Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pracovný úraz

Príspevok v téme: Pracovný úraz
eva2000

Môj manžel pracoval 4 dni pod agentúrou na dohodu pričom firma kde robil ho plánovala zobrať po troch mesiacoch pod seba.Stal sa mu pracovný úraz padla na neho železná konštrukcia. Má titánovú tyčku v nohe keďže mal dvojitú otvorenú zlomeninu a duhú nohu má nalomenú. Na hlave má pár stehov a je doudieraný. Viete aký je daľší postup
firmy? Na čo má nárok?

stefan 999

Pracujem v Holandsku cez agentúru pre jednu nemenovanú Holandskú firmu kde sa mi stal pracovný úraz.Pri umývaní stroja som schádzal dole po rebríku a pošmykol som sa a následovne spadol na pravú patu ačaká ma pravdepodobne operácia paty!Neolo to vysoko ale skor neš´tastná náhoda z výšky cez 1 meter.
Mám nárok na odškodné a aký je postup pri uplatňovaní pracovného úrazu?

Roberta 6

Dobrý chcela by som sa spýtať. Mama je zamestnaná na dobu neurčitú vo firme a stal sa jej v apríli 2013 pracovný úraz.
Na konci smeny sa potkla o vytrčajúci plech na zemi, spadla a zlomila si rameno. Uznali jej to ako pracovný úraz. Budú ju operovať vo febrári 2014, budú jej dávať umelý klb, odvtedy čaká na operáciu, odvtedy PN.
Chcem sa spýtať načo má nárok?
Dakujem

iveta a kiko

moj manzel utrpel vazny pracovny uraz byl popaleny po vy buchu pece prosim ak vite na co ma narok a co mame delat prosim odpiste dakujeme

meety1993

Dobry den, mal by som otazku.Ak viete niekto prosim odpovedzte mi:)Takze u nas vo firme sa zamestnankyna pichla ked pracovala ale robila dalej nikomu nic nepovedala a na dalsi den sla k lekarovi a tam oznamila ze to bol pracovny uraz..potom prisla na dalsie dva dni do prace a teraz ziada od zamestnavatela aby spisali zaznam o registrovanom pracovnom uraze..mne sa to zda trosku nahlavu..stalo sa to 30 marca a nikomu nic nepovedala..tak neviem..socialna poistovna bude ziadat ten zaznam o uraze ale ten treba spisat na mieste urazu a nie dva tyzdne naspat..Viete mi poradit co spravit ked socialna poistovna bude ziadat papiere o uraze??..takisto si mohla ten uraz privodit doma kedze nikomu nic nepoveala v praci...co vy nato??? pomozte niekto prosim :-) Dakujem :-)

thieri

mal som pracovny uraz vo francuzsku zamestnavatel ma nepoistil musim ist na dve operacie ako mam postupovat aby som neprisiel o urazove davky dakujem

karolza

ahoj eva
to kedy ako čo pracoval to nie moja parketa to parketa pre ekonómov
ja z fachu bozp ,zamestnávateľ zo zákona musí byť poistený proti pracovnému úrazu,ak má manžel svoje úrazové poistenie tak to sú plus peniažky,ak tam máte pozdlžnosť treba ju zaplatiť, hoci bolestné sa uplatňuje až po skončení liečby
s pozdravom karol

eva2000

Ahoj Karol, veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Ešte sa ťa chcem spýtať na pn-ku neviem možno budeš vedieť, pracoval 3 roky do 31.1 v jednej firme,1.2-2.2 v druhej firme,3.2. -15.3nikde nebol ani na ÚP,16.3. - 15. 4 vo firme kde máme podozrenie že mu neplatili odvody keďže mu prišiel papier z Apolla
o nezaplatení tohto časového úseku /10.5./
16.4. - 3.5 nikde ani na ÚP a 4.5 - 9.5 -úraz a pn v in.Zdravotné má doplatené v Appole v soc. poisťovni nemocenské a úrazové to nie je vyrovnané dá sa to ešte doplatiť?Je to problém pri pnke? 270 dní odrobrených v kuse. ďakujem za odpoveď.

karolza

ešte doplním
prečítaj si v zákonníku práce od §195 aby si ,,bola v obraze,, že vinu hodiť na zamestnanca nieje tak jednoduché,však sa jedná o peniaze,náhrada mzdy.náklady spojené s liečením a bolestné to iná kapitola to platí sociálna poisťovňa,ale to sa začne riešiť neskoršie o tom je tu :www.socpoist.sk
s pozdravom karol

karolza

ahoj eva
kedže predpokladám že manžel bude na pn viacej ako 42 dní,jedná sa o registrovaný pracovný úraz,tzn.že ho musia hlásiť inšpektorátu práce,záznam o tomto úraze spisuje ten na koho pracovisku sa stal a vyšetriť a vyšetriť by ho mal autorizovaný bezpečnostný technik,jednu kópiu mali dať aj manželovi,musia sa spojiť s agentúrou nakoľko ona ho ,,prenejala,, firme na prácu,treba zistiť či vlastne uraz nahlásili na inšektoráte práce,ten povedie vlastné šetrenie,teraz treba počkať ako sa vyjadrí inšektorát práce,ten rozhodne kto pochybil a z toho sa bude odvíjať ďalšie,neboj zamestnávateľ sa určite v plnej miere nezbaví zodpovednosti,to by museli byť,, setsakramentsky silný v kramflekoch,,
s pozdravom karol
ak máš nejaké otázky stačí napísať-odpoviem

eva2000

manžel je od včera doma prepustený z nemocnice.
Bol spísaný záznam o pracovnom úraze na ktorý manžel napísal že s ním nesúhlasí,
vinu zvalili naňho. Postup firmy bol taký,
že mu zavolali záchranku ktorá ho odviezla na Kramáre.O pracovnom postupe pri vymieňaní batérie do VZV nebol poučený,pracoval v pracovnom strese bez inštrukcií.
V pracovnom procese bol iba 4 dni od začatia pracovného pomeru. Mali tam nejaké školenie o BOZP v ktorom však o vymieňaní batérie nebola zmienka. Dohodu mal spísanú s agentúrou index nosluš.
Ak máte nejaké rady veľmi pekne ďakujem za ne.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pracovný úraz - Fórum - ZDRAVIE.sk