prečo zit

chladomor

To nie je o odvahe ale o neznesiteľnej duševnej bolesti pri ktorej človek stráca pud sebazáchovy. Túži len po tom, aby to prestalo, aby už nič nebolo.

Sejla

zewa ja by som mu povedala, že keď v sebe našiel odvahu skoncovať so životom, tak je dosť odvážny na všetko, čo si zmyslí v rámci života. A že či nie je zvedavý čo vie so svetom jeho nekonečná odvaha spraviť..

m,mlk

peter, v mojom prípade je asi hlavná príčina sociálna fóbia. Alebo je to len následok a príčinou je obyčajná depresia? Neviem. Vraj sú dva druhy depresie - tie, čo majú vonkajšiu príčinu a tie, čo ju nemajú. Občas proste ľudia mávajú depresie bez vonkajšej príčiny. Proste je to psychická porucha a človek nevidí zmysel žiť, aj keď pre okolie mu nič podstatné nechýba a žije normálnym životom.

chladomor

Povedal by som mu, že na samovražde je najlepšie to, že ju môže vždy odložiť na neskôr.
Medzitým sa môže vžiť do role diváka - sledovača dianí v tomto svete. Vždy sa nájde niečo, čo stojí za pozorovanie, niečo čo človeka zaujme a na čom sa pobaví, prípadne ho to fascinuje.
Mám na mysli všetko možné od sledovania politických a ekonomických správ, špehovania susedov či obdivovania mikroskopických (hmyz je fasa) či makroskopických (nočná obloha a s ďalekohľadom je to zážitok) krás tohoto sveta.

peter181

m,mlk ako je mozne ze ked mas priatelov a rodinu ako vravis, ktorym na tebe zalezi, ze sa takto trapis a si v depresiach, co je tak hrozne ze sa takto citis.. ? preco si nestastna? hm..

vnemy

ja som napr. uz takmer 7 rokov bez priatelov. a to absolutne. spociatku to bolo tazke, fnukala som, ojkala, premyslala, dumala a mrhala casom. potom som si uvedomila, ze ved to neznamena koniec sveta. do prace chodim tak ci tak, knihy citam tak ci tak, chleba nezlacnel tak ci tak, macka a pes sa klbcia tak ci tak a na to moje nariekanie aj tak nikto nereagoval... som si pripadala ako cloviecik co si sedi na kopke vlastneho hnoja, place a otravuje inych.vsetky tie keci o priatelstvach, stasti a pod. su len vyplody ludskych mysle. da sa bez toho normalne zit. samozrejme, nie kazdy v sebe dokaze najst to uvedomenie ale ide to.
zaklad je strava, vzduch a mnozenie. ale aby sa nepovedalo, ze som ozaj len zviera, tak mam svoje konicky. a takto nejako prezijeme zivot, zomrieme a to je vsetko. ziadne veda v tom nie je.

m,mlk

travka, tie pocity (depresia alebo čo to je) sú asi nezávislé od počtu priateľov. hej, nejakých (málo) mám. ale tento fakt mi nepomáha. uznávam, že bez akýchkoľvek priateľov to musí byť ešte ťažšie. ale aspoň rodina vždy existuje.
keby som nemala rodinu a tých pár ľudí, ktorým na mne (asi) záleží, tak by som to fakt vzdala. Môžem si vybrať, že ostanem žiť, lebo keby som to vzdala, rodina a priatelia by z toho mohli byť nešťastní. Lenže keď tu ostanem, tak som nešťastná ja. Neviem to riešiť, no volím (zatiaľ) možnosť 2.. nejak ďalej bojovať :-/ Och, je to tak ťažké..