Je klamstvo psychicka porucha?

Príspevok v téme: Je klamstvo psychicka porucha?
ika211

Mam taky problem s manzelom, neskutocne a casto klame. Dokaze si navymyslat take veci, ze sa nam vsetkym rozum zastavuje. Napr. jedna z mnohych situacii, tvrdi mi, ze chodi do prace, idem ho sledovat, pridem na urad , kde ma akoze robit, ale nie je tam a nikto tam o takom ani nepocul. Ja sama som mu pred mesiacom podavala ziadost na ten spominany urad, a on mi tvrdil, ze ho uz prijali.Na to mu volam, ze kde je, on ze v praci, ja ze v akej, som prave na urade a on sa za par minut pri urade zjavi. vojde do dveri riaditela a ja nacuvam, pocujem, ze konkurz sa uskutocne vtedy a vtedy takze vydrzte....on vyjde von s tym, ze povedali mi, ze dnes mam volno.....proste je takyto jedinec zdravy? tychto klamstiev je inac strasne vela...

ika211

No, presne aj moj muz, on si vymysli nie len, ze nastupil pracovat na urad, ale on je schopny ist so mnou aj do banky a rozculovat sa, ze peniaze, akoze jeho vyplata nie je na ucte, tiez bol akoze na zdravotnu prehliadku u lekara aj na audiometrii, akoze kontrola sluchu, lebo to potrebuje do zamestnania, proste debil

xxxxxxxxxxxx

nemoze byt schizofrenik? ja mam inak jednu znamu taku co stale klame .. Fakt si toho navymyslala habaduru a mne sa zda ze nieje tiez v pohode lebo ona tak klame akoby to bolo naozaj a fakt akokeby sama bola o tom presvedcena ze sa to deje. velakrat do toho zapoji aj slzy...ale ona akokeby pribehy inych prenasala na seba priklad uvediem kamaratka jedna rozpravala o svojej sestre ako bola znasilnena a od vtedy ona si mysli ze to bolo o nej a stale to kazdemu rozprava ako ju znasilnili... a podobne pribehy vacsinou tragicke

digestor

V pripade tvojho muza nejde o chorobne klamstva, ale o zbabelost si priznat realitu. Pravda z kazdej tejto klamlivej situacie vychadza v pozitivnejsej ulohe a jasnejsom svetle, nez je realita? Zbav sa ho...

snehuliatko

podľa mňa je to choroba.. mala som takú spolužiačku a z jej klamstiev sme si nič nerobili lebo tiež klamala uplne vo všetkom dokonca aj v takých veciach o ktorých vedela že si ich môžeme overiť.. takže ano ja si myslím že je to istý druh choroby

zuvinka

Prečo si si ho brala za muža ? :-O počas vzťahu si nevidela túto jeho stránku alebo si si len zakrývala oči pred tým ? každopádne môže ísť aj o nejakú psychickú poruchu