vztahy....

alenka_maxova

nuz, dnesna doba je extremne otrasna, vsetko upada, bla bla bla...Ale ja naivna som vzdy verila a verim, ze tu existuju este ludia, ktori su "normalni"....(co to je, vsak...) Lenze sledujem, ze si naozaj pritahujem do zivota najma takych. Ludi, ktori mi nieco davaju, ludi, ktorych sa oplati lubit...Najst v spleti sialencov zo socialnych sieti a povrchnych vztahov niekoho pre teba je asi extremne tazke, co? Ale da saaaa...

youki

A preco by si clovek nemal chciet uzivat? Kazdy chce, ale nejak inak. Ved to sa da aj vo vztahu.

Ja som suhlasil s tym, ze tiez neviem, ci ma zmysel mat partnersky vztah, lebo nemam naladu mrhat energiou na hladanie jednej osoby na cely zivot aby bola spokojnost na oboch stranach, co je ciastocna odpoved na tvoje konstatovanie ze malokto hlada vazny vztah. Ale temu si trosku zmenila a ja sa nechcem vyjadrovat k hladaniu vztahu. Mam sice svoje nazory co by malo platit, ale sama pises ze si niekolko vztahov mala a ja nie.
V mojom okoli su dievcata s ktorymi sa prilezitostne stretavam, ale so ziadnou si neviem predstavit zivot a celkovo zenam menej verim a este menej ak maju spolupracovat. Neber to osobne, je mozne ze mam specificky okruh ludi. Netvrdim ze dobrych zien je menej. To, co som pisal predtym boli poznatky z odbornych knih a nemyslim, ze by ta to malo urazit - je to na zaklade prirodzenych potrieb zeny. U muza je v tomto podstatny rozdiel co byva casto problemom vo vztahoch. Ked vztah stroskota na rozdiele muza a zeny, kto za to potom moze ked kazdy cakal nieco nie? Jeden musi druheho poznat, vediet ako by reagoval v danej situacii.

Skoda ze sa u nas tak malo cita odbornej literatury v tomto smere. Su krajiny, kde je bezne si veci nastudovat a nespoliehat sa na to, co mi povedia v skole/doma: ked zakladam rodinu, precitam si knihu o partnersve, ked budem mat dieta, precitam si knihu o vychove atd... Alebo mali tvoji rodicia tak dokonaly vztah, ze ti staci brat soi priklad od nich? Podla mna sa oplati precitat si nejake knihy o psychologii (ale nie tie ucebnicove zo skol).

Brenda

youki
ano ked sa aj ja nad tym zamyslim tak mas pravdu teraz je viac na vyber...a to co si napisal ze u zien je trend ze lepsie nejaky vztah ako ziadny...nie u kazdej..u mna to tak nieje napriklad..a aj to ze ak najdem niekoho lepsieho, rychlo vymenit. to tiez nieje u kazdeho a u mna tiez nie.
dnes je trend hlavne si uzivat a tak...a malokto hlada vazny vztah..

Brenda

ja netvrdim ze vseci su rovnaky a chcu si vseci len uzivat...ja viem ze su ludia co chcu normalny vztah ale je ich veru velmi malo...Majjlo...ano to by bral kazdy kto chce normalny fungujuci vztah a ked si dvaja sadnu to je sice pekne ale si zober ze ty chces vztah a mozno aj ten druhy clovek ale co nesadnete si navzajom a rozidete sa a je to sklamanie a takto to pokracuje dalej a dalej...vitali ano som sklamana a velmi..:(...viem ze by som nemala stracat nadej kazdy mi to hovori ale ked uz clovek ma zasebou dake tie vazne vztahy a vzdy sa sklame tak ho to po case aj prestava bavit...ano tiez by som chcela mat vazny vztah aj ked nie hned ale po case ale bojim sa toho ze si s tym clovekom nesadneme ako nazaciatku vztahu je to vzdy krasne ale po case je to uz ine vtedy sa otvaraju oci a nie vzdy to je uz pekne ale zistime ze ten druhy sa k nam nehodi ze si s nim nerozumieme a to ja nechcem uz zazit..a ano to mas pravdu s tym hladanim..no ja nikdy nehladam on si mna vzdy najde ale aj tak to nedopadne dobre..:/

youki

Brenda: vidim to podobne - tiez sa snazim najist zmysel zivota a zamerat svoju energiu na ine ako na parnerske vztahy ale nesuhlasim s tym hadzat to na dnesnu dobu.

Keby bol pohlad na rozvody/rozchody stale rovnaky a nezasahovalo do toho nabozenstvo, tak vacsina nasich starych rodicov tiez davno nezije spolu => rozvodovost by nestupala, lebo by sa diala 'priebezne'.

Podla mna je dnes ovela lepsia doba ako kedysi. Ovela viac mozme o sebe rozhodovat. Takze za nase vztahy rozhodujeme sami (co tiez donedavna nebolo ale na to ludia radi zabudaju a vidia v dnesnej dobe len to zle).
Dokonca po zamysleni mam pocit, ze to bolo v minulosti horsie z niekolkych dovodov, ktore sa casto paradoxne oznacuju ako lepsie: mladi manzelia dostali byt - cize sa co najskor zobrali aby mali sukromie a potom uz nebolo cesty spat. Kedze nebolo cesty spat, nebol dovod snazit sa vztah udrziavat a skoncilo to dozivotnym spolubyvanim.

Netreba sa pozerat na 60 rocny vztah nasich rodicov z hladiska kolko spolu vydrzali, ale ci zivot prezili alebo si ho aj uzili. Este stale prevlada trend (najma u zien) ze lepsie nejaky vztah ako ziadny. A druhe pravidlo platiace u oboch pohlavi: ak najdem niekoho lepsieho, rychlo vymenit.

Pred kritizovanim dnesnej doby sa treba pozriet na seba, co robim aby mi bolo lepsie a ake dovody davam ostatnym byt so mnou vo vztahu (partnerskom ci inom). Ten kto ma o to zaujem si vie za par minut zistit, kto aky je. Nie nadarmo sa hovori, ze priatelia o cloveku vedia povedia.

Ale som otvoreny: presvedcte ma niekto, ze tato doba je horsia ako minule generacie :)

madala

Bohuzial vztahy su uplne ine ako kedysi. Pomaly je problem najst normalneho muza i normalnu zenu. Vsetko je o peniazoch, o pozitkoch, vsetci su netrpezlivi dostat vsetko hned naraz a potom sa vztah nema ako rozvijat, ked uz casom nie je co ponuknut. Zeny roztahuju nohy na pockanie, muzi vyzaduju pretahovanie na prvej schodzke a potom to tak vyzera.

vitali

Samozrejme že sa oplatí mať dnes vzťah! :) Doba sa zmenila, dosť rýchlym tempom a smerom k horšiemu, no dobrí ľudia a vhodní partneri stále žijú :) Ľudia túžia po skutočnej láske. Nie všetci, ale však ľudia vždy boli kadejakí. Ty si asi možno sklamaná, predpokladám, preto tak rozmýšľaš. Keď si chceme nájsť niekoho vhodného pre nás, človeka ktorý vyznáva skutočné hodnoty a má charakter, predsa ho budeme hľadať aj na takých miestach a nie medzi nejakou ľudskou zberbou.

Vemeno

Veru tak. Kedysi mali zeny trochu zabran a netrpeli roznymi psychickymi uchylkami. Teraz, ked viac ako 90% zien trpi narcizmom, exhibicionizmom a chorobnou ziarlivostou, tak jediny mozny partner na dlhodoby vztah pre nich je psychiater.