obohatenie v dosledku neopravneneho pouzivania obchodneho mena

Príspevok v téme: obohatenie v dosledku neopravneneho pouzivania obchodneho mena
darca87

Dobry den chcela by som sa opytat ake formy moze mat obohatenie subjektu na ukor ineho podnikatelskeho subjektu v dosledku toho ze prvy subjekt neopravnene pouzival obchodne meno ktore uz mal druhy subjekt zaregistrovany v obchodnom registri a vykonaval pod nim podnikatelsku cinnost. O obohatenie akeho druhu moze v tomto pripade ist ?? Napadlo ma napr. poskodenie povesti mozu byt aj ine?

darca87

Ano ano to viem ze § 12 plus mozme subsumovat pod taketo konanie aj nekalu sutaz ak sa je to vramci hosp. sutaze ale v com vlastne moze spocivat taketo obohatenie prikladmo? Mna napadli tieto veci: 1. moze spocivat v parazitovani na dobrej povesti podnikatela, 2.zavadzani spotrebitelov a potencialnych zakaznikov, 3.zisk ziskany z dovodu klamliveho a zavadzajuceho oznacenia tejto pravnickej osoby
4. ziskanie majetkoveho prospechu uvadzanim nepravdivych uvadzanim nespravnych skreslujucih a nepravdivych udajov
5. neodlisovanie produktov v dosledku coho lahko dojde k zamene produktov prveho podnikatela

Neviem uz ma viac nenapada, co sa tyka ochrany mohli by sme pouzit aj znamkopravnu ak je obchodne meno zaregistrovane aj ako ochranna znamka ide o to ze je to jedna z otazok na obhajobu k teme bezdovodne obohatenie
PS: Sad2 dakujem za radu

sad2

v pripad eneopravneneho pouzivania obchodneho mena ( podla obchodneho zakonnika , paragraf 12) sa mozes domahat:
-znicenia neopravnenych vyhotovenych predmetov k obchodnemu menu alebo ich stiahnutiu z obehu
-znicenia nastrojov a materialu pouzitych pri neopravnenom poruseni prava k obchodnemu menu
-poskytnutia informacii o povode a distribucii tovaru porusujucej pravo k ovchod. menu
-- mozes aj pozadovat vydanie bezdovodneho obohatenia a primerane zadostucinenie, kt. s amoze poskytnut v peniazoch