Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

depilácia u 13 ročnej dcérky

Príspevok v téme: depilácia u 13 ročnej dcérky
čerešňa

Moja 13 ročná dcérka má na nohách dosť výrazné ochlpenie, ale nezdá sa mi vhodné, aby sa už v takom mladom veku depilovala. Holenie žiletkou jej zakazujem, lebo potom chĺpky ešte viac hustnú a sú ostrejšie a tiež sa obávam úrazu, predsa len nie je veľmi zručná. Zvažovali sme depiláciu voskovými páskami, alebo strojčekom, ale neviem či sa to vôbec môže v jej veku. Máte niekto podobnú skúsenosť?

malyprinc

Co tak vyhladat koznu :)?
a poradit sa a pokial neuspejete
tak proste ist k inej nie kazda lekarka je ustretova a dokaze pokazit aj pekny den - rodicovi/pacientovi

a prebrat problematiku a hladat pricinu
a potom uvazovat o laserovej epilacii alebo foto-epilacii(ina vlnova dlzka ako laser)

alenka_maxova

v jej veku som si uz nohy depilovala...aj ked sa to mame nepacilo a aj napriek vyzarnemu ochlpeniu mi to zakazovala plus tvrdila, ze "tam nic nemam"...az po rokoch, ked som sa uz ako starsia sama vybrala k lekarovi, mi zistili hormonalnu poruchu a so slovami - mohli ste prist aj skor, som si vravela, ze ako 13 rocna som sa bala sama naklusat ku gynde. Ceresna, chodte spolu k lekarovi. Mozno tym trpi aj ona. A v jej veku ma este dost velku sancu, ze sa jej to zmierni.

Nela41

Ozaj ako v 5. storočí, potom sa nečuduj keď sa ti dcéra pokúsi zabiť lebo ju budú v škole šikanovať.. Chlpaté nohy sa už dávno nenosia ;)

fazula gula

čerešňa nie sme v minulom storoci...teraz si deti bezne holia nohy ziletkou a ich rodicia o tom ani nevedia a mnohe si neholia len nohy...moja sestra ma 13 a bezne si holi nohy a k ziadnemu poraneniu nedoslo...ked ma normalnu ziletku tak sa neporeze a aj ked trosku tak urcite sa z toho nezruti alebo neumrie :D ja si tiez holim nohy od 12-13...je to uplne normalne...ved ma 13 v jej veku deti chlastaju fajcia a sexuju a ty sa jej bojis dat ziletku...to jak keby mala 8 ne 13...

veronicka2

ahoj. ja som tiez zacinala v 12 rokoch ale len pod pazuchami. pouzivala som depilacny krem ale vysledok teda skoro ziadny. vyzeralo to ako ked sa oholis ziletkou a po 3 dnoch mas take asi 2mm velke chlpy...takze nic moc. najlepsia je ziletka a vobec chlpy po nej niesu hrube ani nic podobne. ale kup jej naozaj kvalitnu nie jednorazovky. ja si myslim ze strojcek nie je vhodny lebo je este mlada a ma (mozno- neviem) inu strukturu pokozky ako dospele zeny tak by to mohlo viac uskodit ako pomoct.

Leela333

Chcela by som vedieť, kto s tým prišiel, že po holení žiletkou chĺpky hustnú a sú ostrejšie :-D :-D
Na druhý deň po holení môže mať pocit, že chĺpky sú ostrejšie, lebo vyrastajú, ale ak by si ich nechala dorásť, má ich úplne rovnaké ako pred holením. Okrem toho, to ju chceš nechať chodiť s chlpatými nohami? Chúďa, veď sa jej budú vysmievať.
Ja by som bola za žiletku, určite (Gillette taká bledo-modrá je dobrá). Strojček aj voskové pásiky sú príliš bolestivé, pochybujem, že by to vydržala.
Okrem toho akého úrazu? Tak sa možno párkrát trochu poreže, veď s tou žiletkou to nie je taká tragédia, sú to len maličké ranky. To jej neublíži a raz bude aj tak musieť získať tú zručnosť predsa ;-)

A ešte jedna vec, nech si na to potom dá trochu detského púdru, upokojí to pokožku po holení (mne to pomáha) ;-)

čerešňa

Ďakujem za odpovede. Pre začiatok vyskúšame len klasické holenie žiletkou a ak jej to nebude vyhovovať, kúpim jej depilačné pásky. S krémom to radšej nejdem riskovať, predsa len, aby nedostala nejakú alergickú reakciu. Ja neviem po kom je chúďatko taká chlpatá, však ja som s tým začínala asi až v 18tich. Je mi jej normálne ľúto, že sa už teraz musí pasovať s týmto nepríjemným kozmetickým problémom.

ajajja

Ja si nohy depilujem so strojčekom od 14 rokov. Chĺpky mi tiež zo začiatku zarastali, ale potom som pri sprchovaní začala používať takú tú sieťkovanú hubku na šnúrke, vždy nohy dobre vyšúchala a odvtedy problémy so zarastaním nemám. A hlavne nohy vydržia pár týždňov hladké.

bibisa

myslim si ze by to nebolo nic zle.kludne si sadnite a vydepiluj jej to strojcekom..je jasne ze ju to bude boliet ale casom si zvykne.keby mam dceru tiez by som jej doporucila radsej strojcek ako ziletku..je to viac praktickejsie.

meh

podla mna s tym moze zacat, ak to potrebuje, len jej treba kupit dobru ziletku, penu najlepsie na citlivu pokozku a ukazat je to a pomoct pri tom, isto by som ju nenechala samu experimentovat

a nie je pravda ze chlpky su po ziletke hustejsie alebo hrubsie, len tak vyzeraju lebo ich konceky nie su zuzene ale zrezane v hrubej casti, preto to tak vyzera, holenim sa nove folikuly len tak nevytvoria

pasiky su vacsinou na figu, mala som ich a nevytrhli skoro nic, akurat som bola cela olepena od toho sajrajtu

strojcek je dost bolestivy, ja som to znasala celkom dobre ale pre dieta to bude asi dost zle, plus po tom chlpky zarastaju jak svina

mne este vyhovovali depilacne kremy od balea, take co sa nanesu a po case zotru spachtlickou, fakt som mala po tom krasne hladke nohy, ale je to narocne na cas, penazenku a efekt trva asi tak dlho ako so ziletkou... plus na detsku pokozku to isto nie je dobre, lebo je to chemikalia, ja mam sice citlivu pokozku a nijak mi to neublizilo, no predsa je to len risk (iba ak by ste to otestovali na malom kusku koze ci jej to nieco nespravi)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

depilácia u 13 ročnej dcérky - Fórum - ZDRAVIE.sk