potrebujem poradit

danda81

carie...ja som pocula uz o vela pripadoch..plus,ta kniha co som citala od Steelovej...precitala som par clankov o tom...no nikde nedali "navod" ako s takym clovekom zit..to clovek pochopi,az ked sa to stane...

danda81

lampa,ver mi,ze ho nechcem stratit...a nie pre to,co mi povedal..urobim vsetko pre to,aby sme to nejak poriesili..dufam ze sa to podari..a velmi ti dakujem za tvoje slova..nevies si predstavit,ako mi pomohli..

Carie

To dobre robis. No uvidis ako s nim bude, ci to bude znesitelne, ono sa to mozno ani nemusi u kazdeho prejavovat tak hrozne, ja neviem. Nastuduj si o tom nieco, porad sa so psychologom/psychiatrom, ale ked uvidis, ze sa to proste neda, tak od neho radsej odid.

lampa

danda, samozrejme ze dieta je najdolezitejsie v zivote...
Ale nechod na neho nejako prilis ultimativne, mozno sa ho skus opytat, z akeho dovodu tie lieky odmieta, skus mu povedat, ze ho chapes, ale ze nemas odvahu ist do vztahu, pokial on nebude pod dohladom odbornika. Vies, aby to nepochopil ako nejake krute odmietnutie, ktovie, ako by to zobral. Na liecbe vsak treba trvat samozrejme.

danda81

Tie lieky mu dam ako podmienku..a uvidime ako sa zachova..vraj ak beru lieky,da sa s nimi v pohode zit..ak odmietne....tak odmietnem aj ja..mam malu dceru a nemienim nic riskovat...hoci...ho mam velmi rada,ona je mi prednejsia

Carie

Len s nim nebud z lutosti a z potreby ho zachranovat lebo ta stiahne ku dnu a potopi aj teba. Ja na tvojom mieste by som do takeho vztahu nesla. Nemas povinnost zachranovat psychicky chorych co sa odmietaju liecit. Si to dobre zvaz. Pocula som o jednom s touto diagnozou, ked ho chytil amok, museli na neho volat policiu lebo bol agresivny, vytrhol vanu a vyhodil ju na schody...

Carie

No ja som bola kratky cas s jednym co mal panicke ataky, ale pri mne sa to nikdy neprejavilo, bral na to lieky. Akurat ze bol z tych liekov skoro uplne impotentny.

danda81

Ja som citala knihu od D.Steelovej...o jej synovi...ktory nou tiez trpel...ako 19rocny zomrel...opisovala tam vsetko...co robil,ked mu bolo dobre..co robil ked nie..nikdy by ma nenapadlo,ze sa s tym stretnem aj ja...

alenka_maxova

je fajn, ze myslis na odbornu pomoc aj pre seba. Ale v prvom rade by sa mal o odbornika zaujimat tvoj priatel. Je to tazka choroba v tom, ze prichadza necakane a vlastne nikdy nevies na ako dlho. Napriklad aj Peter Muk nou trpel. Niekedy bol plny zivota, inokedy nevyliezol mesiac z bytu a trapil sa sam so svojimi myslienkami. Bohuzial, tvoj priatel musi uzivat aj lieky, aj ked je to nevyliecitelna vec. Na nieco su predsa len tie lieky dobre.