Umelé bábiky, aj ty si jedna z nich ?

Príspevok v téme: Umelé bábiky, aj ty si jedna z nich ?
anonymkacolett

Ahojte :) ako tak sledujem, každým dňom je viac a viac umelých báb, umelé prsia, vlasy , nechty, umelé opálenie, pery napichané, obočie , atd... mne je z toho zle, áno veľmi rada by som bola keby mám väčšie prsia, dlhšie a hustejšie vlasy, ale nebola by som to ja! Keď niekto si dá spraviť len tie vlasy, pery, prsia, ešte je to fajn, ale keď vidím tie baby, ktoré už majú všetko, je mi z toho zle... aký názor máte na to vy?

odpovedam

Berte veci trosku z nadhladu. V kazdej kulture sa ludia skrasluju. Ide len o formu. U nas su to taketo zasahy, ako popisuje anonymkacollet, v afrike sa zeny skrasluju inak, v indii inak...

s tym, ze my, kultura "zapadu", si mozeme vybrat, co na seba dame alebo nedame. Ja sa nelicim, nefarbim vlasy, nelakujem nechty atd., ale nijako zvlast ma nerozculuju vyrazne upravene zeny. je to proste ich pojatie krasy a toho, ako sa navonok identifikuju. To nehovori nic o tom, aku maju osobnost. Len ludia si to casto tak interpretuju...

GoFruit

aj farbenie vlasov je umele podla vas ktore kritizijete umeliny?lakovanie nechtov, malovanie sa?piercingy? tatoo? to vsetko patri k skraslovaniu nie?

anonymkacolett

alenka_maxova
tak tie sú z toho šťastné, ako keď môjmu 4 ročnému bratovi kúpim nejaké autíčko :)

alenka_maxova

anonymkacolett, tiez mi to vsetko pride na hlavu :) Ale mam dve kamosky, dlhorocne spolubyvajuce na byte, ktore su presne take, ako opisujes. A co s nimi? Nuz, nezavrhla som ich, lebo inak su to skvele baby, ktore si hravo dokazu v zivote poradit, su inteligentne, vyborne kamosky. Ale aby som s nimi mohla zit, uzavreli sme dohodu, ze ony ma nebudu otravovat rozhovormi o umelych nechtoch a ja im napriklad nebudem pustat na plne pecky metalovu hudbu :D Ako, vzdy si poklepem po cele, ked im pridu umele vlasy postou (ono sa to da normalne po pramienkoch objednat) a ked sa tie holky tesia ako male....alebo ked si daju opat raz prilepit umele mihalnice za 150 ecok a kazdy den si ich obzeraju a su stastne...Fakt su stastne :) Preto sa ich asi snazim brat take ake su...

nicolette

Ahoj Šejla, je to vec názoru a uhoľ pohľadu, možno som sa len zle vyjadrila, resp. si ma zle pochopila, pretože súhlasím s tým, že každý v sebe tú schopnosť /brať sa takého aký je/ má, nepochybne... No u niekoho sa prejaví, u niekoho nie. Inými slovami - niektorým ľuďom k šťastiu stačí to, čo im nadelila príroda, iní sú neustále závislí na zdokonaľovaní seba samého - osobne patrím však k prvej skupine, lebo sa viem aj navonok zmieriť s mojimi nedokonalosťami a prípadne spraviť z nich prednosť :)