Meno pre babo Žofia, Zdenka alebo Želmira?

žžz

hippi, aké meno ste nakoniec pre svoje dievčatko vybrali? prečítala som si celú diskusiu a zaujala ma len preto, že sama sa volám želmíra. nikdy som nemala s menom nezhody a už vôbec nie v škole medzi deťmi. ked ma niečo trápi, tak to až v dospelosti, ked ma okrem mojich blízkych ostatní oslovujú žela, čo mi nie je vôbec milé. každé meno má svoje synonymá, či také alebo onaké, okolie si vyberie svoje. ja nemôžem zabudnúť na svoju učiteľku z prvej triedy, pre ktorú som bola želuška, ale samozrejme ani na moju nedriadenú, ktorá ma inak ako želmíra neoslovila a v tom som cítila aroganciu, nadradenosť a neochotu povedať meno milšie, aj ked ona sa tvárila ako najväčšia kamarátka. svojej dcére som dala meno sophia v časoch, ked sa o tom mene u nás nikomu ani nesnívalo a nakoniec ako to dopadlo? koľko je dnes sofiniek? a v oslovovaní zažíva niečo podobné, pre niekoho je sofa, pre vyššie postavenú len sofia a takisto cíti z jej oslovenia akúsi žiarlivosť, zákernosť a povýšenosť.
nech ste si vybrali meno akékoľvek, vy si pre svoje bábo nájdete to najmilšie oslovenie, ale okolie ho aj tak príjme podľa seba a tomu nezabráni nikto, ani vy, ani názor z fora, dokonca ani ono samotné.
želám vám a vášmu dieťatku veľa spokojných dníčkov.

mifor

A prečo by ho mala potrestať? Na Zdenke nie je nič zlé. Meno je to celkom obstojné, u mňa patrí medzi tie lepšie.:-)