MNR mozgu , strach o manžela

Príspevok v téme: MNR mozgu , strach o manžela
Miriček

Pekny den , manzel ma dlhodobe bolesti nôh a chrbtice , bol hospitalizovany 2 x za posledny rok , robene mal vsetky mozne vysetrenia ale kedze sa citil cim dalej horsie bol odoslany na Ct mozgu , kde mu zistili nalez a nasledne bolo robene aj MNR mozgu so zaverom : patologicke lozisko v dorzalnej casti talamu parcialne kalcifikovane s jemnym perifokalnym edemon a pruhovitym depozitom hemosiderinu.
Dnes som bola s manzelom na konzultacii u neurochirurga , ktory ho predbezne objednal na hospitalizaciu s tym , ze povedal ze nemozno vylucit gliovy nadorovy proces. Mam velky strach o manzela , chcem sa spytat ci je to rakovina , alebo to moze byt aj nezhubny nador.
Manzel ma 53 rokov , okrem noh ho neboli nic ine.

Lexie007

Dobry den,

no nam sa este nikto ani neozval, este potrebujeme aj tak predtym ist na predoperacne vysetrenia, co pozaduju (vraj to je standard).
V nemocnici ma byt ze cca 2 tyzdne, ani sme najskor hospitalizaciu nechceli, ale ze potom mu urobia vsetky vysetrenia skor ako keby to bolo ambulantne.
Tak teda tiez cakame, to je hrozne to cakanie :(
Drzim vam aj manzelovi palce, urcite dajte vediet ako ste dopadli a snad to bude len v stadiu pozorovania !!!!

Miriček

ja tiez este neviem viac ako by som chcela , poradil mi dobre pisatel Ilek ze musim cakat a je to tak , az vcera isiel manzel do nemocnice , dnes mu robili nejake specialne NMR mozgu , zajtra ide domov a pojdeme este na PET/CT , na zaklade tychto doplnujucich vysetreni sa rozhodne ako dalej , biopsia - operacia - sledovanie atd. , precitala som si na internete hadam o nadoroch mozgu uz vsetko , ale pochopila som ze pokial nebudem presne vediet co to je , nema zmysel to citat. Clovek sa boji , je zmateny , tiez sa mi za posledne tyzdne zrutil svet , neviem co bude , manzel je smutny , mlkvy , rozpravame sa o vsetkom aj o jeho chorobe , bojime sa konecneho verdiktu , nador je na velmi zlom mieste , musime cakat... prajem vasmu priatelovi a aj vam vela sil

Lexie007

Dobry den.
Mojmu priatelovi tiez na zaklade MR nasli patologicky nalez P sin bez perifokalneho edemu 19x18x18 mm okruhleho tvaru s nehomogennou kontrastnou opacifikaciou. Vraj nemozno vylucit low grade glioma.
Ma 38 rokov, je zdravy chlap, sportovec, dva tyzdne dozadu v 30 stupnovom teple odbehol 15 km bez problemov. Jedine, co indikovalo problem bola odrazu trosku horsia artiklacia :(
Na hospitalizaciu na neurochirurgii sme na cakacej listine, vraj do 3 tyzdnov by sa mali ozvat.
Tiez vraj by to mal byt nezhubny nador, ale kym neurobia dalsie vysetrenia ako pET mozgu a asi aj biopsiu, nebudu vediet.
Problem je, ze "nas" nador je v lavej hemisfere, dost hlboko a vraj je tam horsi pristup.

Chcela som sa spytat, co znamena presne low grade glioma? Je to nezhubny nador alebo zhubny s nizkym stupnom malignity?

Som si povedala, ze uz nestudujem nic na nete, lebo som potom ozaj na pokraji zrutenia, mam 30 rokov, zivot pred nami, deti sme planovali tento rok, proste svet sa nam obratil hore nohami :(

Dakujem za vsetky info, drzme si palce navzajom ...

llek

Jemny edem hovori len to ze je v okoli mierny opuch, co je pri leziach v mozgu casty jav a nic to nehovori o tom, co to je. Nesnaz sa hladat v tom naleze to co v nom nie je - histologia. Tu treba urobit operacne a potom budete vediet presne o co ide a co s tym

Miriček

dobry den , precitala som si na internete vela informacii ohladom mozgovych nadorov , manzel ma ist do nemocnice asi o dva tyzdne , neviem to posudit ci je to standardny postup , zda sa mi to cakanie dlho..
ale chcem sa este spytat ak by mi niekto vedel vysvetlit co znamenaju prve dve skratky :
Zaver z NMR :
dif.dg.patologicke lozisko v dorzalnej casti talamu parcialne kalcifikovane s jemnym perifokalnym edemon a pruhovitym depozitom hemosiderinu.

Miriček

vdaka za odpovede , ked si lekar pozeral to cd viackrat a ja som sa spytala ze ci ten nador moze byt aj zhubny tak mi v sekunde odpovedal ze ano môže , teraz uz myslim len nato ze je to zle , nezhubne to asi nebude...
co znamena prosim vas gliovy nadorovy proces ?

Miriček

este sa chcem spytat , ze lekar neurochirurg si pozeral cd s nalezom , mohol uz priblizne vediet ci je to zhubne ?