Neviem ako dlho to este zvladnem

Príspevok v téme: Neviem ako dlho to este zvladnem
sewie

chcem byt pozitivna, optimisticka ale napokon vzdy pridem k tomu istemu-neznasam fakt ze som sa narodila, vsetci tvrdia ze potrat je vrazda-ja by som bola radsej keby som sa nikdy nenarodila...mam pocit ze pre nikoho okrem blizkej rodiny nemam ziadnu hodnotu ...citim sa ako chudera, mozno mam len klasicku po narodeninovu depresiu, ale proste si myslim ze nechcem zit...jedine dovod preco zijem je to ze nechcem ublizit rodine...ale na co som tu...mam 26, dva magisterske diplomy a nedokazem si najst normalnu pracu. povazujem sa za inteligentnu, kreativnu pracovitu ale robim vo vyjebanom Mc Donalde kde upratujem po zasranych ozratych tinedzeroch ktori si zo mna robia prdel. vraj som krasna, mudra, talentovana-ale som permanentne nezadana, mam 26 ale v zivote som nemala normalny vztah.mam 26 a v zivote som s nikym nespala(lebo nechcem spat len tak s hocikym-bla bla)nemam vpodstate ziadnych blizkych priatelov-keby som zmizla, ludia na okolo by si to ani nevsimli. zacala som robit v bare aby som sa konecne zbavila toho Mc Donaldumilujem ten bar, ale este aj tam sa to posralo a robim uz len raz tyzdenne alebo vobec....mam pocit ze nic neznamenam...co kurva po tom ze viem malovat, hrat , ze som dobra v matike , marketingu a neviem v com vsetkom....aj tak som len uboha chudera v Mc Donalde ktorej sa chce podchvilou revat ked si spomenie ze ma dva magisterske diplomy(jeden z nich Holandsky)vsetko si vzdy mzusiem tvrdo odriet-makala som na tom aby som sa dostala na obe vysky, makala som tvrdo pocas vysok...aby som si zarobila na prihlasku na skolu v Holandsku a potrebne dokumenty tak som makala ako krava, po nociach, baroch, diskach, kvoli diplomovke som nespala, nejedla a nakoniec co?Mc Donald!a navyse som neustale sama.....casto sa pristihnem pri myslienke ist do lekarne a kupit par krabiciek liekov na spanie...ale nechcem to urobit-len a len kvoli rodicom a sestre....

lost

zivot je ako film, raz urcite skonci a divak si je toho vedomy, tak naco ho vypinat skor ako je to nutne? :)

uz len pre tu zvedavost, co bude o par minut..

vypnut ho je ta najjednoduchsia moznost, ale..

ale preco seknut hned na koniec?

koniec je isty - je to ako maraton, bezis a bezis, i ked to boli ale ciel je nudny, lebo ked prebehnes cielovou paskou, je jedno na ktorom mieste v poradi, maraton sa skoncil, tj. dobrodruzstvo sa skoncilo a uz je nic..
uz je nuda...

kedysi (hlavne pocas skoly) by som taky "exit" gombik velmi rad stalcil :D

ale cim som starsi, tym viac si myslim, ze cim narocnejsie je exit stlacit, tym lepsie.. som proste prilis zvedavy, co bude zajtra, proste prilis vela veci, co som este nepochopil (nemylit si to so slovom nestihol/nezazil)...

preco myslis, sewie, ze ten exit by bol taky vyhodny ?

elfy

to je pekny pokus o povzbudenie ale myslim ze sewie by ti na to odpisala len neviem, nemozem, neda sa, nechcem alebo nieco podobne

kafe

Dievča neboj, už len nejakých 70 rokov a potom bude koniec :) To zvládneš ľavou zadnou.
Máš skvelú východiskovú pozíciu - nič nemáš, nikto ťa v Holandsku nedrží a celý svet ti leží pri nohách. Ktorá z uvedených krajín ťa aspoň trochu zaujala - USA, GB, Nový Zéland, Austrália, India... Viem, že na to nemáš gule - spakovať sa a odísť - ale vzhľadom na to v akej mizernej nálade si.. nemáš chuť zažiť trochu adrenalínu? Skontaktuj ambasádu v krajine, kde by si chcela ísť (Austráliu, N.Zéland) a popýtaj sa ich - či by si tam s tvojím vzdelaním našla prácu/mohla robiť au-pair/študovať/vyučovať angličtinu (v Thajsku napr)... bože dievča, v tvojom veku a situácii by si sa mohla kľudne len tak poflakovať po svete (poflakovať vo význame cestovať/zažiť/vidieť/spoznávať) a jediné čo by si mala za úlohu JE: naučiť sa mať rada sama seba! Ak žiadnych ľudí čo cestujú nepoznáš a sama sa bojíš, pogoogli trochu. Je toľko cestovateľov, čo hľadá parťáka, prípadne chcú ísť na cestu v menšej skupinke.. do prkínka, ja by som šla hneď. Tak ti závidím, dievča... aj tie depky, ktoré máš :) lebo ja ich už nemám a je mi celkom fajn (niekedy). A tiež som si x-krát hovorila, že moja mater mala ísť radšej na potrat a tiež mi bolo na hovno strašne strašne dlho (desaťročia).. a hoci nič z toho, po čom mi srdce piští nemám, tak tichučko si snívam a myslím si, že život môže byť tak strašne krásny. Úplne ako v rozprávke - splnia sa ti nie tri želania, ale všetky. Vieš si to predstaviť? Jediné, čo k tomu potrebuješ je mať srdce plné niečoho (lásky?). To je drajv, ktorý hýbe vecami v tvojom živote. Obrazne povedané, si skvelé auto, len nemáš benzín a nevieš sa nikam pohnúť, nevieš nič z tvojich schopností/vybavenia využiť. Tak tú iskru hľadaj. Vyplň to prázdno, čo je v tvojom vnútri.

elfy

Maoam ma pravdu dotycna osoba hovori ze sa jej nepaci situacia v akej je ale v podstate vsetko odmieta tak potom preco sa cuduje ze stoji na mieste, clovek moze mat aj 3 vysoke skoly ale ked nema snahu a neveri si dokaze omnoho menej nez clovek bez vysokej skoly ale so zdravym sebavedomim

lost

a nemozes napr zacat podnikat?

alebo aspon napr ucit malu skupinu deti malovat/hrat na niecom..

nemusis byt hned proficka, staci ich "naladit" na to.. proste zakladny kurz

popripade to skombinovat so strazenim deti..

neviem ale ake su tam zakony, ci je to vobec povolene..

a toto myslene hlavne pre zmenu prostredia z Mc..

jankaaaaaaaaa

no neviem co ti poradit. mozno ze je chyba prave tam, ze si od ludi drzis odstup a tak ta nevedia vobec odhadnut a neberu ta ako ich spriaznenu dusu, ked si uzavreta len do seba a drzis si odstup. nemaju ta ako spoznat a kam zaradit, preto ta asi beru len ako kolegynu ci nejaku znamu.. bud viac otvorenejsia a ber to s nadhladom.
posielaj zivotopisy kde sa da, pohladaj info aj o tom urade, spoj sa so skolou, ci ti nevie pomoct s pracou alebo nema nejaku absolvensku prax..

sewie

odmietam a negujem?pardon ale asi viem lepsie ako to tu chodi,...nechcem ist na kruzok?sorry ale radsej si kupim chleba a zaplatim najom ako ist na kruzok!