Záhadná choroba - oslabená imunita - prejavy na koži

Príspevok v téme: Záhadná choroba - oslabená imunita - prejavy na koži
DzanaFX

Mám známeho, ktorý má záhadnú chorobu, na ktorú nikto nevie už veľmi dlho prísť. Má oslabenú imunitu, berie lieky, ktoré mu škodia. Opísal mi to tak, že aj malé poškrabanie mu urobí škrabance po tele. Sama tomu nechápem, nestretol sa s tým niekto? Orgány mu fungujú na polovičku...Nevie niekto pomôcť?

RNG

Nuz bol by som extremne rad, keby sa farma biznis nesustredil na peniaze, ale na liecenie ludi.
Ale toho sa asi nedockam, lebo kazdy biznis si hladi v prvom rade peniaze, vcitane doplnkoveho, ale to ludia este povacsine nevidia alebo nechcu videt, ako llek.
Popritom, keby tie schvalene chemicke lieky boli az tak dobre, neprebojovali by sa smrti v dosledku pouzitia predpisovych liekov na tretie miesto, hned za cievnymi chorobami a rakovinami.
Pricom napr v roku 2008 nebola ani jedna jedina smrt v dosledku potravinovych doplnkov v USA.
A to by malo Llek a Marosovi 75 konecne nieco povedat, tak ako aj ostatnym, lebo to je fakt, nie ziadne bla-bla-bla.

llek

Zase to iste RNG, farmabiznis a boj s lekarmi, co pouzivaju lieky, blablabla.
Drzte sa vsetcia radsej temy, ktoru zakladatelka zalozila, takto sa skoro kazda tema po niekolkych prispevkoch a najma vstupe RNG uplne odkloni a zmeni na to iste

RNG

Je velmi zaujimave, ze napr na vitamin E je vyse 20 000 roznych vyskumnych sprav a samozrejme kedze su vsetky pozitivne, farmacia musela zaplatit "vyskum", ktory dokazuje opak. To iste na vsetky konkurencne doplnky a udrzobne latky, ktore znizuju predaj ich patentovanych liekov. A samozrejme nepriaznive spravy okamzite obehnu cely svet, vo vsetkych novinach a televizii, zatial co priaznive si clovek musi pracne vyhladavat.
Dnes, v case neohranicenych manipulacii a dostatku penazi nie je problem si zaplatit/kupit vedcov, co "dokazu" je biele je vlastne cierne.....
Ja sa ale budem drzat rad mojich alternativnych lekarskych zdrojov a brat rozne doplnky, ktore berie aj potichu 90% US lekarov, hoci ich predpisuje pre svojich pacientov len 1.5 %, zo strachu pred prenasledovanim medickej masinerie.
Ale kazdy ma pravo si vybrat na koho pocuva, ci lekarov, co predpisuju chemicke lieky s hromadou skodlivych postrannych ucinkov, ci neskodne potravinove doplnky, ktore sa obcas a za vysoke ceny snazi medicky priemysel ociernit, lebo su vazna konkurencia ich liekov.
Ked chce clovek vypatrat, kde je asi pravda, musi sa dnes pozerat na peniaze a ich tok, to urcuje velmi pravdepodobne vsetko dianie na svete dnes .
A v USA napriklad medicky priemysel tvori 17.5% hrubeho narodneho dochodku(vyse 2.7 triliona =2700 miliard dolarov) a tito si nedaju nejakymi mizernymi doplnkarmi(minulorocny obrat 56 miliard)do toho kafrat.

Maros75

S vitamínmi opatrne, môžu vás zabiť, varujú vedci!

Podvod so zdravím
Doteraz sa hovorilo, že antioxidanty obmedzujú vplyv voľných radikálov, ktoré (nie všetky) majú na ľudské telo patologický vplyv a môžu prispieť k rozvoju rakoviny, rôznych srdcových neduhov či Alzheimerovej choroby.

Voľné radikály sa do ľudského tela dostávajú z okolia, vznikajú ale aj pri dýchaní. Jednoducho povedané: sú zodpovedné za to, že starneme. A antioxidanty mali s tým spojené procesy spomaľovať.

Farmaceuti Aidan Goggins a Glen Matten však v novej knihe "Podvod so zdravím" tvrdia, že domnienka bezhraničnej prospešnosti antioxidantov pramení z mylnej interpretácie procesov, na ktorých sa tieto látky zúčastňujú.

Štúdia o prospešnosti vitamínov a ďalších antioxidantov totiž pracovali s prirodzenými zdrojmi týchto látok v ovocí a v zelenine. Nezaoberali sa ale už pôsobením umelých doplnkov a ich nadmerného príjmu. Ako príklad možno uviesť vitamín E. Zatiaľ čo v tele sa bežne vyskytuje v deviatich formách, tablety obsahujú iba jednu z nich.

S teóriou o škodlivosti voľných radikálov prišiel v 50. rokoch minulého storočia ako prvý americký vedec Denham Harman. Pomocou antioxidantov potom predĺžil život myšiam.

Medzi zdravou stravou a práškami je rozdiel
"Uplynulo pol storočia a z radikálov sa stal nepriateľ číslo jeden, z antioxidantov naopak všeobecná spása. Tak to ale nie je," vysvetľujú Goggins a Matten.

Za propagáciu zbytočného užívania najrôznejších doplnkov podľa nich môžu farmaceutické firmy. Autori výskumu ale kritizujú aj lekárov a výskumníkov, pretože nevedia laickej verejnosti dostatočne vysvetliť, že zdravý človek s vyváženou stravou žiadne vitamínové tablety nepotrebuje.

"Nech je zodpovedný ktokoľvek, nastal čas to zastaviť. Hazardujete tu so zdravím ľudí. Je jasné, že trh s antioxidantmi, ktorý nadobudol obludné rozmery, už neriadi veda, ale marketing farmaceutických spoločností," cituje britský denník Daily Mail Gogginse.

Škodí aj obľúbené "céčko"
Za pravdu mu dávajú aj americkí kolegovia. Zatiaľ posledná štúdia na túto tému nepreukázala, že by užívanie vitamínových doplnkov akokoľvek znižovalo riziko prepuknutia rakoviny. Vysoké dávky niektorých doplnkov, napríklad toľko propagovaného a najužívanejšieho vitamínu C, zrejme môžu jej rozvoj naopak podporiť, konštatovali vedci z Kalifornskej univerzity.

Štúdie s podobnými závermi nie sú žiadnou novinkou. Že nie je dobré to s doplnkami stravy preháňať, varovali už autori výskumu z roku 1994. Tí vtedy prišli k záveru, že pravidelné užívanie betakaroténu (pri dávke 20 mg a viac denne) zvyšuje riziko vzniku rakoviny pľúc o osem percent.

Smrtonosný vitamín E
V roku 2002 zase vedci varovali, že užívanie vysokých dávok vitamínu C (u dávok nad 1 gram denne) a vitamínu E môže u žien po menopauze až trojnásobne zvýšiť riziko predčasného úmrtia.

Pomerne nová štúdia z roku 2010 pre zmenu naznačila, že koktail vitamínov A, C a E môže u mužov i žien zvýšiť riziko rakoviny močového mechúra.

Niektorí vedci sú navyše toho názoru, že voľné radikály naopak ľudskému zdraviu prospievajú. Napríklad tým, že prispievajú k funkcii imunitného systému a teda aj ničeniu rakovinových buniek.

"Je to tak, že radikály potrebujeme, nesmie ich však byť veľa," vysvetľujú farmaceuti.

vsevedka

DzanaFX, kvitujem, ze chces pomoct kamaratovi, pises, ze ma zvysene IgE a zrejme aj problemy s pokozkou (spominas tie prehnane skrabance), teda:

Tvorbou IgE reaguje ľudské telo všeobecne na napadnutie červovitých parazitov. co je mozne i tvojho priatela, pretoze na parazitárne infekcie spôsobené červami trpí cca. jedna tretia svetového obyvateľstva.

Ale vysoke IgE moze byt pritomne i pri roznych druhoch alergii a sposobovat dokonca i problemy s kozou-napr. atopicky exzem, ja mu preto doporucujem nech si da urobit vys. na parizity a testy na alergie (ak mu to zatial uz nerobili).

Co moze on sam robit pre seba je posilnovanie ochrannej bariery pokozky tym, ze sa namiesto kupania bude len nevyhnutne kratko sprchovat a ak potrebne pouzit len male mnozstvo jemneho sprchovacieho protialergickeho gelu (moze pouzit pripravky pre male deti). Dolezite je vzdy pokozku natierat napr. telovym mliekom z lekarne-Excipial U Lipolotio s obsahom erey, ktore pokozku jednak prelieci a povzbudi k tvorbe jej vlastneho ochranneho, protibarieroveho povlaku.

Pokus sa zistit ake konkretne autoimunitne ochorenie ma, pretoze v sucastnosti ich je uz tusim cca 60druhov. Na autoimunitne ochorenie pomaha celkove posilnovanie imunity a branie enzymatickych pripravkov.

Ako posilnit imunitu, premastit kozu a aktualne kvalitne enzymy ti najlepsie poradi RNG ( zadaj do googla RNG a nastuduj si)

RNG

Nuz ja som mal asi pred 25 rokmi taky pripad, ze som sa skrabal najma v lete na nohach a aj najmensi skrabanec mi stiahol kozu a nechcel sa zahojit. Zdalo sa, ako keby tak koza slabo drzala.
Nuz ale ked som prestal uplne pouzivat silne mydla a este aj do detskeho samponu som si zacal pridavat trochu oleja a zacal som pouzivat prostriedky proti plesniam v topankach(najprv lotrimin, neskor oreganovy olej, dnes GSE), a naviac som si dal aj na hlavicu sprchy absorber chloru, tak mi to "zazracne" preslo
Dodnes neviem co to vlastne bolo, organy mi sluzia dobre, takze to asi bola len extra citliva koza na odmastovanie, mikroskopicke plesne ktore sa do popraskanej kozi chytili a nejake tie mikroby na kozi, ktore nedovolili poskrabane miesto sa zahojit .

Dnes pouzivam po sprche krem, co som si sam namiesal, zlozeny hlavne s kokosoveho a jojoba oleja, s vitaminmi C, E a roznymi antioxidantami, a kyslicnikom zinocnatym na tieniaci faktor podla potreby. To mi robi velmi dobre na kozu, naviac je v nom miesto konzervantu trochu GSE, cim je zaroven antimikrobialny, a teda aj protiplesnovy a potlaca tiez vacsinu bakterii.

Dnes viem, preco som sa dlhe roky tak mizerne hojil, nuz mal som zrejme uz vtedy cukrovku DM2, alebo nabeh na nu.To mi samozrejme z krvi este nezistili,lebo to sa prejavi az ked pretazeny pankreas oslabne.
Hoci som sa stravoval presne podla lekarskych rad a vtedajsej "potravinovej pyramidy" co viem dnes, ze bola riadna hlupost!
Vtedy tlacili zdrave bezcholesterolove rastlinne oleje a masla, a hovorili proti prirodnemu maslu, nasytenym olejom najma proti kokosovemu, a ja, somar, som na to naletel. Pritom sa jednalo o znicene tuky a tukove polymery.A samozrejme vacsina jedla mali byt sacharidy, tj chlieb, serialy a cukry....To na podporu potraqvinarskeho priemyslu, lenze to som si vtedy vobec neuvedomil a naletel som im.
Boze moj, keby som bol len trochu rozmyslal a nedoveroval 100% lekarskej propagande, nebol by som dnes v tom stave, ako som.
Takze spat ku teme, moze to bytr len podobny pripad ako moj, nemusi to byt nevyhnutne ziadna vazna "autoimunna " choroba.Prasliny na kozi z chloru a saponatov, kde sa chytili plesne a ine mikroby, a sarapatili tam, ze som sa skrabal aj v sopanku, nevedomky, a to vsetko kvoli mojej potrave, co vyvolala nizku odolnost proti kvasnym a plesnovym infekciam.