Zdurené uzliny je to normálne???

Príspevok v téme: Zdurené uzliny je to normálne???
jozo 77

Mám 16 rok a chcel by som sa opýtať, či má niekto podobný problém. V júni roku 2010 som si nahmatal zvačšené uzliny na obidvoch stranách krk. Vtedy bola jedna bolestivá a boli a relatívne malé. Od roku 2010 ich mám až doteraz a v súčastnosti majú asi cca. 1,8cm dosť sa zvacsili. Ale to není všetko neskôr som si nahmatal aj uzliny v podpazuší na ľavej strane tá ma asi 1cm. A minule leto som zistil, že mám uzliny aj v slabinách na obidvoch stranách cca. 7 uzlín najvacsie maju cca.2cm a na pravej i lavej strane sú dokonca spojené. Jedna uzlina ma bolela asi týždeň a potom nič. Doteraz sa nezmenšili stále sú také aké boli i pred rokom. Neviem čím to môže byť keď som bol malý som prekonal dosť veľa vyróz a zuby nemám tiež v najlepšom stave. Odberi dopadli dobre a lekárka hovorila, že v takomto veku do môže byť inak mám aj dosť astenickú postavu vážim 60kg. Ešte by som doplnil, že všetky tieto uzliny sú nebolestivé a dosť tuhej donzistencie, sú pohyblivé všetky až na dve v slabine tie sú doslova \\\\\\\"prilepené ku povrchu\\\\\\\". Strastne sa bojím... Za odpoveď vopred ďakujem.