Chlap, ktorý nič nerobí

Príspevok v téme: Chlap, ktorý nič nerobí
ivanečenka

Dobrý deň,
zaujíma ma váš názor na životnú situáciu:
manželský pár, ktorému sa podarí po dvoch rokoch snaženia spraviť dieťa, on zarába menej, preto ju po pol roku poslal do práce a on zostal na rodičovskej. Jeho náplň práce, ktorú si sám zvolil: facebook (pripojený neustále, komunikácia s mamičkami na materskej), fotografovanie malého (vycapovanie na FB), kŕmenie malého (zabezpečil si obedy v škoslkej jedálni, tak nevarí) a to je všetko. Manželka príde domov z náročnej práce, chce sa venovať malému, ale v byte má neporiadok, neupratané hračky, prach, zasvinenú vaňu a pod., neopraté, neožehlené. Nevládze a nestíha a on ju ešte udržiava v tom, že je neschopná matka. Dievča je na pokraji nervového zrútenia. Čo by ste robili na jej mieste?

ivanecenka

malý má dva roky, v septembri ide do skôlky a otcovi končí rodičovská - ale už sa nechal počuť, že nebude robiť ani to, čo doteraz, lebo ako učiteľ sa bude musieť učiť po večeroch a popoludní bude spávať.

karolza

odpovedí a rád tu bolo napísaných dosť,ale nejako sme pri tom sme pozabudli na malého
aspoň podľa ivanečenky,ale koľko rokov má ???
Pozrime sa takto na to:ako ho chce vychovávať otec,ako matka, majú rovnaký meter na jeho výchovu,kedže toto je pre nás veľká neznáma tak nevieme ani sme nahratý...môžeme len polemizovať a vlastne celý problém ktorý tu rozoberáme je o vzťahu a nie o ich dieťaťu,ktoré je aj keď malé tak vnímave,len aby jeho vnímanie nepoškodilo jeho názor na jedného z rodičou ,nakoľko dieťa nebude stále malé ale bude rásť a začne porovnávať a aj chápať a tu sa bojím že jeho chápanie zatiaľ tomu všetko nasvedčuje bude zamerané jednostranne,takže skúsme ak nám ivanečenka čo to doplníť.a my ,ani nie radiť,skôr podeliť sa so svojími skúsenosťami a takto pomôcť,teda skôr naviesť ako tento ,,problém,, a ja teda to nazvem veľký problém ,aby rodina bola pospolu tak ako má byť a nie ako rodina s dieťaťom a má problém,ktorý vznikol vlastne preto že majú dieťa a toto ich dieťa za tento problém ani nemôže.
a materská raz skončí ,čo potom -realita a aká ?????????????????????????????????????????

s pozdravom karol

ivanečenka

Sejla, to viem, že do vzťahu sa jej veľmi motať nemôžem a ani nechcem. Ona pozná môj názor na neho (boli sme všetci spolužiaci na výške), len mi je jej ľúto, keď mi reve na tom pleci, to si fakt nezaslúžila. Bojím sa, že keď spolu zostanú, tak ona skončí na psychiatrii a malý nebude mať žiadnu matku - lebo ako správny katolík mu ocko vyberá iba vhodných ľudí na stretávanie a vhodný človek nie je blázon (to je jeho vnímanie, po jej potrate bola preňho nečistý človek)

Sejla

ivanečenka z vlastnej skúsenost by som ti skôr poradila nemiešať sa do vzťahu tvojej kamošky. Jediné, čo pre ňu môžeš v tomto smere spraviť, je poskytnúť jej pleco na vyrevanie, nezačať ohovárať ju ani jej muža a možno tak to, čo zmýšlaš - pomôcť jej s tým sebavedomým. Čo sa týka jej situácie, som skôr dosť staromódneho názoru a to je - keď už niekto spravil chybu v minulosti, nech je pripravený za ňu niesť následky. Ona mu dala slub "v dobrom aj zlom", to že on ho porušuje, neznamená, že ona má teraz právo ho porušiť tiež. A HLAVNE - je tam to decko, ktoré si spravili a ono potrebuje oboch rodičov! Aj keď nie dokonalých, aj keď mu možno nepôjdu úplne ideálnym príkladom, ale aspoň by sa o to mali snažiť kvôli nemu.

ivanečenka

ďakujem všetkým za názory, dala som to prečítať kamoške, ktorá však stále nemá odvahu ho kopnúť do zadku, natoľko má zničené sebavedomie, že verí, že je neschopná chudera, bude to s ňou asi beh na dlhé trate. Ale som rada, že to nevidím tak len ja, lebo som mala pocit, že som proti nemu apriori:)

karolza

bingham
prepáč že som zle pochopil
ale ten chlap to zobral opačne,ale nezobral to so všetkým čo mal a tu je vlastne ten problém,ak si prečítal môj príspevok tak budeš v tom správnom obraze
dúfam že sa budeš chcieť oženiť a mať svoju rodinu,tak rob podľa svojho vedomia a svedomia
s pozdravom karol

karolza

Joo
ja som tak nielen rozmýšlal ale aj konal a vieš aká odmena je teraz za to ,príde moja devätnásť ročná dcéra objímne ma a povie mi taťko mám ťa rada,všetok môj a manželkin život bol a je smerovaný k dobru našej dcéry

a takto by mala začať konať aj maminka ktorá chodí do práce a na materskej je jej podarený ,,manžel,,
s pozdravom karol

bingham

Som este mlady a slobodny :)...ale nepochopil si ma spravne..., pisal som ze vacsinou to je naopak, ze chlap robi(zivi rodinu) a zena hovno robi(tak ako tento)...nie casto sa stava ze muz je na materskej a zena zivi celu domacnost....takze chalan to zobral opacne :)