Padanie vlasov zo stresu?

Príspevok v téme: Padanie vlasov zo stresu?
lucc28

Dobrý deň,
mám problém, ktorý ma trápi už tretí rok. Začalo sa to v čase, keď som ešte spokojne chodila s mojím snúbencom, všetko bolo v poriadku, len mi začali vypadávať strašne vlasy, nezvyklé množstvo. Zatiaľ som to neriešila, ale keď sme sa rozišli a ešte rok mi robil peklo zo života, myslela som, že je to z toho. Odvtedy už uplynula dlhá doba, v kontakte nie sme, ale vlasy padajú ďalej. Začala som kolobeh návštev lekárov, všetko v poriadku, vyskúšala som roztoky proti padaniu, rôzne tabletky, dokonca mi kožná odporučila lieky na nervy. Všetko márne. Jeden výživový doplnok mi pomohol na chvíľu, jeden roztok tiež, ale momentálne mi nepomáha už nič. Postupne som dochádzala k názoru, že to bude tým, že sa mi nedarilo osamostatniť (mám 30), ale aj to sa mi podarilo. Prácu mám stabilnú, vraj stresujúcu, ale neberiem ju tak vážne ako si mnoho ľudí myslí. Tak z čoho to padanie je? Môže to byť tým, že sa v duchu neviem vyrovnať s osobou, s ktorou v práci trávim všetok čas, pretože má hrozné návyky a nepomohla ani priama konfrontácia, ktorá ma stála veľa síl? Môže to byť z toho, že si v robote pripadám nedocenená, ale nájsť inú je ťažké? Prípadne, že mi robota príde úplne neužitočná? To, čo som vyštudovala, ma napĺňalo, ale z toho platu absolventa sa jednoducho nedalo vyžiť (laboratórium v nemocnici). Mám aj skvelých priateľov, koníčky, chodím cvičiť, mám psa, ale celkovo sa cítim neuznaná a neužitočná, to je to správne slovo. A tým pádom som v stálom strese a tie vlasy mi na hlave jednoducho nedržia. Čo by mal byť môj ďalší krok? Kurzy na odbúranie stresu? Aj by som sa zaangažovala do nejakej dobrovoľníckej organizácie alebo chodila niekam vypomáhať - nemocnica napríklad - ale ako na to? Nevie mi niekto poradiť, čo mám robiť? Nejak ma nasmerovať?