Výživové doplnky a ich vzájomné interakcie

Príspevok v téme: Výživové doplnky a ich vzájomné interakcie
I.ron

Trpím na Epilepsiu spojenú s maniodepresiou ( Lamotrigin a Piracetam ) a Ulceroznu Kolitídu ( Mesalazin - podľa potreby ) ktorá môže byť zodpovedná za nedostačujúcu absorbpciu potrebných látok - to sú tie doteraz zistené.
Ďalej postraumatický stres a obsedantno kompulzívne stavy.
A obezita - nekontrolované prejedanie spojené zo striedavými dietami cca. 4000 Kj za deň každé dva al. každý rok. Naposledy som bol nútený schudnúť 40 kg.

U epilepsie vraj pomáhajú omega 3 ale omega 6 škodia, pomáha taurín, B6, melatonín, zinok, medi je práve nadbytok a škodí, mangán, problémom je vraj aj niečo s dopamínom.

U ulceroznej kolitídy vraj chýba lecitín a pravdepodobne železo a meď ktorých nedostatok spôsobuje chudokrvnosť ...

U epilepsie vraj pomáha dosť zvláštna tuková dieta, ja používam bielkovinovú ( mlieko )

_______________________

Už pred mnohými rokmi som začal s výživovými doplnkami ( bylinné preparáty ) zopár som vyradil ale mnoho pridal. Neriadim sa konkrétnou značkou ale tým čo je práve v akcii, teda za rozumnú cenu.
_______________________

Týmito som začal :
ranná šálka zeleneho čaju
Rybý tuk - bral som 1 x najnovšie 3 x
Alicín - 1 x
ženšeň - 1 x
Q10 - najprv 30 teraz 100 mg - 1x
schizandra - pomáha u O.K.S. - 1x
DMAE - vysoko učinný pri O.K.S.
zhoršované piracetamom
Chlorela a spirulina - 2x
Psýlium
Goji kustovnica - cca. 7 g
Prostamol Uno - podľa potreby
Multivitaminy som už konečne vyhodil :)

Novšie :
Lecitín - 1 až 2 x
Múmio - občas
CDP cholín - citicolin + Inozitol - striedavo
L-theanin - striedavo
Yuca - 2 x
Jablčný ocot - 1 x
Pivovarnické droždie - užívam od včera a doslova ma nabili energiou !!!

Tieto plánujem :
Melatonín
Gotu kola - nahradil by som ňou ženšeň
P5P
Ubiquinol 50 mg
Huperzine A - namiesto piracetamu
Vincopetin - namiesto piracetamu
Chelatovaný zinok
Chelatovaný mangán
Taurát horečnatý
Zvažujem - Multiminerals Chelated - zastúpené sú v ňom vápnik, draslík, horčík, železo, meď, zinok, jód a jódové proteíny.
JOALIS ANTIMETAL - detox ťažkých kovov

U týchto som ešte nenabral odvahu :
5HTP - zakúpený - sypaný
Picamilon - zakúpený - sypaný
Sulbutiamin - zakúpený sypaný
L dopa - zakúpená - nebudem užívať
st. Johns Wort - zakúpený - nebudem užívať
____________________

Zamýšlať som sa nad týmto všetkým začal, keď som si prečítal, že u cesnaku je kontraindikovaný rybý olej, ano čítate správne.

Ak máte ďalšie poznatky o vzájomných kontraindikáciach bylinných a výživových doplnkov, podelte sa prosím.
Vopred Vám ďakujem.

amfora18

iggzik má pravdu, ale musím mu v niečom i oponovať. Samozrejme, po domácky vypestovaná zelenina a ovocie má určite široké spektrum výživných látok. Ale nie som si už celkom istá ovocím a zeleninou zo supermarketu. Určite nejaké látky majú! Bezpochyby. Neznamená to, že ich máme prestať kupovať alebo jesť. Ale je to prirodzené, že keď je o látky ochudobnená pôda, tak budú ochudobnené i plodiny. A keď je do pôdy vstrekovaná chémia, budú pozmenené i plodiny. Takže ja by som si v pohode pomáhala i produktami, len sa v nich netreba stratiť. Všetko má mať svoje miesto a na ten základ - stravu a pitný režim - nemožno zabúdať. Tiež som toto leto začala s doplnkami, hoci som spočiatku bola veľkým odporcom. Prispôsobila som dávky svojmu organizmu a jedenkrát do týždňa sa očisťujem, prijímam iba tekutiny, aby mala tráviaca sústava svoj čas na oddych. Niektoré produkty užívam len počas choroby - GSE, oregánový olej, extrakt z olivových jadierok. GSE mi úžasne pomohol pri črevnej chrípke, ktorej sa moja známa zbavovala asi dva týždne a mne zaúčinkoval hneď, ako som ho užila. Po tejto skúsenosti naň nedám doplatiť. Takže pomáhať si nie je hriech, ale treba sa i sledovať, ako telo reaguje a podľa toho sa prispôsobovať. Podľa mňa človek nemôže nič pokaziť, ak bude dávku znižovať, ale so zvyšovaním predpísaných dávok by som radšej neriskovala, jednoducho už len preto, že nie som vyškolený nutričný terapeut, chemik a mám ešte veľa vecí, čo sa musím naučiť. Prajem každému, nech si stráži svoje zdravie tak, ako mu to najviac vyhovuje a nech je zdravý. Psychicky i fyzicky.

krado

NO máš toho troška dosť, najlepší multivitamin na trhu podľa mňa od firmy starlife a to multistar a v saw palmeto od tej firmy je ovela viac ucinnej látky ako v prostamol uno a tým pádom je aj lacnejší, ceny viem vybavit aj lepšie :)

I.ron

Ano nejako sa to nakopilo, preto začnem s radikalnou vylučovacou metodou.
______________________

Niektoré doplnky mi výrazne pomohli, ale ono je to tak, keď niečo funguje ako má, človek si to ani neuvedomuje ale keď sa niečo zhorší to zaregistruje každý hneď a akosi mi chýba trpezlivosť na také to piplanie a zapisovanie.
_______________________

To čo mi pomohlo najvýraznejšie, kedy som si účinky všimol okamžite je Piracetamol, DMAE, Ženšeň, Pivovarnicke droždie.
Ostatné pravdepodobne pomáhajú tiež, ale nakoľko, či samotné al. v kombinácii to neviem posúdiť, to ukáže asi až čas po postupnom jednotlivom vysadzovaní.

iggzik

omg,, pri tolkych doplnkov by som asi aj ja zacal mat psychycke problemy..

co tak skusit namiesto toho vsetkeho, daku cerstvu zeleninu, orechy a semena?

takmer vsetko co "potrebujes" sa da najst dakde v zelenine len treba hladat.

napriklad kakao (nie cokolada alebo granko) ma velmi vela dobrych latok
pisu, ze az okolo 300 ...