Ked telo vylucuje zapach

dilinka

moja spolužiačka strašne smrdí a to chodíme už druhý rok na strednu školu a ona sa asi neumýva alebo čo a nám to vadí smrdí ako smetisko a vyhovára sa na chorobu viete aký druh choroby to je? :OO nám to vadí a bolí nas hlava a ked máme 9 hod. neda sa to vydržat. Niekde som čítala, že je to aj nákazlivé je to pravda? :O nie že budeme na maturite všetci smrdet!!!

foster

ešte maš tieto problemy?.......ja zaživam presne to iste dokonca ten zapach je niekedy ako spalena guma a dokonca niekedy aj ako vykaly je to hrozne zatial čo som dostal rady žiadny nepriniesla uspech

myopinion

iggzik, ale nemuis sa s tym narodit. ved aj ine potravinove alergie si dakedy nemusel mat a zrazu bum, a zacalo to. napr. celiakia a co ja viem co vsetko este. a nie je to len rybi zapach, ale aj hnilobny, pripadne "skapata ryba"
ani tato sa s tym nenarodila www.topky.sk-

iggzik

no pri tej spominanej "chorobe" by myopinion pisu, ze sa s tym dany clovek narodi, a ze je to taky "ryby" zapach,, takze mas to cely zivot ci iba teraz niekedy zacalo?

myopinion

a uprimne ti navrhujem daku detoxikacnu kuru, mozno budes prekvapeny a pomoze aj na tu mliecnu intoleranciu, je evidentne ze prave travenie nemas v poriadku, zacala by som aj tam.

myopinion

jano, nebud tvrdohlavy a chod k lekarovi. zistuje sa to tusim aj z mocu, ale hovorim, nastuduj si podrobnosti, nemam cas to teraz preluskavat. pripadne si skus vyhladat dake komunity, fora, kde to riesia. a najprv teda skus upravit stravu a uvidis ci to pomoze. ale ak ti lekar moze pomoct, zbytocne sa len trapis. normalne zajdi na gastro, alebo len k obvodnemu a povedz ze mas podozrenie na TMAU, nech ta otestuju. ale tu dietu, tu mozes nasadit aj hned sam od seba, ale teda, zisti si co vsetko nesmies jest. lebo to treba dodrziavat striktne, ak sa chces zbavit toho zapachu. este mi napadlo, vajicka idu aj do cestovin, takze len bezvajecne, ale nie som si ista roznymi obilovinami, to tiez pozistuj

myopinion

cize musis vylucit zo stravy vsetko, kde je pritomny cholin, ktory takto postihnuty metabolizmus premiena na trimetylamin (to je to, co ten smrad sposobuje). cholin je vo vajciach,orechoch, fazuli,... tam to mas vypisane. a nezabudaj, ze nestaci vylucit vajcia samotne, ale aj vsetko do coho idu (rozne kolace, peciva),cize hovorim, je to dost prisna dieta. ale chlieb si mozes aj vlastny piect a vediet co presne do toho davas. no ale, ja ti len amatersky radim, porad sa s lekarom

myopinion

uz som ti to nasla. vola sa to trimetylaminuria, pozri tu: www.tmau.co.uk nastuduj si to, a chod s tymi info ku svojmu lekarovi, alebo rovno sa objednaj na gastro (myslim, ze teraz uz netreba vymenne listky, tak tam smelo naklusaj)