Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

zaucna doba - bez prac. zmluvy

Príspevok v téme: zaucna doba - bez prac. zmluvy
StereoD

Zdravím, mam taky problem. Koncim skolu a prihlasil som sa do zamestnania, kde chceli absolventov. Problem je, ze 5 mesiacov je zaucna doba kvazi. Proste to nie je na zmluvu TPP a pochopil som to tak ze to vlastne asi na nic nie je. pretoze za tu dobu si mam vyskusat cely kolobeh vo firme a ak by boli spokojni tak by mi potom dali TPP na oddeleni kde sa citim ,,najviac doma,,. takze nemaju ani nazov na moju poziciu. ako fake sa mi to nezda ide o dost velku firmu s pobockami po celom slovensku a nejdem robit manualne. nejde mi ani tak o plat, fajn, este tych par mesiacov vydrzim ako chudak student ale chcel som mat aspon uhradene zdravotne a socialne. inak praca sa zda fajn a ako start do kariery by bola super. teraz neviem ci to proste nechat tak. alebo ist na urad a ,,akoze,, si hladat pracu nech mam uhradene aspon zdravotne. hm. alebo tam musia dat aspon pracu na dohodu alebo co vlastne?

rozaa

Asi si robíš zbytočné starosti, tak veľká firma vie určite čo má robiť, a Ty vlastne ešte ani nevieš aké máš mať požiadavky. Sympatické je že prechádzaš celou firmou, len si to nepokaz, usmievaj sa a hlavne sa zaujímaj a pýtaj sa.
Ešte si stále študent, ale pracovnú zmluvu môžu s Tebou uzatvoriť už teraz a ako deň nástupu do práce bude určený deň po štátniciach. Ale to by si sa im musel páčiť tak, že by si ťa takou zmluvou chceli poistiť aby si k nim skutočne po skončení školy nastúpil. Za študenta platí poistné štát, tak nerozumiem po akých úradoch chceš behať a čo chceš vybavovať. Ale možno som zle pochopila.

StereoD

no ja som praveze este nic neuzavrel. caka sa, kym dokoncim skolu /uz len statnice/. bol som len na pohovore. no som zvedavy ako to chcu poriesit. mal som sa tam vtedy viac pytat. ach. uvidime.

rozaa

Končíš školu, alebo si už skončil? Niečo si s firmou uzavrel, ak to nie je pracovná zmluva tak je to dohoda. S tým platením poistného je to zložité, pri pracovnej zmluve nie, tam zamestnávateľ automaticky poistné strháva, ale pri dohodách, ktorých je viac druhov, je to pri každom druhu tuším inak, takže ťažko radiť keď nevieme akú dohodu si uzavrel.

StereoD

no neviem. tam treba byt najskor evidovany na urade prace aspon 3 mesiace aby ma mohli dat na absolvenstku prax. a ja este len budem teraz statnicovat.
ale kdesi som zahliadol ,,trainee program,,. sice nic z najdenych clankov sa tomu nepodoba..
no nic, ved sa tam popytam, ja len tak ci niekto nezazil. dik za radu.

veronero

No tam musis mat zmluvu/dohodu o absolventskej praxi. Bez zmluvy by si pracovat nemohol. Alebo mohol ale na cierno za rizika pokuty. Ak si najdes pracu, radsej chod pracovat.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.