Podme chudnut! Uz naozaj

Príspevok v téme: Podme chudnut! Uz naozaj
mariolka12

Ahojte uz dlhsie sa snazim schudnut ale pravda je taka, ze nemam dost discipliny a stale si vravim, ze ved toto si neodopriem a zacnem zas zajtra, ale uz dost!Rada by som, keby sme sa tu podporovali, chodim cvicit dvakrat do tyzdna zatial, a na veceru sa snazim jest bielkoviny+zelenina. Viem ze by som mala jest pravidelne cca. kazde 3hodiny ale to sa mi velmi nedari:/Tesim sa na Vase prispevky, cielom nie je schudnut rychlo!!

doktorko

Dobrý deň, ja som už vyskúšal skoro všetko, samozrejme niečo fungovalo niečo nie. Každý sme iný typ človeka a preto každému vyhovuje iný spôsob chudnutia. Ale keď Vám môžem poradiť stránku kde sa dočítate nie len o chudnutí ale aj o poruchách metabolizmu tukov a

43

ved preto som aj napisala,že treba vyskušat čo komu funguje a tym sa riadiť.
ja som tiež spokojna s vyrobkami z DM,ved preto som tam aj dneska bola,kupila som si tam šošovicu červenu,bio bujony,vlakninu z otrub a ovsenne a sojove otruby,bežne ich tam kupujem a dodavaju telu vela vlakniny .
ale chleba dietny ani jedlo žiadne dietne tam nekupim,tak preto chodim do Up date siete lebo mne funguje stravovanie s ich vyrobkami a jedlami hotovymi preto sa riadim tym.

vrtacka

43,
ja som v tom update obchode nebola, len čo som čítala na nete a každá druhá sladkosť mala fruktózu, preto som sa čudovala, že chceš sladkosti bez nej...
chlieb kupujem slatinský celozrnný, kúpiš ho bežne v obchode. Na chlebe je dôležitý obsah vlákniny, riadim sa tým a plus ešte aká múka je tam použitá..
Nenahrádzam sacharidy bielkovinou, jem celozrnnú múku a keď chcem múka, tak to múka má byť..
Ja som s výrobkami v DM spokojná..a neriadim sa nikoho radami striktne, riadim sa svojim telom...Nedá sa ísť podľa tabuliek.aspoň ja to neviem..každému robí dobre, resp. zle niečo iné.

43

vrtačka-
ja som pred tym ale teda aj teraz zrovna dneska,chodila pravidelne nakupovat do DM drogerie bio potraviny.takyto chlieb tam nikdy este nemali a ani sladkosti a pod veci,preto som s ata pytala ,kde sa to d akupit.
a vyrobky UP date nie su sladene fruktozou ale prirodnymi nahradnymi sladidlami ako je stevia, xylitol, erytriol, oligofruktózu; či sladidlo cukralózu, ktoré majú takmer nulový GI,
a možno je niekde aj fruktoza.tie jedla su praveže neni sladke na chut alebo teda presladene,mne aj chvilu trvalo kym som si na tu chut zvykla.a na rozdiel od diabetickych vyrobkov ,ktore obsahuju umele sladidla nie je to v nich zase citit.
a muka j ezase nahradena rastlinnymi bilekovinami.no ja som už teda vyskušala vel avyrobkou aj dia aj bio zDM ale aj inych obchodov ale nenašla som taketo a to teda straostlivo čitam etikety.
a u bukovskeho som doknc abola osobne a par mesiacov som s astravovala podl ajeho rad.
a chcem este podotkunut ,že ani u norbiho nefunguje chudnutie pokial jete neobmedzene množstva,nie je to zazrak,že s amožeš tych vyrobkov najest do prasknutia a očakať pri tom,že este aj schudneš.
a všetky ostatne vyrobky si samozrejme nakupujem v normalnych obchodoch,nemusis tam nakupvať všetko.to je nezmysel.
ale aj tak by zaujimalo kde sa da kupit taky chlieb.lebo ja som si isteho času kupovala sojovy,ale potom som si vypytala v pekarni zloženie a obsahovalo to len velmi malo sojovej muky ale hlavne to obsahovalo vela cukrov a bielej muky a predavali to ako vhodn epre diabetikov.
čiže j asi myslim,žetreba vyskušat a čo funguje to si ponechat.

vrtacka

inak takmer všetky sladkosti na tej update stránke sú s fruktózou a sladidlom :) bez toho to neide, niečím tú chuť musia dodať a je naivné si myslieť, že umelé sladidlo je lepšie ako cukor..To si radšej kúpim javorový sirup, alebo mám teraz doma už stéviu, a osladím si biely jogurt, spravím ovsené koláčiky, alebo hocičo iné ale so stéviou a určite to bude zdravšie ako sladkosť s fruktózou a sladidlom...Sem tam prečo nie, ja si tiež rada dám sladkosť kúpenú z obchodu (kupujem len jeden druh keksov), ale tak ako náhradu za sladkosti by som ani tie z toho obchodu nebrala...

vrtacka

43,
skúste DM drogerie a aj väčšie hypermarkety...len treba hľadať a veľa čítať. Hlavne na začiatku, ja som trávila v obchode veľmi veľa času až som našla potraviny, ktoré kupujem stále a viem, že od nich nepriberiem a chudnem pekne a nemusím sa obmedzovať na jeden obchod, lebo v každom väčšom meste tieto potraviny kúpiť dostaneš...Skúste si keď tak pozrieť aj stránku Bukovského, sú tam celkom pekné návody na to, ktoré potreaviny sú vhodné, aj odfotené s etiketami, uľahčí vám to študovanie v obchodoch potom, keďže si to môžete naštudovať doma. A keď som pozerala norbiho kazetu a návod na update, sám tam nakupoval v bežnom obchode s potravinami a tak popisoval jednotlivé potraviny podľa vhodnosti..

43

vrtačka a mohla by si napisať ,kde kupime chlieb aj tie sladkosti s nizkym glykemickym obsahom a bez pridavku fruktozy a cukru:
bola by som ti povdačna a určite aj ostatni.

vrtacka

Ahojte baby,
prepáčte, že vám tu do toho kecám, ale tiež chudnem a tak si vás zvyknem prečítať. Nemusíte si zrovna nutne objednávať potreaviny z toho obchodu update. Pozerala som princípy na akých to funguje, aj tú stravu na nete a nie je to nič výnimočné. Také potraviny bežne kúpite aj vo väčších obchodoch, alebo v drogérke jednej, kde majú aj potraviny. Stačí si čítať etikety. Je síce pravda, že nakupovanie potom zaberie viac času, pretože v každom obchode majú niečo (teda ja kupujem v jednom to, v druhom hento, v treťom tamto) ale je to cenovo výhodnejšie takto minimálne. Tiež nájdete výrobky od sladkostí, cez slané tyčinky a praclíky, pečivá, cestovín a tak podobne zo špaldovej a celozrnnej múky...
Tak vám držím prsty :)