Ako prestat mysliet na sex

Príspevok v téme: Ako prestat mysliet na sex
martinn

ahojte. Mam 22 rokov a myslim, ze mam jeden problem, mam priatelku 3ti rok a este som s nou nemal sex. Je v tom nabozenstvo, vnima sex ako hriech a chce ho az po svadbe. V posledom case nan myslim dost casto a neviem tento pocit zo seba dostat, niekedy sa tym ubijam. Ked som s priatelkou mam stale tuzbu, viem ze to na mne vidi a ked sa o nieco pokusim zacne jej to vadit, lebo viem aky ma nato nazor. Momentalne prezivam casto dni bez nalady a si nahovaram ze je vsetko ok, ze tiez sa nemam preco ponahlat. Neviete mi dat nejaku radu ako sa cez toto preniest a znovu ziskat energiu a veselost??

celestinka

wreck, ty si napisal jednu z pesimistickych moznosti, no v podstate by to mohlo byt aj takto: ak jej nic nehovori fyzicka intimita, je v tom medzi nou a partnerom rozdiel.. skor ci neskor sa dostavi zmierenie z chlapovej strany, zacne sa lepsie spolunazivanie, skoncia vycitky. a v tom momente je to zaciatok novej fazy vztahu. laska sa vystupnuje, stastie sa prehlbi, iskra sa roziskri (=dovod na manzelstvo, cize prvy sex). co povies?

vitali

Ťažko je pri takýchto situáciách prísť na to, čo je správne, zlé. Na to si už odpovie Martin. Ale jednoznačne sa tu ukázalo, aký je sex dôležitý. Je to také sranie si do huby tým, ktorý hovoria a píšu, že sex nie je taký dôležitý. Je to ťažké, verím tomu, ale Martin, táto chyba vášho vzťahu je tou, ktorú si vieš ty vlastnoručne vynahradiť! :) Naproti tomu dajme tomu pri partnerovi alkoholikovi, tyranovi, tam si čo vie druhá polovička vynahradiť??? Nič. Ja osobne si nemyslím, ze absenciou sexu sa musí skončiť vzťah. A just to tak robia ľudia. Podviedol ma, rozchádzam sa s ním, s ňou. Nechce sex, juj, to sa musíme hneď rozísť. Ešte sme nemali sex, no to je priam koniec sveta atd. Takže za rozchodmi stojí toľko sexu, že podľa mňa je to až hanba.
Keby si tu opísal svoj dievča ako ľahké, tiež by to bolo zlé. Ani tak, ani tak nie je dobre. Ked ju ľúbiš, bud s ňou. Možno ten váš budúci sex nebude taký skvelý, ale budete mať medzi sebou vyššie hodnoty. Možno je tu super dievča a možno sa aj ona trápi. Okrem toho, ked si spomeniem na starých ľudí, tam je aký sex? Vášeň? Drží ich pokope vo vyššom veku? Nie. Asi to bude láska a priateľstvo. A čo keby ti to vynahradila rukou? :) Veľa ľudí je pohoršených nad tým, koľko čakáš na milovanie. Ale len ty vieš, aké je tvoje dievča, vieš odhadnúť aké asi bude neskôr a nemôžme stopercentne tvrdiť, že ona nebude chcieť sex, či budú tam veľké problémy.
Ale Martin sa nám tu za celý deň nijak nevyjadril :)

wreck

celestinka, pretoze pre niekoho moze byt vyrazna suhra fyzickych a psychickych kvalit klucova. ona moze byt uplna inkarnacia matky terezy a stelesneny anjel. ak jej ale nic nehovori fyzicka intimita, nie je to pre nu dolezite, alebo je v tom medzi nou a partnerom priepastny rozdiel... hm... skor ci neskor sa dostavi frustracia z nenaplnenia celej jednej zlozky vztahu, zacne to ubijat, pridu vycitky, smutok a mozno aj hroza zo zistenia, ze sa to nikdy nezmeni... a v tom momente je to zaciatok konca. ten smutok sa vystupnuje, stastie zanikne, iskra zhasne.

to su potom take tie prispevky: milujem ho, ale musim odist. milujem ju, ale nemozem s nou zostat.

:-

alenka_maxova

kiera, myslim si, ze daka vyssia bytost nechce aby zena zatinala zuby v manzelstve a trpela pri sexe len preto, ze nevie ani kde ma klitoris :)

kiera111

alenka_maxova - dakujem :), ved sa treba aj slobodne vyšantit :))) a keby som mala riesit pri tom, ze ci to boh vidi a co si musi o mne mysliet.....tak pááána maria!!! :D

alenka_maxova

celestinka, nezastavam ani nazory, ze ma od svojej priatelky kvoli tejto veci odist, ale nesuhlasim ani s tym, ze sme "dobri debili nechapavi" :D
Je super, ze ma taku babu aku ma. Myslim to uprimne. Ale! Moze to mat tak isto dopad na ich buducnost. Pokial teraz nevie, co jej robi dobre, bude to vediet potom zrazu? :) MOzno....A napriklad ja som riesila to, ze preco ma ON respektovat len ju. Vztah ma byt predsa o vzajomnom respekte. NIE o respekte z jednej strany :)

wreck

Vemeno, tak teda nie problem, mozno je to len nejaka poza tu na fore, pre mna nepochopitelna. zaujalo ma to, lebo je to jasne viditelne medzi ostatnymi prispevkami, tak som rozmyslal co za tym je a na nic som neprisiel.

taka chlapska variacia na bielu macku. u nej za vsetko moze ex, a u teba za vsetko mozu zeny. :)

Vemeno

Pre muza je sex vo vztahu dost dolezity. Ak to jeho partnerka nechape 3 roky, potom nema zmysel od nej ocakavat, ze bude brat ohlad na akekolvek muzove city, potreby, poziadavky v buducnosti. Nema zmysel s nou stracat cas. Posli ju kade lahsie.