Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Správne raňajky

fettsack

ahoj,podla mna su gulicky neni vobec take zle,ja som jedavala kazde rano medove kolieska s mliekom a inak som sa zdravo stravoala a cvicila a za 3 mesiace som schudla 7kg,tiez som ten typ,co musi mat rano nieco sladke:P

mate59

na raňajky je dôležité zjesť asi 20 g tuku, vhodný je napr. panen.olivový olej asi lyžicu na toustík,alebo do musli zamiešať pre správnu funkciu žlčníka a jeho vyprázdnenie po noci,je to aj prevencia proti mestnaniu a zahusťovanie žlči a tvorbe žlč.kamienkov.

škorica

Ja už vyše roka ranajkujem musli zapekané zaliate nízkotučným mliekom a nechám to úplme napučať na kašu hrozne mi to chutí, ale neviem či je to vhodné pri diete. Ale potom už nemám chuť na keksíky

eam

Predpokladám, že sa pýta mladšia veková kategória. Ja som staršia a ako mladá som jedávala maslový (žiadna rama,flora..)chlieb, alebo na mäkko vajíčko, mastný chlieb a pila som kakao. Vtedy sa "nenosilo" zelenina, guličky atď. Žijem, nie som tučná ani žiadne vážne zdravotné problémy nemám.

Vyziva

Guličky v mlieku obsahujú zbytočne vela monosacharidov a nie su vhodne ako ranajky. Pecivo 1-2 celozrnne zemle / celozrnny rozok je naozaj lepsia alternativa s 50 g syra a zeleninou - napr. paradajka k tomu. Nesladeny caj alebo kava moze byt.

zuvinka

Ja som kedysi vždy mala maslové rožky s kopou zeleniny, poprípade aj šunku, ale potom už som mala pocit, že mi pečivo lezie aj cez uši :D
Tak teraz striedam:
- postrúhaná mrkva + jablko + sušené hrozienka + pomleté orechy + škorica + med
- biely jogurt + hrozienka + pomleté orechy + med + škorica
- pokrájané kiwi + banán + pomleté mandle + škorica + med
Prvé dni boli ale dosť ťažké, lebo vôbec som necítila pocit zasýtenia z toho :D ale teraz po dvoch týždňoch už mi stačia aj takéto raňajky :)

Nela41

Noo ja jem také medové guličky s vitamínmi a vlákninou údajne.. nie tie klasické čokoládové..

a mne ovsená kaša ani vločky nikdy nechuitli :( jedine to bebe s jogurtom si niekedy dám ale to skôr počas školy ako hneď ráno

sun559

ak myslíš guličky, také tie kakaové pre deti. Tie by som nejedla, vôbec. Sú plné cukru. A takmer žiadna vláknina a vitamíny.

sun559

no ja jedávam na ranajky napr:

1. ovsene vlocky+slnecnicove semienka+trošku medu a to všetko poliate bielym jogurtom (nie smotanovy ani nizkotučny)

2. cereálie bona vita s mliekom

3. ovsene vlocky+med+biely jogurt

4. domáca ovsená kaša ( ovsene vlocky+mlieko+ sušene ovocie)

5. Bebe Dobré ráno + biely jogurt + banán

Ja mávam ranajky zásadne vždy takéto sladšie, jednoducho ráno nemám chuť na šunku, syr, zeleninu, pečivo..Ale samozréjme aj to je vhodné, no ja mam rada sladký začiatok dňa.

A ešte by som ti tu mohla napísať milión konbinácií, ktoré môžes mat na ranajky.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Správne raňajky - Fórum - ZDRAVIE.sk