maturita-formalita ?

Príspevok v téme: maturita-formalita ?
maturant

dobry den , chcem sa spytat hlavne maturantov čo uz zmaturovali , a najlepsie tí ktorí to maju v cerstvej pameti... mam teraz akademicky od pondelka a stale sa neviem donutiť učit sa je toho strašne veľa , ako vobec prebieha ta maturitna skuška je tam stres a napatie aj ked niečo neviem , a vypadne mi ? či je to take uvolnene a učitelia pomožu ... bojím sa že nespravím ale počul som aj že maturita - formalita ..že treba suhlasiť s pedagogmi a že to niekedy aj stačí ... ake maju pravidla pedagogovai pri hodnotení snažia sa aby znamka sa podobala vysvedčeniu ? (snáď hej :) ) proste vaše skúsenosti na ustnych maturitách povzbudte ma a trochu aj postrašte :)

lost

a mimochodom, maturitu povazujem za jednoduchsiu "odpoved" ako pred 20-30 ludmi, co na mna cumia v triede.. (i ked vacsina cumela niekam do kariet, ci casopisov a mobilov)

ale takto face to face je to ovela lahsie.. (aj napriek tomu, ze nema kto nasepkat a tvaria sa ako kati)

lost

mno ja som sa neucil 12 rokov a zmaturoval som :)

u nas platila rovnica "ak nepreskocis, prehodia ta"

ale tak, dolezita je improvizacia, (to sa sice na literature neda), ale na tej anglictine ano..

ironicky zivot, clovek co berie zivot chladnokrvne, cez ten akademicky ci aky to tyzden namiesto ucenia sa rozmysla ako maturitu obist (resp. robi hocico ine len sa neuci) a prejde tak isto ako ti, co sa cely cas drvili a stresovali.

A kto sa bud pytat na ake znamky som zmaturoval? ;)

dnes sa uz ledva pytaju ci mas alebo nemas skolu...

toto je zivotna uber-spravodlivost

dobra vila

quixinana, co s tym ma spravanie? Myslis hodnotenie pocas rokov, ze?
Tak jasne, zohravata to nejaku rolu. Ale u nas (pred rokmi) padali aj u jednotkarov trojky a mali sme aj taku, co nikdy nemala 1tku na z angliny na vysvedcku a tam dostala. Ale nieco urcite treba vediet, zadarmo nic nikomu nedaju. A ak si sa 4 roky ucil, urcite nieco vies, najma, ak si to konecne prelistujes. Ak ani usta neotvoris, samozrejme, je to za septembrovy termin, ci kedy su maturitne opravaky.

maturant

tak to by snad šlo to spravanie bolo okey čiže snáď to bude fajn :) len keby ide tento tyden učenia preskočiť a už by bolo potom joj... :)

lost

ale maturanti :D
vzdy obsadia celu pizeriu a potom sa normalny clovek nema kam posadit a caka na pizzu pol hodinu :P
ale tie maturantky su aspon pekne oblecene :D

quixinana

ide tam aj o to, ako si sa spraval cele roky, nie len o ten moment, ale vacsinou pomozu s odpovedou a stres opadne ..