Ako sme vyriešili manželstvo

Príspevok v téme: Ako sme vyriešili manželstvo
rozluka

Brali sme sa s veľkej lásky, ale už asi po roku začali prvé nezhody. Bola som už tehotná a v tej nepohode sme to ťahali päť rokov. To sme už mali dve deti. Po piatich rokoch sme sa dohodli, že sa rozídeme. Zo začiatku sme sa od seba nedokázali odpútať, tak sme sa asi rok striedavo schádzali a rozchádzali. Nakoniec sme sa dopracovali k terajšiemu riešeniu: nebývame spolu, ale trávime spolu víkendy, dovolenky aj sviatky. Stali sa z nás výborní priatelia, ktorí spolu aj spávajú, ale nie sú spolu 365 dní v roku. Trvá to už deväť rokov, čo žijeme takto napoly oddelene. Manžel v pondelok ráno odchádza do svojho bytu. Celý týždeň maká v práci a v piatok večer príde k nám. Ja zase makám v práci aj v domácnosti. Našťastie deti už tiež zastanú isté množstvo domácich povinností. Víkendy plánujeme spoločne s deťmi. Doma je pohoda a kľud, všetci sa na seba tešíme a deti sú maximálne spokojné. Viem, že mnohým ľuďom sa to môže zdať čudné, ale ak by sme to neboli poriešili takto, dnes by sme už určite boli rozvedení. Takto u nás nehrozí ponorka, nuda ani zbytočné zvady o malichernosti. Keď sme pred 13 rokmi navštívili manželskú poradňu, psychológ nám radil rýchly rozvod. Vraj sa k sebe vôbec nehodíme a pre deti to tak bude lepšie. Ako dobre, že sme ho neposlúchli...

xxxxxxxxxxxx

ano zavidim a neprajem :-DDDD zavidim taky uzasny vztah :)))) chlap ktory musi zit od zeny oddelene aby sa s nou vobec mohol pekne porozpravat si myslis nehlada inu zenu??? :))) nebud smiesny/a este ked ma volny byt kde si v pohode moze uzivat s inou a byt za dobre so svojou manzelkou...ved ake je to krasne... a ze neprajem??? nech sa paci ked im to vyhovuje nech si tak ziju :))) je to ich bordel, len pisem ze to velmi pekny priklad nieje...a vobec sa nema dotycna s cim chvalit je to skor na zaplakanie

prána

súhlas s piktogram. mne sa ten model pozdáva. keby moj muz suhlasil, nebola by som proti. ale na to treba dvoch. tiez si myslim, ze jeden model nie je pre vsetkych ludi na zemeguli vhodny. a co napisal/a xxxxxxxxxx, v tom je kus zavisti a neprajnosti. zakladatelka nikde nepisala, ze jej muz chodi je.... avat s inymi zenami. preco vzdy za kazdym vidia niektori ludia iba to zle? ono sa hovori: co v hlave, to na jazyku. alebo: hladnej svini sa len o kukurici sniva. nesudme inych podla seba, nie sme vsetci rovnaki.

piktogram

preco nie, ak to funguje.. o deti by som sa az tak nebala.. ad1, detom len fyzicka pritomnost nestaci, potrebuju hlavne pozornost rodica
ad2, v neskorsom veku si budu moct same vybrat model, ktory bude vyhovovat IM.

Ak ste vy dvaja spokojni, nehadate sa, naopak, pomaha vam to udrzat klud a pohodu.. tak je to len dobre. Kto povedal, ze existuje len jeden SPRAVNY (jak ja neznasam to slovo) model?! existuje tisic moznosti/rieseni na jeden problem. a je na danom jednotlivcovi si vybrat, ktory vyhovuje jemu.

xxxxxxxxxxxx

byt v nepohode a urobit si s nim este aj druhe dieta??? hmmm...inak si sa prisla pochvalit takymto "krasnym" manzelstvom... no fajn dakujeme :))) mne osobne to nic nedalo...ja si nemyslim zeby toto bol dobry priklad...a zeby vasim detom to mohlo nejako prospievat a zeby si mala taku istotu ze su naozaj stastne...ja som stastna urcite nebola ked otec odchadzal z domu prec...podla mna si len nahovaras ze je vsetko ok ...zije sa ti tak pravdaze lepsie tym ze si klames...kazdy z nas je nejaky co uz...niekomu vyhovuje aj takato rozvratena rodina kde si muz chodieva byvat inde j*****t s inymi zenami :)

debilko

že by som to urobil aj ja?:)
možno by to vyšlo:D
tiež neviem kam až ísť aby sa to vrátilo do starých kolají ale asi ma musí drbnúť:)
robím 22 rokov na smeny a to rozmláti aj manželstvo aj metabolizmus:(

april66

mne sa to riesenie tiez celkom paci..kamaratkini rodicia to urobili tak isto koli nezhodam, a prave koli oddelenemu byvaniu dokazali cele roky spolu dobre vychadzat.no a po 15 tich rokoch takehoto nazivania sa rozhodli opat byvat spolu a klape to tiez:}