Chcem skúsiť hladovku

Príspevok v téme: Chcem skúsiť hladovku
Stankuska

Ahojte, chcela by som vyskúšať hladovku na mesiac, na rady typu je to nezdravé a podobne nemám chuť :) som odhodlaná a spravím to :) Chcem len počuť skúsenosti niekoho, kto to už vyskúšal, či je lepšie nejesť naozaj nič, alebo môžem zjesť tak pol uhorky alebo paradajky denne, poprípade kuracie mäsko .. koľko litrov tekutín vypiť ? 2-3-6 ?? Denne cvičím kardio cviky 40 minút + behám 2 kilometre chôdza tak 2 kilometre a skáčem na švihadle, 500 preskokov, koľko je efektívne ??? A užívam aj L karnitine ... tekútý, myslíte že pomáha ? koľko môžem relatívne schudnúť za mesiac takejto " prácičky " ?? ďakujem za rady, veľmi veľmi peknučko už teraz :)

MetallicA

mám jednu knihu o tráviacich orgánoch, tam mám aj postupy na pôst....a hlavnou vecou je vtedy nezaťažovať sa, jasné....proste zobrať si voľno, spať, ležať a oddychovať. Vtedy to nejedenie samozrejme ide aj ľahšie, kedže telu takčitak vtedy toľko netreba :D veľa piť, a dodržiavať hygienu....Stankuska mala by si počkať na prázdniny, aj ja tak spravím.

alenka_maxova

GoFruit, tej chuderke tu kazdy nadava, lebo ona nejde za postom, ale za hladovanim. Daj si Google.sk a najdes si vyznamy tychto dvoch slov...Je rozdiel mat post, ako dodrziava moja babka a preto sa dozije asi 130 rokov...a je rozdiel hladovat, neprijimat energie a cvicit do toho ako blazon. To telo prosto nevydrzi....

doubledog

GoFruit

lenze ona chce robit hladovku (nie post) a je zjavne totalne nepripravena a ide na to uplne zle.

post je narocny postup aj pre pripravenych, nie to este pre zufalo chudnuce dievcata.

ju je lepsie odhovorit aj za cenu nadavok.

GoFruit

Doubledog konečne niekto normálny. Ja neviem čo tu všetci tej chuderke nadávate.
Post je niečo úžasné pre zdravie, ide len o to poriadne si všetko naštudovať lebo môže zdravie zničiť ak sa nespraví správne. To sme ja a arman napísali. Je na nej či dá na rady alebo nie. Je to jej život. Post sa nedá a nesmie robiť s veľkou fyzickou záťažou. Lenže čo ona robi nie je post. Takže som veľmi zvedavá ako to dopadne, keďže zároveň dáva telu nesprávne jedla v minimálnych množstvách...

doubledog

nela, chcelo by to nieco si o poste nastudovat, pises tu nespravne veci.

-pri hladovani nedochadza k nejaku masivnemu ubytku svalov, primarne sa spotrebuva telesny tuk a svaly sa iba scvrknu (stratia glykogen a vodu), nemiznu.
-v bielkovinach nie je najviac energie, je to prave naopak, je jej tam najmenej a pre telo je zbytocne narocne ich premienat na energiu.

telo nie je hlupe, a nespotrebuva zivotne dolezite tkaniva, ako prve miznu prave tie casti, ktore dolezite nie su. to je zakladna myslienka postu.

alenka_maxova

Stanuska, od malicka....A nehovor, ze nemas hodinu denne cas...Su to len vyhovorky vsetkych, co su tak lenivi, ze si nedokazu priznat, ze hodinu vecer pred telkou dokazu premenit aj na nieco uzitocne. Alebo na co konkretne nemas cas? Na jedenie? Ano, priznavam, jest pravidelne je strasne narocne, ale ked sa na to pripravujes dopredu (urobis si mensie porcie do obedarika), tak sa to da. Dalej na co nemas cas? Ist na pol hodinu na bike? :D Prosim ta.....My zeny dokazeme dve hodiny sediet u kadernika, ale nevieme si zajst do prace na biku? Alebo sa len tak vecer ist prebehnut na chvilu okolo domu? Ale noooo tak....

andulka25

aspon na ranajky kazdy den mozes zjest to celozrnné chleba,lebo takto si len pokazís zdravie uplne. neni vhodne raz jest denne, ale po hladovke tebe by sa zislo aspon ranajkovať

alenka_maxova

stanuska, no to ti gratulujeme. Predstav si, ze ja papam 5 krat denne, kazdy den cvicim, jazdim dlhe kilaky na biku alebo plavam a mam rovnako pevne telo. Takze zaujimave, ze i takto sa to da :) Nuz ale rob ako chces....