si si cely zivot, ver mi. tvoja kariera (ak si nejaku planovala) je v riti. doslovne.

ferdo mravec

Dnesna mladez je strasne nezodpovedna. Napr. chlanani povazuju kondom za nieco pod uroven. Co mam znamych a maju priatelky, nepoznam ani jedneho co by to pouzival,ved naco. A niektore baby zas tabletky nepouzivaju. Lebo su drahe alebo na to kaslu, tak sa vsetci spoliehaju na metodu coitus interruptus, no fakt uzasne.

george303

natusa42
No ved si predstav tu sitaciu ze si jej mama a dcerenka ti teda ho ide ze predstavit a zrazu ti predstavuje original prototip najveciseho debila v okoli ...
No jaaa nevim mne ako otcovi by bolo asi az dopacu :D
Prečo musia byt styma zenymi stale len problemy ci je to mama,sestra,dcera,zena furt treba nane len pozor davat :D
Zo synom su neni zadne problemy ...
No budem sa muset nadtym zamisliet ked budem robit deti :D

Honor

"Ja ako matka 15 ročnej dcéry" ..bolo myslené tak, že keby som bola v úlohe tvojich rodičov :D..pre správne pochopenie

Honor

Dieťa by som si nenechala ani ja v 15-tich. Už len fakt, že si začala len strednú školu hovorí za všetko. Ukončené by si mala maximálne základne vzdelanie, štúdium by si musela prerušiť a plne sa venovať materstvu. Čiže chodenie po vonku s kamarátkami, do mesta, oslavy, kino na to by si mohla rovno zabudnúť. Koľko ma tvoj priateľ (ak to je vôbec tvoj priateľ) a nie len chlapec, s ktorým si vliezla do postele. Ten musí byť z toho i s prepačením vysratý jak ešus.
Mať bábätko je krásne, je to zlaté, milé, ale to nie je všetko. Obnáša to hrozne veľa trpezlivosti, zodpovednosti, času..o financiach nehovoriac. Na dieťa nie si zrelá, si mladučká, si sama dieťa. Nepozeraj sa na dieťa ako na živú bábiku, s ktorou sa dá len hrať.
A určite pre každé dievča a každú ženu to nie je ľahké toto podstúpiť, ale musíš zvážiť pre a proti...ja ako matka 15 ročnej dcéry by som nechcela živiť dvoch mladých nezodpovedných ľudí a plus ich dieťa...

natusa42

george normalne som sa zasmiala :D nad tvojimi slovami :) aj ked to nie je vtipne,ale vyznelo mi to tak,ze " typu fetak " :D a pod ..

inak stotoznujem sa s nazorom janky..tusim,to ona pisala,ze rodicia ti nedali zakladne principy moralky ani vychovy,uplne zlyhali...

a ty dievca ,ak to myslis vazne co si tu napisala,pre krista pana,nevies,ze existuje tabletka PO ?ked si vedela,ze idete sexovat,alebo ze je tu moznost otehotnenia,mala si si tu tabletku dat ,mal ti ju ist kupit ten tvoj vydareny frajer ,v 15 tehotna..mna by nasi vyhodili z domu bez milosti ..ani by so mnou nestracali cas,ale zase vychovali ma tak,aby som vedela,co je dobre a co nie ..
posrala si si definitivne zivot,takze na tvojom mieste by som sla na potrat jednoznacne,ani by som nezavahala na sekundu ..ak mas nejaky rozum okamzite to povedz matke ,a nech bezi s tebou na potrat,lebo ako mat v dnesnej dobe decko v 15 rokoch je nepripustne ..a o financiach ani nevravim radsej ..
potrat jednoznacne,ale pozor (!!) asi nevies,ale ..co najskor potrat,lebo potom uz moze byt neskor do nejakeho 8 tyzdna,ci kolkateho ...
a mas to potrvdene ?ci tu len vynechal menzes ?ak ti vynechal po prvom sexe,to nie je nic nezvycajne a este v tvojom nizkom veku,nestresuj hned,urob si test ,prepana..a potom vrav,ze si tehotna ..a nestresuj zbytocne

Deaa

ja by som si to dieťa nenechala.. určite nie v 15tich
mať dieťa musí byť krásne, tiež chcem raz mať.. ale v takom skorom veku to dieťa nebudeš vedieť oceniť, pretože sa budeš musieť popasovať najprv sama so sebou či to vôbec zvládneš, s okolím, s blízkymi.. je to príliš stresujúce.. a ten s ktorým si otehotnela je pravdepodobne nejaký fagan na strednej škole, u neho veľko podporu asi nenájdeš
a ak by sa to raz malo stať mojej dcére tak jej asi dám zaracha do 30tky, pretože ju určite nebudem vychovávať tak, že je v pohode sexovať v 15stich

Lulu2011

povedat to mame a rozhodnut sa, co dalej, treba si to poriadne premysliet, co skola, co dalej...zivorit nechces urcite