Psychické problémy - čím to je ?

Príspevok v téme: Psychické problémy - čím to je ?
zuvinka

Ako tak sledujem či už túto stránku alebo okolitý svet, tak zisťujem, že čoraz viac ľudí má nejaké psychické problémy (vrátane mňa :D) a hlavne aj veková hranica ich výskytu sa znižuje.. možno je to len môj subjektívny pocit, ale myslím si, že kedysi sa tieto problémy nevyskytovali v tak veľkej miere. Aký je váš názor, čo myslíte, prečo v dnešnej dobe ľudia tak "ľahko" podľahnú psychickým problémom ? môže to byť aj zvýšeným elektrosmogom okolo nás - veľa mobilov, mikrovlniek, internet, celkovo elektrospotrebiče...? alebo je to tým, že už spolu nekomunikujeme v tvárou v tvár, ale mnohé veci sa riešia len virtuálne ? nevedia si ľudia nájsť na seba čas, trošku vypnúť ? ja osobne si myslím, že do veľkej miery môžu za tieto problémy aj peniaze. Keď človeku stále chýbajú na to, aby mohol mať život na úrovni a nie každý cent prepočítavať a báť sa, že ako vydrží do ďalšej výplaty :-/

aminos1

zuvinka,
cením si tvoj rozumný námet. Keďže sa pri práci poradcu výživy zameriavam hlavne na psychické problémy každého druhu, pokúsim sa stručne odpovedať.
Okrem mnohých "sekundárnych" vecí je tu vyčerpanie príslušných neurotransmiterov v mozgu následkom stresov a nedostatočnej stravy - pojedáme priveľa prázdnych kalórií a málo naozaj výživnej stravy. Tu ide hlavne o obsah aminokyselín v strave, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi bielkovín a teda bunky. A práve niektoré nedostatkové aminokyseliny sú tzv. prekurzormi neurotransmiterov.
Pri akútnych prípadoch to teda riešim aplikáciou príslušných aminokyselín, ktoré navodia pohodu v priebehu niekoľkých dní, no z hľadiska dlhodobého je nutné najprv poriešiť dysbiózu v črievku, aby sa optimalizoval metabolizmus - okrem iného i príslušných aminokyselín - a ušiť jedálniček na mieru tak, aby už nikdy nechýbali nedostatkové aminokyseliny v strave - niektoré z nich sú termolabilné. Nie je to nič nové, keďže takýto prístup mal i pán Hipokrates pred 2400 rokmi.

lienka00

depresiu, stres a iné negatívne veci odstraňuje ŠPORT - či už posilňovanie, plávanie, aerobik...mne veľmi dobre robí, keď tancujem a popri tom do toho zakomponujem aerobné cvičenia doma pri nejakých super pesničkách...vrelo odporúčam...a komu sa nechce, tak potom nech sa nesťažuje, že má také stavy...základom je, pustiť sa do prospešnej veci a nie len vyplakávať...

outu

je. mozno je to naozaj tým, ze clovek verí. v boha, v duchov, v posmrtny zivot.. v démonov... mozno by bez toho bol zivot lahsi. neviem. ale ku mne nech sa nepriblizuju, lebo uvidia čoro moro. :) já im dám, aby do mňa vliezali. tam nech idú het. :)

pan d.

Mne povedal exocista, ze v duchovnych veciach neplatia ziadne pravidla. Ja som cital, ze aj jedna mniska trpi posadnutostou. Z jedneho utecu demoni aj sami, inemu nepomoze ani desat exorcistov. Vraj neveriaci s takymi vecami vacsinou nemaju problemy, na nich demoni neutocia. Nie je to vsetko nejake domotane???

pan d.

Ale na to fakt do smrti nezabudnem ako mi prislo zle, ked som sa tu modlitbu modlil asi tretikrat.
Demona som z neho mozno vyhnal, ale dnes mi volal a zistil som, ze jemu fakt prepina z toho nabozenstva. Uz len tvrdenie, ze Boh je vsade, je nenormalne.

outu

neviem. mozno "to" zistilo, ze nie si ten, to telo v ktorom bol povodne a teda si pre neho nevyhovujúci, tak odisiel.

pan d.

Bol som v kuchyni a videl som akoby nieco odo mna utieklo. Co si o tom myslis, je to realne, co sa mi stalo??? Nie je to len fantazia?:)