Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Výsledok sono vyšetrenia prsníkov-podobná skúsenosť?

Príspevok v téme: Výsledok sono vyšetrenia prsníkov-podobná skúsenosť?
Zuzik16

Dobrý den prajem, pred 3 tyzdnami som absolvovala preventívne sono prsníkov-bola som tam prvý krát, našla som si predtým hrčku pod pazuchou ktorú mi potvrdila aj gynekologička, vraj ide o uzlinku. Ked som si podpazušie riadne prehmatala zistila som že ich tam mám viac-pod jednou 1 a pod druhou 2.

Pani doktorka ma upokojila a poslala na sono a toto je výsledok: Obojstranne bez presvedčivých patologických ložísk, koža a podkožie bez presvedčivých zmien. V ľavej axille benígna LU, oválneho tvaru s centrálnym tukom a CFM obraze je bez patolog. vaskularizácie so zachovaným hilom, bez známok spotrebovania veľkosti 12x7mm. V pravej axille benígna LU podobného charakteru s tukovým centrom, bez pat. vask. veľkosti 8x4,5mm. Záver: v oboch axillách benígne LU-reaktívne. Kontrola o rok.

A moja otázka znie čo robiť s tými uzlinami, skutočne stačí kontrola o rok?..Nemáte niekto podobnú skúsenosť, že vám našli na sone uzliny? Viete tam som sa nestihla popýtať, šlo to tam ako na bežiacom páse, ale veľmi ma to znepokojuje, mám iba 19 a už teraz mám takéto problémy. A dalšia vec čo iné by mohla byť tá tretia hrčka, o ktorej radiolog nič nespomínal ale ja ju cítim?

Nechápte ma zle ale teraz všade samá rakovina a všade strašia s hrčkami.

llek

Ultrazvuk je len zobrazovacie vysetrenie, moze popisat aka ta uzlina- aky ma tvar, ci je prekrvena ...., cize nepriamo z tychtoch charakteristik sa da usudzovat ci je reaktivna lebo nejaka podozriva. Ale jednoznacne na tuto otazku moze odpovedat len histologizacia. Podla toho nalezu su tie uzliny co ti tam popisali ozaj len reaktivne. Ziaden chirurg by ti nesiel vyberat uzlinu cca 8x15mm z pazuchy, take nieco by som ani ja neodporucala,len vpripade, ze by bola nejaka dynamika - ze by tie uziny rastli, pribudali a tak. Lenze tvoj nalez nesvedci preto,. ze by sa tam malo nie co diat. Vo vacsine pripadov sa nezisti pricina, preco sa trosku nejaka uzlina zvacsila. Ako som povedala uzliny su velmi dynamicky system

Zuzik16

opica, ja to mám presne ako ty - pod pazuchami. V prsníkoch nič nemám.

ved mi doktor aj povedal že to možno už nezmizne nikdy.

Tak už som kludnejsia. Ale by ma zaujímalo to čo napísala pani llek, čo znamená v ktoromkolvek rozmere?...že ked uzlina ma napr. 15x8mm je to OK? alebo tomu zle rozumiem?

opica

ano ano, presne to je to:)

uzlina ma nebolela, ono to ani nie je v prsniku ale vedla, tak pod pazucho, a je to take pravidelne..mam to tam doteraz...

a tie fibro..menia svoju velkost, nie su stabilne, mam to v oboch...ako som ti spominala, prvykrat som bola na sone v 22, teraz mam 30, a v podstate je to bez vyraznych zmien...

neboj...

Zuzik16

Dakujem a čo znamená v ktoromkoľvek rozmere? Dá sa podľa sona povedať o uzline že nie je nádorová?

Z čoho mohli tie uzlinky vzniknúť? nespomínam si na nič podstatné-žiadny zápal a pod.

llek

V zavere toho nalezu radiologicky napisala - benigne- reaktivne LU.To hovori o vsetkom. Okrem toho ide o uzlinky normalnej ci takkmer normalnej velkosti (uzliny v ktorom kolvek rozmere do 1 cm sa nepovazuju za podozrive, pokial je tam nie je nieco, co by ich podzrvive nerobilo). S tym sa skutocne nic nerobi, ty nemas ziadnu chorobu alebo abnormalny nalez. Nase telo a lymfaticke uzliny su velmi dynamicke systemy, ked si budes kazdu chvilku ultrazvukom vysetrovat nejku uzlinu- nebude stale rovnaka, vramci normy bude jej velkost oscilovat.

Zuzik16

opica, dakujem veľmi pekne. a aku veľku si mala tu uzlinku?bolela ťa? tebe našli teda uzlinku aj tie nadoriky? nevolaju sa nahodou fibroadenomy?alebo podobne nejako...

ved práve, ja mám tiež aj iné zdravotné problémy a bála som sa aby to nesúviselo.

opica

neviem ti to desifrovat, ale vedz, ze keby to bolo zle, kontrola by nebola o rok a bola by si poslana na ine vysetrenia..

ja som si tiez nasla hrcku asi tak ako ty, co bola len uzlinka, mam ju stale..mala som 22..a sono odhalilo (ja som si myslela ze cysty), ale nejake nezhubne nadoriky, neviem presny latinsky nazov, a tiez to staci kontrolovat raz za rok...

ja som v stadiu, kedy mam ine zdravotne problemy, ale ked vidim ten pristup lekarov, ako sa tomu stavali, tak proste - zijem s tym uz 4. rok bez toho, aby mi niekto povedal, co to je...

(nesuvisi s prsiami)

len tolko chcem povedat, netreba za vsetkym hladat rakovinu...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.