Rýchla pomoc- huby

Príspevok v téme: Rýchla pomoc- huby
Jefitto

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť. Ide o to, že som dneska na obed konzumoval pizzu šunkovo šampiňonovu v reštauracii. Jeden jej trojuholník chutil nejako divne. Nebol hnusný, ale mal divnú chuť. Ale zožral som ho. Nakoľko viem, že mladé plodnice šampiňonu sa podobajú na plodnice muchotravky zelenej, tak sa mám právo obávať najhoršieho. Ale ešte som počul aj niečo o tom, že šampiňony a hlivy sa pestujú v domácich podmienkach vo vreciach so senom a neviem s čím ešte. Tým by opadalo riziko otravy. Nenašiel by sa nejaký potravinár, ktorý do toho vidí a vedel by mi vyvrátiť/ resp. potvrdiť moje obavy? Diky. Čím skôr tým lepšie

Jefitto

Ježiš nie som...

Pizzu som konzumoval včera o cca tej 19:00-19:30 a dneska na obed od 12:00-12:30. NAjhoršie na všetkom je to, že teraz mi je kapičku zle. Nie nejake brutalne krče. Negrcal som,ani sračka ma zatial nechytla. Raz som síce myslel, že budem grcať, ale potom to prešlo. Čo ak to predsa bolo niečo jedovate?

doubledog

ze vraj su vynikajuce a patria medzi najchutnejsie huby vobec

hej, presne tak, neboj sa toho, ze slo o inu hubu.

Jefitto

Akú chuť má teda muchotrávka zelená? Niekde som čítal, že istý človek, ktorý ju požil predtým ako umrel, povedal: Lepšie huby som v živote nejedol

Ak teda v reštauraciach kupuju šampiňony v obchode, tieto pochádzajú z toho komerčného pestovania a tým pádom mizne riziko, že by to mohla byť iná huba?

doubledog

-muchotravka zelena nema divnu chut
-taketo huby sa pestuju komercne v strazenych podmienkach, nezbieraju sa niekde po lukach.