Brat vyrába len problémy!!! už to prekračuje hranicu únosnosti.

Príspevok v téme: Brat vyrába len problémy!!! už to prekračuje hranicu únosnosti.
uwe

Ahojte,môj mladší 22 ročný brat vyrába neustále problémy pre rodičov. Myslím si, že ťažko ho už niekto prevychová, ale aj napriek tomu je otázka na mmieste ako s ním naložiť. V práci dal výpoveď, od rodičov neustále dranká peniaze, robí nesmierne telefonne účty ( aj300 eur) odomna si teraz chce požičiať ale človek mu nemôže donekonečna pomáhať. a aj ke´d p racoval nemal nič, neviem kam tie peniaze dáva. neprihlásil sa na úrad práce, zatajil to pred rodičmi, od poisťovne mu prišla exekúcia, sestra to náhodou zabadala, z 5 eur sa mi jeho sprostosťou za niekolko mesiacov nazbieralo na 220 eur, teraz ten telefón, je to neustály kolobeh, pýtať pýtať a papulovať. Ja už som rodičom navrhla radikálne to riešiť, a mať jeho príjem ak aj bude brigádovať pod kontrolou, aby chodili peniaze na mamin účet a najprv mu poplatila jeho faktury a až potom mu dávala peniaze. Človek ak mu dohovára len sa osopí a odpapuluje naspäť.A to nie sú všetky problémy ktoré spôsobuje, rodičia všetko ťahajú zaňho, ale toto nemôže predsa trvať donekonečna, myslí si že nemusí byť nikde registrovaný, ono sa to nejako stratí, ale tisickrát sme mu povedali že sa nič nestratí niekde v papieroch.. okrem toho robí aj iné problémy.určite máte niekto skúsenosti s takýmito situáciami, čo by ste vedeli poradiť, odporučiť ? Ďakujem

lost

no drzim palce a zelam vela trpezlivosti :D

osobne ak by moj brat toto robil, vysral by som sa na neho (po x-pokusoch)

ono ja som sa na svojho uz vysral :D

seriozne, pockam kedy pride a bude mat o par zubov menej.. potom si bude vazit to co ma.. mozno :) a ked nie tak mam o jednu starost pocas roka menej (narodeniny a meniny)

janulik988

No u nas doma mame tiez tento problem brat ma 21 vyhodili ho z Vs a uz rok je doma, vlastne vyhodit sa nechal potom sa prevalili jeho problemy s drogami a alkoholom ked zacal mat problemy so spankom a s vidinami a skoncil na psychiatrii s podozrenim na schizofreniu ktora sa nepotvrdila, ale diagnostikovali mu nejaku psychozu a depresie.Stale sice berie lieky ale je prihlaseny na urade prace, vykonaval absolvenstku prax 6 mesiacov, teraz robi aktivacne, ja si myslim zeby sa aj mohol zamestnat normalne ale on akosi len o tom hovori ale problem je ze co ma peniaze tak hned to ide rozbit ( rad sa pekne oblieka a vysoli za to podla mna neskutocne palky a kupuje debiliny svojej frajerke, potom dost penazi ide na cigarety samozrejme) neplati si ani ucet za telefon a tiez vyrobil jeden mesiac 300 eurovy ucet, otec ma zivnost robia rozne stavebne prace a maju vela zakazok a napriek tomu ze ho vola aby si zarobil on nema zaujem ( no neviem ci problem nebude v tom ze otec je autoritativny a cely zivot nas cepoval, tak brat nema mozno chut) Ja si uvedomujem z casti ze brat mal problemy a ma ich lebo ked neberie lieky proste odide a pije ako duha vsetok alkohol co najde( doma sme museli vsetko skryvat) ale zaroven mam pocit ze unho absentuje akakolvek zodpovednost za kazde konanie , nevie hospodarit s nicim, niekto povie ze to treba respektovat lebo je chory ale ja si myslim ze aj taky clovek by sa mal uvedomit ale asi to pojde len ked bude samostatny , brat o tom rad hovori ale nikdy nic nezrealizuje hra to na peknu pozu. Ja mam 23 a na druhy rok koncim VS, bojim sa ze ak sa u brata nebude javit nejaky zaujem o pracovne navyky, aspon ciastocnu zodpovedost tak to budem ja ktora sa bude onho starat po rodicoch, lebo napriek tomu ze sa nanho stazujem je to moj brat a nedopustila by som aby skoncil na ulici ako socka

veronero

a v pri tomto style zivota je nieco, na co moze byt clovek pysny, hrdy a moct sa pochvalit niecim co sam dokazal? okrem manipulatorstva a vyuzivania kazdeho naokolo?

george303

Niecomu rozumiem niecomu nie :D
To niesom ja na tu TV by som odpovedal ze nie bohuzial nemam :DD
Rad nechavam ludi v nevedomosti :D
Aj ked nepracujem tak ma rodicia zvladaju vytazovat natolko ze niekedy si hovorim ze v nejakej fabrike by mi bolo lepsie ...
Ale toto nieje omne ... ;)

lost

raz sice povedal ze robi "tu chlpatu zltu srst na tenisove lopticky" ale to je uz prilis nevysvetlitelne ak si to nevidel :)

lost

ach no, to je tazke takto vysvetlit ak si to nevidel, no je tam jedna postava (herec) a bola sa barney Stinson
en.wikipedia.org
no a on si zije normalne, ale raz isli jeho kamosi k nemu do jeho bytu/apartmanu a oni ze "oh chudak chlapec, nemas tv :( " a on ze "hmm, vidis tam tu stenu ?" oni: "eh?" on chyti ovladac a zapne "stenu" (nejaka 250" plazma z japonska) a oziari ich to tak ze oslepnu a pytaju sa "to ma oslepilo?!" a on ze "nj, to je uz trvale" .. a ked sa opytali "what do you do for living" respt "cim sa zivis" tak len odpovie vzdy ze "oh please" tj "ale prosim ta" ci nieco take..
a dost mi ho pripominas :D