To uz nikto dnes nema moralne hodnoty? Kam to spejeme?

Príspevok v téme: To uz nikto dnes nema moralne hodnoty? Kam to spejeme?
vecernica1

Priatel bol kvoli zakazke u nejakeho prachaca, zatial co cakal nanho vonku, jeho zenuska vysla pred dvere a zacala sa odhalovat a nepriamo sa mojmu ponukat. Manzel bol v dome po cely cas! Tak jej priatel dal najavo, ze je zadany (potukal si na prst na ruke), isiel do auta, ale ona dalej pokracovala, pokial neprisiel manzel! A to je len zlomok z toho, co tie dnesne baby robia!!! Co sa to deje?? Verim priatelovi, ale v takejto dobe je naozaj tazke udrzat si vztah neposkvrneny... Strasne mi je luto, ze taketo baby existuju :(

kafe

Dievča, v tej minulej dobe si nežila a ďakuj Bohu, že nevieš, AKO ťažko (zle) sa vtedy žilo. Lebo by sa ti to sakra nepáčilo - znásilnenie je dnes trestné, v minulosti nie, ľudský život nemal veľkú hodnotu, umieralo sa vo vojnách, od hladu, na mor.. Ty len netušíš v akej skvelej dobe žiješ, ale to neni chyba dnešnej doby. Morálka? Tú si netrúfam porovnávať, ale čo keď je to s morálkou lepšie ako v minulosti. Kto vie?
m,mlk pekne napísané.

lost

nemas na nu cislo?

aby som ti prelozil preco, tak toto je co dnesny moderny clovek vidi:

Blablabala blablabla u nejakeho prachaca, blablabla , zenuska vysla pred dvere a zacala sa odhalovat blablabla . blablabla

Loveme

vecernica, taki "moralni" ludia tu boli aj pred sto rokmi. Rozdiel je v tom,ze dnes maju ludia viac volneho casu - nudia sa a potom nevedia co od dobroty.

m,mlk

No ale to neovplyvnis. Tak to proste neries. Ja tiez neovplyvnim, ci sa budu ponukat mojmu priatelovi nejake zenske. Hlavne je predsa, aky postoj ma k tomu on, nie? Preto si si ho vybrala. Svet nebude fungovat ako ty chces. Stale budu take zeny a mozno aj teba budu chciet dostat nejaki ini muzi. A co teraz? Su proste aj taki ludia, ber to tak a neries.

vecernica1

Keby to konkretne neovplyvnovalo moj zivot, bolo by mi to jedno, ale ked sa uz niekto ponuka na sex mojmu priatelovi, to uz je dost silna kava pre mna. Este som sa s tym nestretla...

m,mlk

No tak sa nimi nezaoberaj a hlavne netrap. Je dobre, ze ty mas iste svoje zasady a hodnoty, a bud s tym spokojna. Ide predsa o to, byt spokojny v zivote sam so sebou, nie? Co si vsimas hodnoty ostatnych? Tak dobre, vsimnut si obcas mozes, tomu sa nevyhnes, ale trapit sa nad tym? Nech su vsetci aki chcu!

vecernica1

Podla toho, co vidim okolo seba, to vyzera, ze uz takmer nikto. Mozno to je prehnane, ale bohuzial, ludi, ktori maju pevne presvedcenie a hodnoty je velmi malo...:(

m,mlk

a vobec, ako mozes na zaklade nejakej historky napisat nadpis, ze "nikto" nema moralne hodnoty.. ?
Ako mozes takto zovseobecnovat? Vies, kolko ludi MA moralne hodnoty?

m,mlk

Keby len baby. Keby im na to nikto neskocil, nerobili by to. Ale kedze to vychadza, tak preco nie. Ale tak, ako su zeny aj muzi menej moralni (az nemoralni), tak su aj ti moralni.
Svet je roznorody. Azda sa pre to nebudes trapit :)