Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

syn

0vecka

znamky som diktoval zle aj ja... ale nikdy sa na to neprislo a robil som to len tak aby som si dokazal ze som husty :-D

david_24

mamkatka podľa mňa je dôležité, aby sa v takom nízkom veku učil dobre. Sú to návyky, ktoré keď nebude mať od mala, môžu prerásť v to, že ani nedokončí základnú školu. A klamať za známky je zas zbabelosť, to mu treba tiež povedať. U mňa rodičia uplatňovali fyzické tresty, keď som klamal, neposlúchal, bil som sa a nemyslím si, že mi to ublížilo. Dnes môžem povedať, že som dobre vychovaný a že som si aj zaslúžil a nebyť prísnej výchovy mojich rodičov, nemám Vš a život zariadený tak, ako sa patrí.

jankaaaaaaaaa

ucis sa s nim pravidelne? snazis sa mu vysvetlit ucivo? si si ista ze vzdy vsetkemu rozumie? jasne ze deti klamu, lebo ked povie pravdu, ze dostal zlu znamku tak doma dostane vynadane a poriadny krik. tak sa nauci klamat aby toto nemusel pocuvat. je to normalne. radsej sa s nim uc a pripravuj do skoly, rob s nim domace ulohy, ale nie na silu , lebo ti bude klamat ze ziadne domace ulohy nema.. atd.
znamka v skole je obrazom nielen dietata ale aj rodica

mamkatka

dakujem vam pekne asi je to tak ze ja si to velmi pripustam ze donesie 3 to ma velmi mrzi ale triedna vravela ze mu da tu troju nie preto ze nevie ale ze nedaval pozor ako ma a na dalsej hod.mu da sancu si to opravit a on opraví niekedy ma bujnu fantaziu a bojim sa aby sa mu nezacali deti smiat s vami by som si asi vedela na tu temu dlho pisat mozno je chyba vomne strasne rychlo sa rozculim niekedy aj pokricim a on potom asi nevie co ja od neho vlastne chcem

Harper8

Mozno z toho vyrastie, a mozno ak toho klamstva zacne byt privela, bude to problem. Moj 50 rocny ujo si tiez hrozne vymysla, od babky vytiahne kazdu korunu a vsetko minie... Ale ja vidim chybu v babke ze ho taha z problemov stale. Jej syn nie je vobec samostatny. Niekedy treba nechat deti padnut na dno aby si uvedomili co robia. Pretoze ak babka umrie ktovie co s nim bude kto mu pomoze... Ale toto nie je zatial Vas pripad. :-) Na vsetko treba ist s citom, rodic musi byt velky psycholog, zial vacsina rodicov takych nie je. Vsetci chcu to najlepsie ale prilisna snaha je skor na skodu.

Harper8

Viete co ja som na obycajnej skole trpela, deti ma sikanovali, lebo som bola ticha pretoze otec bol alkoholik... vedeli ze si mozu do mna dovolovat lebo si necham. Asi by som volila ho dat od 5tej triedy na gymnazium keby sa tak priemerne ucil. Tam to podla mna nie je take zle. Alebo neviem mozno sukromna skola ale to je dost drahe. Hej v skole je to tvrde, vzdy sa najde niekto kto robi niekomu zle a kazdy kto je trochu iny si vela vytrpi. Ale to ze si Vas syn vymysla nepovazujem za dovod na obavy ze mu budu robit zle. To sa neda takto povedat vopred. Neviem ake naroky na neho mate, ale trestom by som to neriesila, skor dohovorom, ale nie vyhraznym, skor psychologicky ist na to. Ak nemate psychologicke citenie, tak by som asi radila navstevu psychologia, porozpravat sa s nim o tom, dobry psycholog dokaze urcit pricinu takychto veci. Ale znamky pokial nenosi 4-5 az tak nerieste...

mamkatka

mas syn je predcasne narodeny a pri porode bol krieseny jedna pani mi povedal za na take deti treba inu metodu vychovy ked sme uz skusali aj po dobrom aj s trestom a nezabralo rodicou to boliked deti klamu ale vedia odpustit ja sa boji aby sa mu nezacali v triede vysmievat deti a nadavat mu do klamarou maju tam par takych dost v trieda sa dost naviazal na jedneho chlapca a stale o nom rozprava a rano ked sa stretnu v skole tak mu ten chalan ani nepozdraví kezdy rodic chce len to naj... mozno ze mam ja nanho velke naroky ja uz neviem

Harper8

No neviem, je mozne, ze velmi si zakladate na znamkach. Urcite by som nemotivovala moje dieta, ze dostane nieco ak donesie jednotku. Mozno ak aj nic take neslubite, ale dieta ma pocit ze Vas sklamalo, hlada vsemozne riesenia ako Vas potesit a uspokojit dobrymi znamkami. Ked som bola dieta trochu som zavidela kamoske, ze ona dostavala za jednotku 5 sk a ja nic...Moja mama bola naozaj velmi prisna co sa znamok tyka. Ked som priniesla jednotku bolo vsetko ok, avsak ani ma nepochvalila. Ked som priniesla 2ku bola ticho, ked 3ku uz bolo na nej vidno ze je nastavata. No ked som doniesla 4 alebo 5 co bolo mozno 1x do roka z niecoho tak uz som mala doma peklo. Sama som si uvedomovala svoje znamky nepotrebovala som aby mi niekto okolo nieco hovoril. Raz sa stalo ze som dostala dve 5tky z dejepisu po sebe, to som mala taku prednasku ze si dodnes pamatam kazde slovo. Na vysvedceni som mala jednotky, mozno styri dvojky. Zvycajne takto. Vystudovala som skolu aku si zelala mama, chemicku strednu a aj vysoku. Bolo to pre mna tazke lebo nemam bunky na matematiku, fyziku, chemiu. Dnes z toho neviem vobec nic, cele roky som sa len umelo biflovala bez toho aby som tomu rozumela. Moja mama hovorila ze chemia bude vzdy potrebna. Mam pracu snov by sa dalo povedat, ale robim ju s totalnym sebazaprenim, je to pre mna nuda. Chcem odist zo zamestnania a zacala som podnikat. Moja mama asi zosedivie, ale uz mi je to jedno, nehodlam uz dalej zit zivot niekoho ineho. Kvoli podnikaniu som si musela vypocut mnoho posmeskov ako sa mi nebude darit a aka som sprosta. Podnikanie je moj sen a zivot, co je na tom smiesne, ze k podnikaniu netreba ziadnu skolu, to co potrebujem sa musim doucit na roznych kurzoch, cize mi cela ta ceremonia okolo skolstva pripada prehnana. Zbytocne snazenie sa mnoho rokov. Dnes mojim podnikanim zarabam denne tolko ako tu v tom "istom" zamestnani za mesiac. Podla mna ziadne zamestnanie nie je "istota" pretoze ak chemiu nenavidim nedokazem byt v nej dobra, lebo ju nestudujem tolko ako sa venujem mojmu podnikaniu. Dufam, ze coskoro si budem moct dovolit zabudnut aj chemicky vzorec vody. :-) Moja mama nebude nadsena, ale povedala som si ze nie som uz viac babika v jej rukach. A ak sa moje dieta bude ucit staci na trojky tak budem spokojna. Niekedy som sa dokazala trapit kvoli dvojke a aj plakat. A na co to bolo, vsetko co potrebujem sa musim ucit sama. Pride mi to ako zbytocne vyhodeny cas. Znamky n ie su v zivote podstatne. No ale asi som odbocila od Vasho problemu, neviem este v com vsetkom klame, ale poznala som chlapca ktory mal velku fantaziu a velmi si vymyslal ako 6-8 rocny ze stretol nejakych zlych muzov a s kladivom ich zahnal. :-) A mnoho inych historiek a on tomu aj veril. Ak ma dieta potrebu klamat v nicom aby vyzeralo pekne v ociach inych, nedavate mu dost uznania, aby veril v sam seba.

zewa

V tak mladom veku podla mna nie je potrebne deti motivovat darcekmi za dobre znamky. Lebo urobia vsetko pre to, aby doniesli dobru znamku a zle budu zatajovat, stracat ziacke knizky, zlepovat strany a klamat a klamat. Treba sa s nim porozpravat, ze obcas, ked dostane zlu znamku, tak to neznamena, ze bude vzdy potrestany. Podla mna si to takto spojil. Zla znmka = trest, dobra = odmena. Takto to nemoze fungovat. Detom musi stacit ustna pochvala. A skor by som ho odmenila vtedy, ked si nejaku zlu znamku opravi (to mu vsak nemozete dopredu povedat lebo bude zase o dobrych znamkach klamat). Takze chvalte za dobre znamky a obcas, ked sa mu nakopi viacej dobrych znamok, tak ho odmente. Podla mna uplne staci odmena za vysvedcenie. Radsej mu tie znamky do albumu kupte len tak. Inak bude pekne vychcany a rozmaznany v buducnosti. Deti nas vzdy prestia. Tiez je dobre parkrat do roka spomenut, ze sa uci preto, aby bol mudry, mal zo seba dobry pocit, aby vela vedel, rozumel preco su rastliny zelene, atd. Jednoducho, ze to robi pre seba, nie pre vas. No samozrejme, ze to nemozete nechat len na nom, az do dospelosti ich treba usmernovat. Dnes si mi urobil tou jednotkou velku radost :) Deti to rady pocuvaju, chcu robit ludom radost. Ja napriklad nemam rada, ked deti donesu standardne dobru znamku a rodicia to beru ako samozrejmost. Treba ich vzdy pochvalit, aj jednotkarov za jednotky.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

syn - Fórum - ZDRAVIE.sk