Meno pre babo - Anetka, Dorotka

bublinqua

Mne sa páčia mená kde je dominantné R, ako Sára,Tara,Zara,Kyra,Rebeka a potom je ešte krásne Hana..osobne sa mi nepáči ak sa mená zdrobňujú,podľa mňa je Dorota krásne meno,ale dorotka a dora to je strašne...neviem prečo mi slováci máme tendenciu stále deti volať zdrobnelinami.

lili47

Anetka ano...Dorota je strasne!! pripomina mi to meno moju uvrieskanu ucitelku zo skolky :) a ona bola taka ta "Dorota"

lili47

Anetka ano...Dorota je strasne!! pripomina mi to meno moju uvrieskanu ucitelku zo skolky :) a ona bola taka ta "Dorota"

ana3

to by bolo chúďa male ze"Dorota k tabuli! Aneta ticho! " poznam jednu babu ale nieje krstena Aneta ale Anett , to je aspon trochu lepsie, poznam vela ludi co maju problemi s menami aj s tym ze rodicia ich samozrejme volali v zdrobneninach a potom im to zacalo vadit a podobne, a existuju mena ,kde ta proste musia volat bez nejakeho styl.priznaku: David,Martin, Matej, Jakub, Adam, Monika,Lucia,Zuzka,Katka(tie zdrobneniny nevadia ani starsim), Eva,Alexandra,Juliana,atd.. tolko moj nazor, uz ako si vyberies len jej nedaj nejake poameričtene alebo meno pre psa ;))

linetka

Tak zase sa naplnilo " kolko ludi tolko chuti" :-) Ale dakujem za kazdy komentar. Co sa tyka toho, ze by dieta ostatne deti volali nejako skaredo, tak to sa neda vylucit pri ziadnom meno. Deti ked chcu vzdy si nieco najdu :-) Mne sa tieto mena pacili preto, lebo detsky to znie pekne : Dorotka, Anetka" a v dospelosti je to pekne meno - Dorota, Aneta. Dokonca aj ked bude dieta starsie - dospele tak to dobre znie :-) A aj ked sa povie "Dora" tak to podla mna nie je strasne :-) Ale to je moj nazor, snazim sa nechat si to prejst vsetko este hlavou :-) Ved je to volba na cely zivot, meno ktore dostane clovek navzdy :-)

ajajja

dobra vila, tak som prekvapená, že si sa ešte nestretla s posmievaním detí kvôli menu. Asi sama nemáš deti, s ktorými sa motáš po ihriskách, že?? Ja mám syna a 100x som počula ako decká dokážu schválne skomoliť a zopičiť mená :(( To je blbosť, že na to sú rodičia, aby deti vychovali. Teda áno, je to pravda, ale bohužiaľ nie všetci rodičia sú inteligentní a deti sú len ich kópia :( Sama to vidím napr. na vulgárnych nádavkách ... Malí 10-roční fagani: do p ... a ty si k ... Kde sú tí rodičia čo ich majú vychovať?? Nie všetci sú zo slušných rodín ... žiaľbohu :(

Ani nie je pravda, že na hocijaké meno vymyslíš prezývku. Nebudem tu písať ako sa volá môj syn, ale V ŽIVOTE mu nikto nezopičil meno - každý ho povie buď klasicky ako je v kalendári alebo zdrobnelinou ... A áno, vyberala som meno aj podľa toho. Napr. som nechcela meno Natália, lebo poznám 2 a sú len " natala " :(