Rýchla pomoc- huby

Príspevok v téme: Rýchla pomoc- huby
Jefitto

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť. Ide o to, že som dneska na obed konzumoval pizzu šunkovo šampiňonovu v reštauracii. Jeden jej trojuholník chutil nejako divne. Nebol hnusný, ale mal divnú chuť. Ale zožral som ho. Nakoľko viem, že mladé plodnice šampiňonu sa podobajú na plodnice muchotravky zelenej, tak sa mám právo obávať najhoršieho. Ale ešte som počul aj niečo o tom, že šampiňony a hlivy sa pestujú v domácich podmienkach vo vreciach so senom a neviem s čím ešte. Tým by opadalo riziko otravy. Nenašiel by sa nejaký potravinár, ktorý do toho vidí a vedel by mi vyvrátiť/ resp. potvrdiť moje obavy? Diky. Čím skôr tým lepšie

Bubliii

Dobrý deň, pravdepodobne ide o kozáky - a tie sú všetky jedlé. Typické znaky kozákov: čiernobodkovaná noha a šedé až čierne sfarbenie pri prerezaní plodnice.

Veronika nika

Dobry deň, chcem sa spytat, ze co su toto za hriby a ci sa mozu susit. Vyzeraju ako dubaky ale ked som ich pokrajala, tak zmodrali.. dakujem

Jefitto

Teraz je práve 24 hodín od včerajšieho obeda. Z rána mi bolo ešte kus plano, ale teraz to vcelku ujde. No tak neviem. Ak do zajtra nebudem grcať a sračkovať, tak to znamena, že je to vpoho

Jefitto

No, momentálne je mi lepšie, ale ešte pred hodinou mi veru bolo všeliako. Ono ja mávam podobné stavy pri Colon iritabile permanentne, takže keby som mal za každý krč v žaludku, resp. čreve držať diétu, tak by som už vážil 40. Už teraz vážim 60 na výšku 180 cm a zdá sa mi to dosť málo

Giuseppe

No, ak mate problemy urcite to nebola muchotravka, prve klinicke priznaky sa objavuju po 32-36 hodinach, prevdepodobne ste si niecim podrazlilii zaludok ( napr. najedli ste sa v rychlo, rozruseny) Inac v restauraciach nepouzivaju huby nazbierane v lese( dost by riskovali) ,ale kupene z nejakej predajne, velkoskladu. Tam su huby kontrolovane. doporucujem nejaku, pol ev. jedno dnovu dietu, horky caj, suchare, piskoty,nech sa trocha trav. trakt upokoji a potom postupne prejst na normalnu lahku stravu.

Laci558

No tak ej to jasne :D Ked chces zomriet na otravu hubami tak zomri ked to chces. Alebo ako pises ze si pizzu konzumoval z picerie, tak sa slahni o zem prezi zopar krcov v bruchu a zazaluj piceriu ze ti naservirovali sracky... :D

Jefitto

To je blbosť, veď sa to prejavuje vraj až do 48 hodin... som niekde čital. No ale dufam, že je to blbosť. Jedna z najhoršich veci, čo ma može postihnuť je podľa mňa straviť v nemocnici hodne dlhý čas... alebo aj krátky, ale čím dlhšie, tým horšie. Ešte som večer (o 17:15) mal domácu udenú klobásu. Môže mi byť z toho tak ťažko? Ja už neviem.

Jefitto

Ešte som zabudol, že mam syndrom draždiveho čreva (určeny gastroenterologom, nie nejake moje dohady). Takže taketo alebo podobne krče mavam často, no neviem. Aká je tá latentná doba, do kedy sa prejavuje otrava?