Zivot s depresiou

lucinka14

Ja beriem Eliceu..ma to na mna take ucinky zatial,ze úzkost je,ale liek akoby mi nedovolil plakat.nie som z toho velmi nadšená no verim ze sa to zlepsi.a ty ako zvladas prácu?to musí byť příšerne tazke.já studujem a nie je to vobec lahke

Janik4

lucinka14
Ja mam toho viac - depresia + uzkost, neustaly strach, OCD a GAD. Unava z tej neustalej uzkosti a strachu ma pravdepodobne doviedla aj k depresii.
Ake mas ADcka ? Lebo ja mam pocit, ze 20 mg paroxetinu denne zatial nic u mna neriesi.

lucinka14

Janik4. Ako dlho u teba trva depresia? A co bolo spustacom ak mozes o tom hovorit?? Ja som tiez skusala aj tryptofan, rozne bylinky, pripravky z USA, kazdy den behavam, citam knihy .. bla bla bla .. jasne ze nic nepomaha!! Napr. po behani vecer mi je fajn, lenze co zvysok dna?? To sa neda! Ja mam 4.den antidepresiva .. vedlajsie ucinky su, ale to su vzdy, musime to vydrzat a bojovat!! mna lekar upozornil ze spociatku to byva este horsie ako bez liecby, ale vsetko sa upravi..neboj. prajem vela sily :)

Janik4

Zivot s depresiou je fakt boj. Hladanie sameho seba, cakanie na momenty, ktore aspon trochu pozdvihnu smutnu dusu cloveka, uzivanie liekov, ktore zatial nezaberaju (mam pocit, ze skor naopak). A este vsetky pracovne povinnosti, ktore vyzaduju pozornost a zodpovednost. Boze moj, asi len Ty ma podopieras. Do toho vsetkeho este aj uzkost, staly strach, vnutorne chvenie a pocit bezmocnosti. Dlho som sa to snazil zvladat sam s roznymi zarucenymi recepturami - bylinky, tryptofan, strava, vitaminy, cvicenie, prechadzky, zahrada, knihy a podobne. Nic nezaberalo. Tak som 15 den na paroxetine a nepomaha. Uz som z toho fakt unaveny.

lucinka14

Ahojte.ja trpím depresiou už skoro rok.vždy som bola absolutne proti ad..vsetci ma plasili že ludia sú potom bez duše,bez emocii,bez názoru. Pred troma dnami som si vsak povedala,ze stačí..už odmietam tak neskutocne trpiet a hazardovat so svojim zivotom všelijakymi bylinkami a cakanim na zázrak.navstivila som psychiatra,ktory bol vážne neskutocne chapavy..predpisal mi Eliceu
5mg denne. Mám vedlajsie účinky..som strasne unavená a mám pocity na zvracanie,no som odhodlana vydrzat!!! Natalka ja si tiez neviem predstavit či zvládnem pracovat..mam 20rokov a bojim sa budúcnosti. Nemáte niekto pribeh cloveka ktorý v pohode zvláda život aj s depkami??potrebujem to čítať:))

nathalia09

amazona-ty vieš čo je to depresia?,ako prepáč,ved to nemá nič spoločné zo stravou-ak je človek psych.na dne.

Depresia je bežná porucha, ktorá postihne niekedy počas života takmer každého piateho človeka. Rôzne príznaky depresie sa môžu vyskytnúť až u tretiny obyvatelstva. Môže zahŕňať pocity smútku, beznádeje, únavy, znížené sebahodnotenie a pokles sebavedomia, poruchy spánku a rôzne, často mnohopočetné bolesti. Smútok určite pozná každý z nás. Obyčajne vzniká po nepríjemnom zážitku či strate niekoho dôležitého. Vtedy je psychologicky zrozumiteľný, odôvodniteľný, jeho intenzita a trvanie sú zvyčajne úmerné vyvolávajúcej príčine. Depresia je však na rozdiel od bežného smútku chorobný stav, ktorý môže vzniknúť aj bez zjavného dôvodu. Depresia je vážny stav, ktorý si vyžaduje liečbu.

natalia22

a o citani knih ani nehovorim, vela ludi tu odporuca pozitivne knihy, ale ja uz mesiace som nevzala ziadnu do ruky, hoc som byvala vasnivy citatel, jednoducho to nejde, mam problem sustredit sa aj na telku, najlepsie ked nieco robim stale pobehujem, aj ked som vycerpana psychicky na smrt..

natalia22

Amazona, nikto z nas nechce lieky a vsetci sme sli k psychiatrovi urcite az ked sme boli v koncoch a nevladali sa k nemu ani dotackat a mnohi dokonca za pomoci partnera ako ja...Urcite mnohi ako aj ja skusali alternativu, prirodne doplnky, liecitelov, akupunkturu, ale skus v tazkej depresii cvicit, chodit medzi ludi, do prirody a snazit sa zit normalne, nebodaj vyvarat si zdrave dobroty, ked nemozes ani jest, spat, clovek sa samozrejme musi prekonavat koli detom denne, ale je to tazke...

Amazona

Ludia, bozi, co to mate stale s tymi liekami...!!! Treba mat tu spravnu zivotospravu, kvalitne jest a snazit sa dostat telo do rovnovahy, ale nie liekmi. To nikam nevedie!!! Ludia spamatajte sa!

bicykell

amanda, v AD sa vyznam pomerne dobre. Dopredu sa vsak neda presne povedat, ktore AD pacientovi pomozu. Ale ak po mesiaci necitis ani najmensiu zmenu k lepsiemu, je nacase AD vymenit. Mozno by si potrebovala nieco, co trosku aktivizuje-napriklad setralin, ci venlafaxin.