Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otec-alkoholik a odchod z domu

Príspevok v téme: Otec-alkoholik a odchod z domu
Gatta

Otec ma cca 6-7 rokov problem s alkoholom, vie to kazdy okrem neho, nechce si to pripustit. K tomu berie aj rozne lieky od tlaku a aj lahsie antidepresiva. Vsetky pokusy nas, clenov rodiny, o to, aby sa siel liecit zlyhali. On, podla seba, problem nema, cize nema, co riesit. Vsetci doma, mama, ja a moje 2 sestry, to berieme dost zle. Ja a jedna zo sestier sme sa vsak casom zmierili so situaciou a naucili sme sa s tym zit (v ramci moznosti). Najmladsia sestra to vsak preziva velmi zle a takisto aj mama. Maju uplne ine, ovela citlivejsie povahy, ako ja a prostredna sestra.
Ja som sa dlhe roky snazila svojou pritomnostou doma pomahat mame aj sestram prezivat tie obdobia, ked je to uz moc zle. Velakrat som rozmyslala o odchode za pracou do ineho mesta, ci krajiny, ale vzdy som kvoli tomuto zmenila nazor. Teraz som si nasla priatela, je to medzi nami vazne, mame vek na zalozenie vlastnej rodiny. Hladame byt, chceme spolu byvat. A u mna sa zase zacina ozyvat ta vycitka, ze ja odidem z domu, z toho "pekla" a oni tam ostanu.
Situacia doma je v podstate neriesitelna - sestry studuju, nepracuju, nemozu si dovolit odist z domu. Mama od otca tiez neodide, lebo ona je "stara skola" - nerozvedie sa a hlavne - aj tak by nemali ani jeden kam ist, lebo byvaju v dome, ktory spolocne postavili a ani jeden by si nemohol dovolit zit sam zo svojich financnych prostriedkov.
Zazivali ste niekto nieco podobne? Ja viem, ze chcem zit s priatelom, ale stale sa mi ukazuje vycitka, ze ked uz nebudem doma, uz im nebudm moct pomahat a viem, ze budem stale rozmyslat nad tym, ze ako to asi doma vyzera, co sa tam deje.
Je niekto s podobnymi skusenostami? Ako ste to prezivali a ako ste sa s tym vyrovnavali?

house

Chod z domu a pomahaj surodencom financne a psychicky to bude pre nich utociste, stanes sa ich ochrankynou a pan Boh Ti to vynahradi.Alkoholik ak nechce sam ,nikto mu nepomoze, modlite sa za neho k duchu svatemu, aby mu v svetlej chvilke osvietil rozum a mozno sa stane zazrak.

DzanaFX

Gatta, tak buď mamke aspoň psychickou oporou a podrž ju v každej chvíli a všetko bude OK... Držím Ti palce...

Gatta

DzanaFX - Pretoze ona by z domu nesla a preto, ze byvame s priatelom v garsonke, cize mame miesto tak akurat pre seba......uvidime neskorsie, ked budeme byvat vo vlastnom, ako to bude a samozrejme, ak bude treba, urcite sa o mamu postaram.

DzanaFX

Gatta moja mama začala piť kvôli otcovi a tiež som ju nechcela nechať doma samú, pretože keď nepije je OK a nikto jej nikdy nechce pomôcť iba ja...Takže ja Ťa plne chápem, prečo neberieš mamu k sebe napr??

Gatta

7adka7 - My budeme byvat cca 10 km od nasich, co nie je az tak daleko a telefonujem s nimi kazdy den.....ale aj tak je to ine, ako ked som na mieste. Mama mi nic nevycita, tiez ma podporuje, pomaha nam zariadit si domacnost atd, tie vycitky su vo mne.

DzanaFX - Je to ine, ked su obaja rovnaki, to by som ani ja nemala vycitky. Ale v mojom pripade je to tak, ze mama ma nestastny zivot a ja jej neviem pomoct, hocako by som chcela.

7adka7

Ako keby som citala moj problem ... aj moj otec je alkoholik, ale on ked si vypije je agresivny a dokaze pre pohar vina aj zabit ... tiez mam vazny vztah, uz sme si kupili aj domcek a dokonca na dalsi rok sa berieme ... taktiez mam obrovsky strach a rovnake myslienky ako ty, ale mamina ma v tom podporuje ... a mna upokojuje aspon jedna vec, ze byvam takych 10 minut od maminy, takze keby nieco mozem sa rychlo dostavit domov a moze sa zamnou kebykolvek stavit ... ja v tom moju maminu nenecham ani mojich surodencov ...

Rebeka12

ak budes takto stale uvazovat,ako pises,neodides nikdy z domu,lebo tvoj otec svoj problem nebude nikdy riesit.tvojmu priatelovi to nevadi,ze beries na nich ohlad?mas pravo na svoj zivot,hoci je to pre teba tazke,osamostatni sa

pariscity

Viem, ze je to pre teba tazke, ale to ze obetujes seba nic nevyriesi. Mysli najprv na svoj zivot a potom mozes byt napomocna aj svojim blizkym.

iotaaa:-)

A myslis, ze ked ostanes doma, tak sa to niekam pohne? nikam sa to nepohne. Ostane to tak ako to je. Ked sa to nepodarilo tvojej mame tak tebe sa to urcite nepodari (zmenit otca). Vycitky mozno mas, ale nemusis mat. Si najstarsia z deti (usudzujem), citis zodpovednost aj za sestry aj za mamu a aj za otca, lebo mas onho starosti. Ale je to prave on, kto to moze zmenit, ale ked nechce... A tym ze ostanes doma sa nic nezmeni. Tak chod zit vlastny zivot. Zaloz si rodinu a ukaz sestram, ze existuje aj nieco ine, nech aj ony vidia, ze nemusia zit takto. A mozes im byt oporou aj ked budes zit inde, ved telefony existuju, prides a na navstevu, ale preco by si ostavala? Aj ked zjavne to chce vela sil odhodlat sa na nieco take, ked mate doma alkoholika. No drzim palce a prajem vsetko dobre.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otec-alkoholik a odchod z domu - Fórum - ZDRAVIE.sk