Kandidóza??!

Príspevok v téme: Kandidóza??!
LanaLou

Dobrý deň,
mám podozrenie na vaginálnu kandidózu, ale nie som si istá... Zvnútra sa to prejavuje neskutočným pálením pri pohlavnom styku, zvonka nepríjemným začervenaním a svrbením, ktoré niekedy temer celkom vymizne, no počas menštruácie sa to opäť zhoršilo, a taktiež žltkastým výtokom. Myslíte, že som si stanovila správnu diagnózu? :D Podľa mňa je na vine HAK, ktorú beriem asi 3. mesiac a tiež moja žravosť a vášeň pre pivo a sladké v akejkoľvek forme :D Predtým som takéto problémy nikdy nemala, no odkedy pohlavne žijem, je to hrôza :( Najprv "choroba medových týždňov" a teraz toto. O liečbe mám len informácie z internetu, vraj si mám naordinovať diétu- teda znížiť príjem cukrov (pre mňa nemožné), dávať si pozor na spodnú bielizeň z umelých materiálov a preferovať tú z čistej bavlny, užívať probiotiká a zvýšiť príjem vitamínu C, obmedziť sex a ja som pridala aj masť Fungicidin. Viete mi poradiť ešte niečo? Je podľa vás možné, aby som sa z toho dostala aj sama, bez návštevy gynekológa? Alebo radšej neriskovať? Lebo čo som počula, je to vraj veľmi bežné ochorenie a ak mám byť úprimná, ísť sa stresovať ku gynekológovi- to sa mi veľmi nechce... Budem vďačná za akúkoľvek radu.