Lexaurin

Príspevok v téme: Lexaurin
xirenka

Ahojte,chcela by som sa vas opytat na nazor tohto lieku.Mam depresiu,brala som doteraz oxazepan na uzkost rano a poobede paretin.Pred vcerom som bola na kontrole u psychiatricky a ta mi oxazepan vysadila a dala mi miesto toho ze mam vyskusat lexaurin.Beriem polku rano ale citim sa dost mizerne,dost ma boli hlava a je mi cely den na vracanie.Toto som predtym nemala tak sa chcem poradit ci mal niekdo podobny problem alebo take nieco

milos73

jojoXXX

som si vedomý toho, že je to návykové a viem, že to patrí do tej istej skupiny, no môj lekár to zle vysvetlil.
myslím, že ja už mám tie prejavy z toľkého brania liekov. Momentálne riešim dyspepsiu cez gastro a ten xanax sr nikoho nekaká, dokonca som ešte vyfasoval extra neurol odtiaľ !!!

milos73

mathhias777

absťák z lex
tras, nával potu, búšenie srdca, tlak hore, úzkosť, "obruč" okolo srdca a žalúdka, celkovo 3 min. pred infarktom.
príznaky vymizli akonáhle som zožral lex nas5 do pol hodiny.

Emilim

TPWP Pre RNG Ja som pred 20 rokmi vela pila caje z byliniek.Bola to medovka, trezalka,zihlava,mysi chvost,harmancek,repik.Kupila som si knizku liecive byliny a ked som sa zle citila,tak som si varila caje. Trvalo to roky po operaciiuterusu.Bola som velmi mlada mala som 23 r.auz onkolog. nastastie nebolo to pozitivne. A potom stale tie nevolnosti, nemohla som spavat,unava, nic zjest, opakovalo sa to kazdy mesiac,uz som nechcela nikam chodit,cestovat,byvalo mistale zle, uz potom mi vsade pisali lekari,ze je to psycgvegetativny syndrom-nasledok operacie.Potom mi nepomahali ani caje.Kto mi co poradil, vsetko som skusala a liecila sa. Zial teraz som na AD ASI13-14 r.

jojoXXX

Pre Miloš 73

Musím ti povedať že Xanax SR je tá istá skupina liekov ako lexaurin. Teda anxiolytiká, ľudovo povedané oblbováky. Určené hlavne na tlmenie úzkosti z ktorej potom plynú hlavne funkčné poruchy napr. srdcovej, traviacej a iné. Je taktiež vysoko návykový.

realbučany

neurol,lexaurin su oblbovaky ukludnia ale možu byt navykove sem tam som aj ja nejaky dal ale z dlhodobejšieho hladiska skuste vyskušat spitomin 10mg alebo 5mg a nemal by byt navykovy

RNG

oprava, reputabilnych lekarov...
Lekari normalne absolventi lekarskych fakult sa rozhodnu pouzivat doplnky a alternativne prostriedky len pre to, ze maju s nimi lepsie vysledky.
Medicina nie je viera, ale veda, tj rohodujuce su vysledky. Zialbohu, malo lekarov jeochotne bojovat proti zavedenemu systemu, kde mozes predpisovat len oficialne schvalene lieciva, tj dnes v drvivej vacsine patentovane umele chemikalie s hromadou postrannych ucinkov.

RNG

Libor, ja nemam spravy o alternativnych prostriedkoch od babky korenarky, ale od znamych retabilnych lekarov a ich kolektivov.
Lekar nemusi sam chorobu sam zazit, aby vedel co ma predpisat.
Lekari vychadzaju zo svojho vzdelania a skusenosti, to plati aj na alternativne prostriedky

milos73

Ahoj, ja som bral lexaurin 1,5mg ráno a 1,5mg večer 12 rokov. Liečim sa vysoký TK.
Dobre som ho znášal, no je pravdou, že je vysoko návykový a abstinenčný príznak z vysadenia sa prejaví dostatočne rýchle a dostatočne dlho. Nie je normálne brať tento liek dlhodobo, ale keď pomáha, prečo nie?. Rozhodol som sa, že ho vysadím. Mal som ho predpísaný od gastroenterológa v čase, keď ho mohla písať aj moja obvodná lekárka. Neskôr som si ho musel chodiť písať psychiatrovi a ten sa rozhodol, že mi ho vysadí a šmytec. Do 12 hodín sa mi dostavil abšťák a bol som nútený zohnať si ho načierno. Akonáhle som ho užil, všetko sa vrátilo do normálu...takto som bol ešte 7 rokov a pred 1/2 rokom som sa rozhodol, že naozaj končím. zašiel som za iným psychiatrom a ten mi ho vysadil a nahradil liekom xanax SR. povedal som mu, že tento liek patrí do skupiny ako lexaurín / benzodiazepíny / no povedal mi, že je to iná skupina, je to s predĺženým účinkom a nie je návykový. keď som vysadil lex a nahradil to xan. SR, nič so nepostrehol, žiadny absťáka a som v pohode, no myslím si, že je to úplne jedno, že aký liek beriem, je to to isté...podla mňa. z lex aani z xanaxu nemám nijaké vedľajšie účinky....

CSs. Libor

Toto treba povedať psichiatrovi. A pre tých čo uznávajú alt. medicínu mám jeden odkaz, skúste zažiť depresiu a traumatické stavy ;)
Pozor všetky tieto lieky sú veľmi návykové :)