Escapelle a bolesť

Príspevok v téme: Escapelle a bolesť
linda727

Dobrý deň. Menštruáciu som mala 6.5., zo soboty na nedeľu (12.5.- 13.5.) som mala svoj prvý sex, ktorý bol žiaľ bohu bez ochrany, a trošku nestihol včas vytiahnuť. Mám pravidelný cyklus (27-29 dní.)do 27 hodín som užila tabletku Escapelle. Po jej užití sa mi točilo v hlave, boleli ma vaječníky. Krvácanie sa ešte nedostavalo, ako sa píše v niektorých príspevkoch,že sa dostaví po jej užití, ale bolesti stále pretrvávajú. Je to normálne? som z toho veľmi vystresovaná a neviem čo si mám myslieť. Môžem si už spraviť tehotenský test? ďakujem za odpovede

linda727

ďakujem pekne za odpoveď. Včera som vypila vínko a dnes som dostala krámy, je to skôr také špinenie, neviete či to mam brať ako že tabletka zabrala správne alebo ako vlastne to je ?

Kvety zla

Ak by si si aj teraz spravila tehotensky test, bude negativny. Test sa robi az ked ti meska menzes (oplodnenemu vajicku isty cas trva kym sa dostane do maternice a uhniezdi sa, az po uhniezdeni sa zacne produkovat hormon HCG ktory je merany tehotenskym testom).
Pravdepodobnost ze by si bola tehotna aj po zobrani tabletky po je velmi mala (aj ked samozrejme, cim neskor ju zoberies tym menej je ucinna, na najvyssiu ucinnost je potrebne zobrat ju do 24 hodin, no 27 nie je tak neskoro).
Krvacanie po zobrati tabletky nenastava vzdy, niekedy moze akurat menstruacia prist skor, pripadne neskor.
Bolest podbruska moze mat rozne priciny, napriklad aj zapal, pripadne je to jednoducho preto lebo si mala prvy sex a tvoje telo na to este nie je zvyknute.
Momentalne ti nezostava nic ine nez cakat, no nemyslim si ze si tehotna :)

linda727

Nemal násť.. len sa niečo popilo, tak to šlo ťažšie.. a nemusíte byť hneď hnusný, ja som sa normálne chcela poradiť.

LETICIA

hlava sa mi pozastavuje hlupota... prvy sex, hned bez ochrany ako natom by az take nic nebolo, ale asi chlapec mal este k tomu vsetkemu aj nast rokov, ked mu uslo a mozno mu ani neuslo, len si namyslal v tej kotrbe pubertalnej a hned escapelle zeries, porad sa s gynekologom ked si tam uz vobec aspon bola, pripadne s mamou. podla mna si jednoznacne tehotna a cakaj dvojcata, chystaj vybavu...