Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neprepískol to môj školiteľ s posudkom bakalárky?

Príspevok v téme: Neprepískol to môj školiteľ s posudkom bakalárky?
bakalárnik

Je normálne, keď školiteľ napíše do posudku bak. práce čosi takéto?

Nestáva sa často, že sa v jednej osobe spojí skvelá matematická erudícia, fyzikálna poctivosť rozboru situácie, samostatnosť a schopnosť spísať výsledky svojich výpočtov jasne a logicky. (.bakalárnik.) patrí medzi tieto zriedkavé prípady. Vždy presne ,,sedliackym rozumom" rozumel, čo a prečo počíta a súčasne to robil spoľahlivo, ,,nesedliacky" elegantne a s nadhľadom zvládnutým remeslom. Sám sa (z mojej knihy :-) naučil z diferenciálnej geometrie všetko, čo na skúmanie tejto problematiky potreboval a zo spôsobu akým to použil vidno, že je s rezervou nad vecou. Má zmysel pre elegantnú matematiku, na druhej strane sa ale nikdy neuspokojil len s elegantným formálnym výpočtom, vždy dôkladne rozobral, o čo tam ide fyzikálne. A keď treba, neodradia ho ani rozsiahle otravné výpočty (stačí si pozrieť tie ,,Doplňujúce výpočty") či numerické riešenie integrálov.

Navyše aj jeho písomný prejav je profesionálny a kultivovaný, text sa číta veľmi dobre, čitateľ sa dozvie aj spústu detailov, ale pre stromy sa nikdy nestráca les.

Nie je to už cez? Pretože ja som rád, že som bol schopný to ako tak dať dokopy.

Nestrieľa si zo mňa náhodou?

Nestretli ste sa niekto iný s takýmto čudným javom? Nechcel by som totiž doplatiť na nejaké čudné hry.

system

akoze u nas sa posudky citali riadne pred komisiou pri obhajobach a statnych skuskach, tak si neviem predstavit ako by citali nieco take. Ved to nieje skola hrou. Co ja viem posudky by mali byt zamerane na pracu a nie na charakter a vlastnosti autora. Posudky by mali byt pisane formou : v praci bolo navrhnute to a to, ciele boli splnene, v uvode bolo charakteristika problemu ktora bola neskor vyriesena. Za hlavne prinosy prace povazujem to a to..
Nedostatky prace su to a to ( napr formalne chyby a pod.).

a nie ze bakalarnik pochopil co som mu vysvetloval a pod. funny dristy s emotikonami :D

bakalárnik

Opravujem sa. V zdaní :-) nie je ale je tiež písané dosť voľne napríklad:
... potrebujeme metrický tenzor (aké šťastie - ten práve máme). ...
Ale sú to jeho problémy, ja za to nemôže a nikto ma za to nemôže hanobiť. Ale mne osobne sa to beztak nezdá byť cez.

flegma

fuuuha, tak mne uz presiel rukami dost velky pocet posudkov, ale taketo nieco vidim prvykrat... to bude nejaky vtipalek..
tak ale asi tazko za nim pojdes, aby to napisal trosku na urovni

bakalárnik

Áno aj ten :-) je v oficiálnom dokumente. Jeden kus od neho bol aj v oficiálnom zadaní už spred pár rokov, keď tú tému vymýšľal.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neprepískol to môj školiteľ s posudkom bakalárky? - Fórum - ZDRAVIE.sk