Ceny výrobkov, bežné veci v živote - spotreba

Príspevok v téme: Ceny výrobkov, bežné veci v živote - spotreba
DzanaFX

Ahojte, ja viem asi to bude taká téma...:-D...a nechcem vyzerať ako neznalec, ale na bud. týždeň sa chcem sťahovať a niektoré veci som ja osobitne nikdy nekupovala. Tak sa chcem poradiť aký prášok na pranie by som si a v akej primeranej cene mala zakúpiť, neviem ani koľko to stojí, tak nech nepôjdem do obchodu a nekúpim niečo veľmi nevýhodné. Ďalej, potrebujem nejaké hrnce, tie vôbec netuším v akej cene by sa mali pohybovať nechcem nejaké drahé teflonky, ale niečo z čoho sa dá zjesť jedlo po uvarení :-D..

Vlastne mňa ani nenapadá, čo všetko okrem svojich osobných vecí a hygienických vecí mi bude treba... Mohli by ste mi poradiť aj v tomto, na čo všetko sa mám pripraviť? Aby som si urobila nejaký rozpočet...

Ja viem, je to dosť smiešne, ale nemôžem sa ani poradiť s mamou, lebo z domu utekám, je to celé na tajňáša... Tak vďaka za rady :-)

slnecnica

Inak, s tými hrncami, v domácich potrebách, takých obyčajných (komunistických) predávajú za dobrú cenu hrnce, misky, pokrývky s miernou vadou-napr oškreté, čo si bežne nevšimneš, ale oni to už nemôžu predať za pôvodnú cenu.

Maoam

lost, napr. som kupovala jedny nohavice (chino), povodne stali 70e, online ich mali za 35e, jupiii, no a dnes kukam a ti zmrdi ich zlacnili na 21!!!!!! lebo potrebuju vypratat sklad :DD, no ma skoro porazilo :DD

Maoam

lost, to neviem, ale skor nie ako ano, lebo pobocky toho isteho obchodu budu robit tu akciu v celom De, takze skor to bude vsade zhruba naraz, skor sa to podari online, ako som uz pisala, lenze to bud stale sledujes (ak mas oblubene znacky, online-obchody), alebo si robis porovnavanie cien, takych portalov je na nete vramci DE viac...

no hej, v 20, zarabala som si popri skole ale uz od 15 :-)

lost

wow pekny rozdiel, ze 70 vs 30 ...
no tak teraz neviem ci nakupovanie zaradit do TO DO v DE :D
ono je to take nejake, ze napr v meste 1 v obchode 305 su jeansy za 70eur, ale tie iste (kvalitovo, znacka plus minus ina) mozu stat v meste 8 obchode 713 napr tych 30eur ? :)
teda myslim tak, ze clovek musi byt naspravnom mieste v spravnom case, inak nema sancu vzdy vyhrat najnizsiu cenu? :)

Maoam

Lost, pytal si sa, ze kam nakupovat..no oplati sa ked zacnu vypredaje, ako mas vypredaje aj cez rok, hocijake akcie, ale tak velke vypredaje v lete (zacinaju podla toho kde od zaciatku, polky jula az do polky augusta) a v zime hned po Vianociach to ide, elektronika aj za 50% z ceny co pred sviatkami :D, oblecenie je casto vhodnejsie kupovat ONLINE; lebo napr. co sa mi minule stalo, rifle od Tom Tailor, v kamennom obchode 70e, online 30e, lebo bola na ne zlava :DDD, online mas skor sancu dostat zlavu, alebo poukaz, ktory ti odrataju z ceny :D (napr. ak nakupite nad 50e, dostanete zlavu 12e) a pod.

lost

inac ja po dvoch rokov stale nieco "postradam" :D napr... teraz si neviem spomenut, ale viem ze nieco urcite vzdy chyba a potom nadavam ze co som to nekupil za 2 roky casu :D