Reklamácia topánok

lost

podla mna krabicu nepotrebujem, pretoze to by som potreboval sklad na krabice.. raz tu bol taky zakon o TV krabiciach, mozno sa aplikuje aj na obuv. osobne by som trval na vysvetleni a PARAGRAFE kde sa pise, ze musim mat krabicu :)

POCKAJ, v CR ???

oh, no taak, to by nemal byt problem hadam :)

cesi nie su spiny ako slovaci :)

jankaaaaaaaaa

whee: tak new yorker je iny obchod.. tam sa isto nebudu s takymi vecami zapodievat, jednoduchsie je vratit peniaze..
tu obuv v cr nepoznam, ale standardny postup je taky, ze spisu s tebou reklamaciu a obuvnik zhodnoti ci to vie opravit, ak nie, topanky sa poslu sudnemu znalcovi, on urci, ci za sposobenu chybu mozes ty, alebo je to nejaka vyrobna vada. ak to bude vyrobna vada, peniaze ti vratia. ak to bude tvoja chyba, teda napr. nespravne osetrovanie, nosenie v dazdi alebo nieco podobne, tak ti peniaze nevratia a topanky neopravia..
toto je standardny sposob a taky postup ma byt aj z pravneho hladiska.
(brigadovala som v obuvi, tak viem.. :D)

whee_ee

No minule mi v New Yorkeri uznali reklamáciu hneď a vrátili peniaze, tam bol takisto problém s podrážkou. Teraz ide o obchod Mixer v ČR.

jankaaaaaaaaa

vlastne ani keby ti reklamaciu uznali, tak sa to neriesi hned na pockanie, pretoze nato, aby reklamacia bola uznana, potrebuje mat predavacky nejaky doklad - znalecky posudok. a na ten sa samozrejme musi cakat. predavacka si len tak od brucha nemoze urcovat komu reklamaciu uzna a komu nie, jej to neprinalezi.
ale odlepena podrazka isto nebude uznana, teda za topanky ti isto nevratia peniazze
su samozrejme aj obuvi, kde ked donesies pokazene topanky, takt i peniaze hned daju, lebo cena samotnych topanok je nizsia ako ich oprava, alebo znalecky posudok. ale takych obuv je len niekolko a maju tam vacsinou tovar v nizsej cene a kvalite

jankaaaaaaaaa

polda zakona je obchod povinny s tebou reklamaciu spisat a tvoju reklamaciu vybavit do 30dni.
ak sa opravit vada da, teda podrazka sa zalepit da, tak ti reklamaciu neuznaju ale opravia. a na pockanie ti predavacka asi nebude lepit v sklade topanky.. takze budes musiet cakat
a to ze nams krabicu moze byt problem, zavisi to od obchodu, niekde krabicu nepotrebujes, niekde ano